daniela1978
26.03.12,09:47
dávame do poriadku záhradu od základu a máme 50 kilového psa, ktorý si občas zahrabe , občas mu nejaký kvietok zachutí..... má niekto skúsenosti, čo je vhodné posadiť do takej záhrady, aby vydržala:) a hlavne aký trávnik?
irma1
26.03.12,07:55
Trávnik ihriskový. A ani ten nevydrží všade. Čo sa týka rastliniek, záleží to od toho, či máš sučku alebo psa. Ale vo všeobecnosti, radšej zabudni na všetko tujovité. Psí moč pošle do zabudnutia tuje i cyprušteky.
daniela1978
26.03.12,08:00
máme psa. tuje máme popri plote a veru, že nejako žltnú. čo som mala skalku, tak všetky kvietky mi pekne odtrhol a doniesol pred dvere, levandula mu chutí tuším najviac :)
irma1
26.03.12,08:14
máme psa. tuje máme popri plote a veru, že nejako žltnú. čo som mala skalku, tak všetky kvietky mi pekne odtrhol a doniesol pred dvere, levandula mu chutí tuším najviac :)

Ďakujem Ti, to som sa dobre zasmiala. No máš psa záhradníka, čo už. Ja mám sučku a psa. Sučka je v pohode, pes je záhradník. Prežilo len to, čo stihlo narásť do 1 roka. Vajgélie, tavole a tavolníky, trávy okrem jednej, čo ju "vykopal" deň pred tým, ako začalo mrznúť ...
daniela1978
26.03.12,08:24
no ja som bezradná, neviem, vôbec, čo si môžem dovoliť zasadiť, bez toho aby si to náš fešák všimol......s nejakými kvetinami ani nepočítam, to by som mala každý deň pred dverami kytice :) hlavne o ten trávnik mi ide, aby prežil, lebo občas tam aj hodí potrebu, keď nie sme doma......čo už s ním, aj tak je miláčik
arizona
26.03.12,13:18
Hlavne nekupovat kvety a kry,ktore su jedovate.
Zahony,alebo zivy plot z tuji je vhodne ohradit nizkym pletivom-ohradkou.
Tuje su haklive na psi moc hlavne ked su mlade, neskor im to vadi menej.
Travnik je samozrejme haklivy tiez po vyysadeni,1-2 roky,pokym sa trava dobre zakoreni a rozrastie.
Ak zakladas zahradu nanovo, tak asi je lepsie ju spociatku ohradit,aby psik vsetko neznicil. vacsie,mohutnejsie rastliny dokazu skor odolat.
sisima
27.03.12,10:44
no zlatý hafan, ked ti kvietky nosí k nohám :))))
sisima
27.03.12,10:49
náš pes (6-7kg fenka) našťastie nemá potrebu obhrýzať, či hrabať... ale myslím, ze sme ho aj vycvičili, po výsadbe sme ho vždy usmerňovali, čo môže, a čo nie... na hryzenie má hračky, alebo mu sem tam dáme rozhrýzť nejakú kartónovú rolku...
ale svokrina fenka mala záľubu v ružiach, všetky vždy zlikvidovala, aj ked mali tŕne, a ich pes zase vkuse hrabal, aj hrabe, tiez vyskúšali všetko, pomáha len na noc ho zavrieť v zimnej záhrade... ale tiež sú to maznáci, a už sa s tým naučili žiť, že ich super projektová záhrada uz nikdy nebude čo bývala :)))