Yano
07.02.06,21:37
Dobrý deň/večer/noc,

hľadal som ale nenašiel...Som zamestnaný a zároveň som mal "ostatný príjem", čize idem podať daňové priznanie pre fyzickú osobu typu B.
Mám 2 otázky:
1. Termín pre podanie daňového priznania mám aj ja 3 mesiace po zdaňovacom období, t.j. do 31.03.2006 ?
2. Vyšiel mi nedoplatok na dani, tento podľa zákona mám uhradiť tiež do 31.03.2006, ako sa to technicky robí. Najskôr podám daňové priznanie a tam mi dajú údaje pre zaplatenie bankovým prevodom, alebo to mám zaplatiť nejako dopredu (niekde som videl čísla účtov jednotlivých daňových úradov) a pri podávaní priznania ukážem doklad o zaplatení ?

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň/večer/noc :)

Yano
evina
07.02.06,20:45
[quote=Yano]Dobrý deň/večer/noc,

hľadal som ale nenašiel...Som zamestnaný a zároveň som mal "ostatný príjem", čize idem podať daňové priznanie pre fyzickú osobu typu B.
Mám 2 otázky:
1. Termín pre podanie daňového priznania mám aj ja 3 mesiace po zdaňovacom období, t.j. do 31.03.2006 ? Áno termín aj pre teba platí do 31.3.2006 za rok 2005
2. Vyšiel mi nedoplatok na dani, tento podľa zákona mám uhradiť tiež do 31.03.2006, ako sa to technicky robí. Najskôr podám daňové priznanie a tam mi dajú údaje pre zaplatenie bankovým prevodom, alebo to mám zaplatiť nejako dopredu (niekde som videl čísla účtov jednotlivých daňových úradov) a pri podávaní priznania ukážem doklad o zaplatení ?
Údaje pre úhradu si zistíš na stránke www.drsr.sk - pôjde o daň z príjmu FO. Na pravej strane v modrom obĺžniku uvidíš účty, tam si nájdi príslušný DÚ, č. účtu pre DzP FO, VS=DIČ a KS 1144. Do 31.3.2006 musí byť daň z Tvojho účtu odvedená a DP podané. DÚ nič nepreukazuješ. DP môžeš poslať aj poštou. Zaplatiť môžeš aj poštovou poukážkou, ktorú majú na príslušnom DÚ.
Yano
08.02.06,07:23
[quote=Yano]Dobrý deň/večer/noc,

hľadal som ale nenašiel...Som zamestnaný a zároveň som mal "ostatný príjem", čize idem podať daňové priznanie pre fyzickú osobu typu B.
Mám 2 otázky:
1. Termín pre podanie daňového priznania mám aj ja 3 mesiace po zdaňovacom období, t.j. do 31.03.2006 ? Áno termín aj pre teba platí do 31.3.2006 za rok 2005
2. Vyšiel mi nedoplatok na dani, tento podľa zákona mám uhradiť tiež do 31.03.2006, ako sa to technicky robí. Najskôr podám daňové priznanie a tam mi dajú údaje pre zaplatenie bankovým prevodom, alebo to mám zaplatiť nejako dopredu (niekde som videl čísla účtov jednotlivých daňových úradov) a pri podávaní priznania ukážem doklad o zaplatení ?
Údaje pre úhradu si zistíš na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) - pôjde o daň z príjmu FO. Na pravej strane v modrom obĺžniku uvidíš účty, tam si nájdi príslušný DÚ, č. účtu pre DzP FO, VS=DIČ a KS 1144. Do 31.3.2006 musí byť daň z Tvojho účtu odvedená a DP podané. DÚ nič nepreukazuješ. DP môžeš poslať aj poštou. Zaplatiť môžeš aj poštovou poukážkou, ktorú majú na príslušnom DÚ.
1. Termín OK
2. Číslo účtu svojho daňového úradu som našiel, ale...
- čo mám dať ako VS keď nemám DIČ ani IČDPH ? Moje rodné číslo ?
- uvádzaš KS 1144 to je v zozname http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomocky/ucty_statnych_prijmov/zoznam_ks.html
1144 platba bežná, preddavok na daň
nebolo by vhodnejšie
1744 vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO

Vďaka

Yano

Have a nice day :)
evina
08.02.06,08:30
Ako VS uvedieš svoje RČ a s tým KS máš pravdu je to 1744 :):)
Yano
08.02.06,09:21
Vdaka za info ;)

Yano