Silvi93
28.03.12,17:03
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť čo mám robiť keď pri tlačeni wordového dokumentu sa zrazu tlačiaren zbláznila a tlačí len papiere, na ktorých je len 1 - 2 riadky čudných znakov a pismen a tlačí to stále dookola bez prestávky? Aby to prestalo musela som vytiahnuť všetky papiere a teraz mi tu stále bliká vystraha, že tlačiaren nezobrala papier... skušala som tento problém vyriešiť vypnutim a zapnutim ale nči nepomáha :( vopred ďakujem za všetky rady :)
misoft
28.03.12,15:42
Poradil by som: Ak máš inštalačné médium k tlačiarni (CD): odinštaluj tlačiareň zo systému. Prečisti registre (odstráni zmienky o tlačiarni). Odpoj tlačiareň od PC. Reštart. Vlož inštalačné CD a postupuj ako pri novej inštalácii tlačiarne - nainštaluješ ovládač. Ak ťa vyzve - pripojíš tlačiareň. Postupuj presne podľa návodu (buď písaného, alebo na monitore).
Ak nemáš inštalačné CD: podľa typu tlačiarne a OS si na stránke výrobcu tlačiarne stiahni potrebný ovládač a ulož u seba v PC (nezabudni,kde ho máš :D). Potom postupuj podľa vyššie napísaného (mimo vloženia CD, použiješ stiahnutý ovládač).
Silvi93
05.04.12,14:21
Diky, pomohlo to a tlačiaren už funguje :)
pavles1
07.04.12,09:23
Niekedy postačí iba zmazať tlačovú frontu tlačiarne, ktorá sa nachádza v operačnom systéme Windows a potom vypnúť a zapnúť tlačiareň. Tlačová fronta je prístupná pod zoznamom nainštalovaných tlačiarní.