juliusF.
24.03.12,20:29
Prosím Vás ,som nezamestnaný a mám pekné žive ploty okolo domu,je mi to ľuto po ostrihaní vyhodiť a tak som si to narezkoval,môžem to predať cez inzerát? A plati i tu rže do 5nasobku životného minima nemusím odviesť daň?
Mal by som mať pokladnicu a davať doklad? Prosím poradu i o tych dokladoch,či mám ako za vlastne prebytky rastlín platiť nejaku daň?
KEJKA
24.03.12,19:31
môžeš a nemusí riešiť daň, ak je to tak ako píšeš.
Mila123
24.03.12,19:33
ak budeš mať ročný príjem do 1/2 nčzd nemusíš podávať DP....
veronikasad
24.03.12,19:35
Prosím Vás ,som nezamestnaný a mám pekné žive ploty okolo domu,je mi to ľuto po ostrihaní vyhodiť a tak som si to narezkoval,môžem to predať cez inzerát? A plati i tu rže do 5nasobku životného minima nemusím odviesť daň?
Mal by som mať pokladnicu a davať doklad?
Pre rok 2011 už neplatí - bola stanovená pevná suma 500€.

§ 8

Ostatné príjmy
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-03-2012-a.html#hore)


(1) Ostatnými príjmami, ak nejde o príjmy podľa § 5 až 7, sú najmä

a) príjmy z príležitostných činností vrátane príjmov z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva a z príležitostného prenájmu hnuteľných vecí,

--------
§ 9
Príjmy oslobodené od dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-03-2012-a.html#hore)

(1) Od dane je oslobodený príjem


g) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur, pričom ak takto vymedzené príjmy presiahnu 500 eur, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,
korela
24.03.12,21:54
Aký by bol rozdiel, keby to predával na trhovisku? Mal by obmedzenie?
Dáša_
25.03.12,03:12
Aký by bol rozdiel, keby to predával na trhovisku? Mal by obmedzenie?
mohol by to na trhovisku predávať bez živnostenského oprávnenia?