peter2523
23.03.12,19:09
Prajem pekny vecer,

viem ze je s tym strasne vela tem, ale nenasiel som jasnu odpoved, respektive aj nasiel ale vsade bolo nieco uplne ine...

Chcel by som sa teda opytat kedy a ako strihat ringloty? hlavne ma zaujma kedy, nie je uz neskoro? niekde som cital ze sa strihaju az ked kvitnu, inde bolo pisane ze na jesen... mam 4 stromky, neviem kolko maju rokov, asi nieco okolo 10... nebolo o ne nejako moc starane, chcem to zmenit, ale moc sa v tom nevyznam. teraz maju take strasne vysoke pahyle, ktore len zbytocne trcia.. su to relativne male stromky. neni su nejake mohutne, mozem dat aj foto ak bude treba, ale az zajtra, lebo je uz tma.

Dakujem vopred za odpoved :)
wabi
24.03.12,10:23
Jarné najneskoršie strihanie počas kvetu.
Okrem toho sa môžu strihať aj po odrodení, teda neskoré leto až jeseň. Aby sa rany stihli do zimi trochu zaceliť.
Letný rez je tiež dôležitý. Hlavne ale je viac dôležité ako strihať, než kedy...
peter2523
24.03.12,11:39
cize teraz ked zacnu pucat by som ich mohol ostrihat?
a nevedel by si poradit nejaku dobru stranku, kde je pisane ako ich strihat? aspon trochu prehlad aby som nabral..
wabi
24.03.12,14:11
Keď prezrieš moje staršie príspevky, písal som o tom už aj tu na porade viac krát, naposledy asi pred masiacom...
Ja o tom stránky nepozerám, ja už iba strihám...
Príď do Nitry a ukážem ti ako...