sch
24.03.12,17:42
Vazeni, kupil som cca 15 korenov tuji cyprusovca leylandskeho o vyske cca 1m. Vysadil som ich cca 80cm od seba a chem z nich vytvorit zivy plot, husty a co najvyssi... Ako ho mam strihat, kedy tak aby bol pekny husty a vysoky a nezabrzdil by som jeho rast...?
dakujem za info
arizona
24.03.12,18:05
sch
16.09.12,05:38
dravím Vás, v tomto roku v cca máji som vysadil na živý plot Cyprusovec leylandskí (niečo ako tuja) a vtáči zob.
Vyberal som schválne rýchlorastúce rastliny ktoré sa celkom dobre uchytili a aj rýchlo rastú, hoci budem musieť ešte asi rok-dva počkať kým budú plniť svoj účel.
Chcem sa touto cestou spýtať, kedy by bolo dobré začať strihať uvedené rastliny aby sa čo najskor zahustili? Strihať ich treba z výšky alebo z boku?
Ďakujem za info
arizona
16.09.12,11:04
V marci som ti prilozila link, kde by si nasiel odpoved. Cital asi ...? :confused:
wagner
16.09.12,17:59
dravím Vás, v tomto roku v cca máji som vysadil na živý plot Cyprusovec leylandskí (niečo ako tuja) a vtáči zob.
Vyberal som schválne rýchlorastúce rastliny ktoré sa celkom dobre uchytili a aj rýchlo rastú, hoci budem musieť ešte asi rok-dva počkať kým budú plniť svoj účel.
Chcem sa touto cestou spýtať, kedy by bolo dobré začať strihať uvedené rastliny aby sa čo najskor zahustili? Strihať ich treba z výšky alebo z boku?
Ďakujem za info


Cyprusovec má ďaleko od tuje a aj od vtáčieho zobu. Takže píš konkrétny názov. Ja som tiež na jar sadila cyprusovec - má teraz asi pol metra. Na strihanie má čas. Ale cyprusovce sa zvyknú strihať koncom augusta, keď sú väčšie - podľa mňa keď majú asi 1,5m. Teda ja som začala také strihať. Mám totiž tri druhy - jedny sú od jari, druhé majú asi tri roky , tretie majú asi šesť rokov. Najprv začinam strihať boky, ale to iba podľa môjho názoru. Ja tiež plánujem zostrihnúť z tých vysokých - majú asi 5 metrov asi meter. Tuja rastie pomalšie, preto sú iné nároky na jej strih.
Oliwa
01.10.12,10:02
Wagner, veď napísal názov - podľa mňa myslel cupreso ceparis leylandy - to je cypruštek leylandský...