mlml
24.03.12,18:18
Dobry den,

Chcel by som sa opytat ako by som sa mohol uplne chemicky starej travy...tak aby som potom mohol nasiat novu travu okolo domu...

Dakujem
alchstuip
03.04.12,06:07
Napriklad Roundup.... znici vsetko. Ale to sa asi niektorym tunajsim clenom nebude pacit a odporucia ryl, hrable a motyku.
BXLmiami
03.04.12,07:19
Tak samozrejme že sa mi to nepáči,potom chceš na tej chémii bývať a mať tam deti aby sa hrali v záhrade a pchali do ust tú chemiu,lebo ty si lenivý?Ktovie prečo budu choré.Neskutočné.
vulxy
03.04.12,07:40
neviem co riesis ?,porylovat musis tak ci tak dufam ze nebudes sadit novu travu do tej udupanej pody.
Indeed
03.04.12,08:26
Len pozor aby si sa nezbavil aj novej travy.

Herbicidy používaj v správnom pomere zmiešavania a riedenia a len tam,kde to je bezpodmienečne nutné,

napr. na zničenie burín vyrastajúcich zo zamkovej dlažby napriklad.
pavol54
03.04.12,14:39
Napriklad Roundup.... znici vsetko. Ale to sa asi niektorym tunajsim clenom nebude pacit a odporucia ryl, hrable a motyku.
prepáč ale to je taká blbosť, po postreku ostanú suché zbytky, do odumretých koreňov sa sadiť nedá, je to naozaj tráva alebo aj pýr, lebo toho sa z vlastnej skúsenosti viem ani postrekom nezbavíš ak nevykonáš po uschnutí aj prerýľovanie pôdy.
pavol54
03.04.12,14:41
najdrahšia úprava pôdy pri dome je trávnik
jahoszmsk
03.04.12,15:18
vypusti tam sliepky alebo vietnamskú svinku na mesiac.
pavol54
03.04.12,15:28
vypusti tam sliepky alebo vietnamskú svinku na mesiac.
však by mu posrali dvor a to sa nedá
jahoszmsk
03.04.12,15:34
vulxy
04.04.12,08:40
tutok http://www.porada.sk/t191613-kolko-stoji-rylovanie-zahrady-rotavatorom.html#post2031313 kolega hlada vedlajsi prijem,rad by ryloval rotovatorom,a mas to bez chemie...
mazanova
04.04.12,08:49
mlml:
1. o akú plochu ide?
2. aký je ten terén? (netreba ho vyrovnať?) ak áno zober užšiu obdĺžnikovú motyku, alebo rovný rýľ, lopatu,hrable, fúrik a vrchnú vrstvu cca 10-15-20 cm [podľa potreby] postupne odstráň. (v rámci pohybu a relaxu -uvoľnia sa endorfíny, spáliš zopár kcal, neboj sa manuálnej práce, (bez nej nie sú zaslúžené koláče)+ radosť z dobre vykonanej práce! Trsy starej trávy odvážaj do kúta záhradky na kopu, tak aby navrchu nevytŕčala tráva a korene ale prekry opadanou zeminou z trávy, kúp sáčok semien cukety a dookola po 1-2 jadierku popichaj, a máš na celé leto postarané o bio plody cukety a pekný zelený kopček so žltými kvetmi.
3. naštuduj zakladanie trávnika na vebe... (malá vrstva substrátu, vysej trávu, prekry ďalšou malou vrstvou substrátu, utlač, pokrop a trpezlivo čakaj na prvé náznaky trávičky, stále zavlažuj, pozor aby si nevymyl semienka alebo malé rastlinky
(4.)nezabudni na fotodokumentáciu - človek má veľkú radosť z archívnych záberov:)