kalerabbb
24.03.12,12:13
Dobrý deň, mám investičné živ. poistenie ING Smart a chcem sa hlavne dozvedieť či je tam záruka vrátenie 100% vložených peňazí, myslím tie do sporenia a záruka nejakého zhodnotenia.
Ešte by som chcel vedieť aký je rozdiel medzi pripoistením ČNL-čas nevyhnutný na liečenie a dočasnej PN. Hlavne aké sú tam podmienky pre plnenie a či to platí aj keď je človek nezamestnaný. Ďakujem za pomoc
myara
24.03.12,11:25
Dobrý deň, mám investičné živ. poistenie ING Smart a chcem sa hlavne dozvedieť či je tam záruka vrátenie 100% vložených peňazí, myslím tie do sporenia a záruka nejakého zhodnotenia.
Ešte by som chcel vedieť aký je rozdiel medzi pripoistením ČNL-čas nevyhnutný na liečenie a dočasnej PN. Hlavne aké sú tam podmienky pre plnenie a či to platí aj keď je človek nezamestnaný. Ďakujem za pomoc

tu je k tomu ake take info http://www.ingpoistovna.sk/produkty-sluzby/zivotne-poistenie/investicne-poistenie/ing-smart/
ale ziadna zaruka 100% vlozenych penazi, tomu never, je to investicne poistenie, a kedze sa tam tie prostriedky investuju, je to spojene s urcitym rizikom, keby ponukali vratenie 100%, tak by isli sami proti sebe
a aj o zhodnoteni pisu, ze je je iba MOZNE
co sa tyka pripoistenie, tak tam mas jasne napisany rozdiel medzi PN a CNL - CNL sa tyka deti
a ked si nezamestnany, tak ti toto pripoistenie podla mna zamietnu
Katy a R
24.03.12,11:29
a čo tak prečítať si poistné podmienky a zmluvné dojednania ... :confused:
tuším si jeden z tých, čo nečíta čo podpisuje .. a potom takto naivne o 100%nej garancii pri investičnom poistení píše ??
kalerabbb
24.03.12,12:38
Myslel som že záleží hlavne na tej stratégii, že keď si nastavím konzervatívnu, tak tam budú minimálne riziká. Mojej známej poistili ČNL aj keď nebola zamestnaná.
Katy a R
24.03.12,12:50
Myslel som že záleží hlavne na tej stratégii, že keď si nastavím konzervatívnu, tak tam budú minimálne riziká. Mojej známej poistili ČNL aj keď nebola zamestnaná.
však nemôžeš zovšeobecňovať (že čo má moja známa:confused:) - treba pozrieť - čo máš ty konkrétne v zmluve!
Ja napr mám ČNL - a týka sa to akéhokoľvek úrazu, so zamestnaním to nemá nič spoločné, PNka tam vôbec nemusí byť ... atď