peterpeto
25.03.12,17:12
Ahojte, potreboval by som poradit. Sused si postavil minuly rok gabionovy plot z kamenov. No na jesen/zimu sa tam nastahovali mysi, ktore mi pri plote znicili travnik, su tam vypalene cesticky od mocu + je tam vela dier (vid foto)... :( Teraz na jar, chcem dat opravit travnik pri tom plote, ale neviem ake opatrenie spravit aby sa to o rok znova nezopakovalo... Nemate niekto takuto skusenost, neviete poradit? Dakujem za rady.
lujza.j
25.03.12,15:19
peterpeto
25.03.12,15:52
problem je vsak v tom, ze mi po zahrade beha pes a bojim sa aby nastrahy takehoto typu nezozral... hm
lujza.j
25.03.12,15:58
peterpeto
25.03.12,16:25
fu, no par prispevkov som si precital... ...tym padom pre mna taketo nastrahy nepripadaju do uvahy... hm
Ja som uz aj rozmyslal ze ten plot z mojej strany proste omietnem, aby som proste zapchal diery, aby nevedeli vyliezt... ...ale je to skoda... no neviem si rady :( zo vsetkych stran pozemku mam cely, plny murovany plot - tam nemam ziadny problem... jedine na jednej strane je ten gabionovy...
peterpeto
26.03.12,08:05
nevie niekto este nieco poradit, aby som im zamedzil, aby nemohli vychadzat z plotu na pozemok... nejaky murik? alebo ja neviem co. :(
lujza.j
26.03.12,08:13
nevie niekto este nieco poradit, aby som im zamedzil, aby nemohli vychadzat z plotu na pozemok... nejaky murik? alebo ja neviem co. :(
no mňa ešte toto napadlo :)http://www.gsmalarm.sk/index.php?main_page=index&cPath=25
irma1
26.03.12,08:19
No aj mňa niečo napadlo. Keď už máš psa, mačku by si nechcel? Je to ekologické a veľmi účinné.
dolfort
26.03.12,13:33
No aj mňa niečo napadlo. Keď už máš psa, mačku by si nechcel? Je to ekologické a veľmi účinné.

myslím že tiež by som v tvojom prípade išiel do mačkoriešenia, hoci osobne nie som veľký milovník mačiek. No tých čo poznám že majú mačky, nemajú myši. Nesmieš dať mačke moc dávať žrať, tým pádom si bude zháňať obživu inde, v záhrade, ona si už tých hlodavčekov nájde.

Psa zasa musíš inteligentne naučiť znášať sa s mačkou + urobiť opatrenia aby mačka nežrala zo psovej mysky. Poznám aj také prípady že mačka so psom vytvorili partiu a poľujú na svojom území na všetko živé. Myši nemajú šancu.

Tu na porade je megatéma o mačkách (http://www.porada.sk/t80201-macky-v-zahrade.html) (viac menej o tom ako ich kántriť) ale je tam veľa užitočných skúseností.
Taktiež pozor ešte keď máš doma v záhrade náhodou búdku pre vtáčiky, budeš ich musieť ochrániť pred mačkou aby im nedala po križoch.
arizona
26.03.12,14:21
Neviem,ci to pomoze aj na mysi,ale ja som sa zbavila krtka v zahrade tak, ze som do dier nahadzala psie exkrementy a chlpy pozametane z budy.Odvtedy mame pokoj :)

A na mysi su samozrejme najucinnejsie macky. Radsej chovat jednu dve macky,ako mat mysi na pozemku ;)
dolfort
26.03.12,22:26
Neviem,ci to pomoze aj na mysi,ale ja som sa zbavila krtka v zahrade tak, ze som do dier nahadzala psie exkrementy a chlpy pozametane z budy.Odvtedy mame pokoj :)

ty kokos tak toto vyskúšam. uvedeného materiálu mám za fúrik a krtincov sa tiež pár nájde.