dudikova
26.03.12,12:50
Chcela by som poziadat o vyklad stavebneho zakona pre rekonstrukciu umakartoveho bytoveho jadra v panelovom dome. Podla dostupnych informacii je povinnost maximalne o ohlaseni stavby. Mame v umysle rekonstrukciu jadra v jednoizbovom byte dochodcu. Jedna sa o kupelnove jadro o podorysnom rozmere cca 2400x1800 mm. Na prislusnom stavebnom urade nas presvedcuju a je to zda sa bezna prax, ze vyzaduju stavebne povolenie. Chapem, keby bol v prislusnom dome staticky alebo iny stavebny problem. Stavebny urad v Skalici tvrdi, ze ma vynimku zo zakona a ze pausalne ziada po stavebnikoch stavebne povolenie , aj ked sa nejedna o zasahovanie do nosnych priecok a nemeni sa ucel uzivania daneho priestoru. Je toto mozne?? Na co potom mame zakony? Podla zakona sa mi zda, ze na taketo upravy, cize priecku z lahkych materialov v dlzke 1800 a 1200 / odlahcenu jednym dvernym otvorom / nie je potrebna ani ohlaska. Dalsi problem je , ze projekt na stavebne povolenie vyzaduje na zaklade ziadosti stavebneho uradu aj spravca bytu , ktory musi dat suhlas ! Ako je to v pripade, ze jadro nahradime na 2 stranach sadrokartonovymi lahkymi prieckami a 2 strany po odstraneni jadra zostavaju betonove.
Indeed
26.03.12,11:07
Navrhujem zvážiť zamýšľané dispozičné riešenie,

možno by bolo lepšie získať viac priestoru zmenou dispozičného riešenia a síce

ponechať WC tam kde je a na druhej strane obmurovať sprchovací kut tym sposobom aby bol presvetlený 1/3 okna

a na mieste byvaleho jadra umiestniť kuchynsku linku , tým pádom sa získa akoby jedna izba naviac.

Ja som tiež tak robil,že som vymuroval jadro z Yporu zhruba na tom istom mieste kde bolo aj umakartové jadro, a nie som s tým spokojny
bubkoch
26.03.12,12:06
pokial nezasahujes do nosnych konstrukcii, stavebne povolenie nepotrebujes ...
staci na urad doniest ohlasenie stavebnych uprav s popisom cinnosti, jednoduchou mapkou pred a po, stanovisko spravcu a cakat 30 dni ... urad ti v tej lehote zasle stanovisko ze nema pripomienky ... suhlas spravcu, susedov alebo nebodaj statika tiež nepotrebujes