lover
28.03.12,18:17
Ahojte,

nazov prispevku je otazkou na dva problemy, na ktore hladam odpoved:

1. Co by ste pouzili do klasicky praskajucich kutov panelakoveho bytu. V minulosti som v prvom byte toto riesil sietkou /10cm na jednu stranu 10 cm na druhu/ a stavebnym lepidlom - kleber, nasledne stierka a malovka. Bracho chce toto riesit plastovymi "rohovnikmi" so sietkou. Ktore riesenie je lepsie resp. ako by ste to riesili vy???

2. Asi pred mesiacom nam montovali plastove okna, avsak pri zatvarani sme si vsimli, ze ram vrzga. Aj pri "hybani" s ramom dochadza k vrzaniu. Ide o normalny jav, kedze okno je predsa len plas a ten vrzga, alebo by ste sa uchylili k reklamacii??? Okno nepodfukuje, montaz bola realizovana standardne, islo o renomovanu spolocnost...

Dakujem!
220870
28.03.12,16:44
Rohovníky z plastu sú nezmysel.Okno treba nastaviť trochu dvihnúť.Je na to skrutka na spodnom pánte 4 mm imbus .
lover
28.03.12,16:51
Rohovníky z plastu sú nezmysel.Okno treba nastaviť trochu dvihnúť.Je na to skrutka na spodnom pánte 4 mm imbus .

Preco su nezmysel??? - aby som vedel argumentovat. Moj argument bol, ze plastovy rohovnik nedokaze prenasat pnutia a kut nakoniec i tak praskne...

Nevrzga okno, teda cast so sklennou tabulou, ale spodna cast ramu...

Dakujem!!!
220870
28.03.12,17:14
Okno vrzga preto že krídlo sa odiera o rám treba ho podvihnúť o 1 otáčku závitu na skrutke spodného pántu ak nepomôže tak nastaviť prítlak.Rohovníky nadnesú omietku , síce prenesú pohyb panelu pokiaľ nieje 5 mm, ale sieť urobí to isté.
lover
28.03.12,17:31
Okno vrzga preto že krídlo sa odiera o rám treba ho podvihnúť o 1 otáčku závitu na skrutke spodného pántu ak nepomôže tak nastaviť prítlak.Rohovníky nadnesú omietku , síce prenesú pohyb panelu pokiaľ nieje 5 mm, ale sieť urobí to isté.

Ide o to, ze vrzga ram... Ked je okno otvorene a "zahrkam" ramom, nie oknom s vyplnou, tak vrzga, akoby nebolo poriadne ukotvene alebo ja neviem co... Ostatne su ako z betonu, bez vrzgania...

Dakujem. Toto iste som hovoril, ale vraj sa rohovnikmi zeliminuju aj krive kuty...

Vdaka!
lapejko
28.03.12,19:36
spoj medzi panelmi treba vysekať a ak je škára nad jeden centimeter, treba ju vyplniť purpenou a potom presieťovať spoj na tej stene v ktorej je škára, nie cez kút.
svrki
29.03.12,16:07
predpokladám že spodná časť rámu nieje ukotvená,
220870
29.03.12,16:59
Je poriadne priskrutkovaný pánt?
lover
29.03.12,18:04
spoj medzi panelmi treba vysekať a ak je škára nad jeden centimeter, treba ju vyplniť purpenou a potom presieťovať spoj na tej stene v ktorej je škára, nie cez kút.

Takze netreba prekladat sietku na polovicu a vkladat ju do rohu? A ak je prasklina presne v kute??

Dakujem!
lover
29.03.12,18:06
predpokladám že spodná časť rámu nieje ukotvená,

No, ale to zistim jedine keby som vytrhol "zapenovanu" parapetu alebo mam okno reklamovat? Nie je to zase extra zle, len sa bojim, aby to casom nevrzalo este viac...
lover
29.03.12,18:07
Je poriadne priskrutkovaný pánt?

Pozriem, ale vrzga nam ram v strede okna nad parapetkou... Vdaka!
220870
29.03.12,18:43
V rámoch väčších rozmerov bývajú oceľové výstuže.Tieto môžu pri nesprávnej montáži(vo výrobe) vŕzgať(stalo sa mi).Dá sa to riešiť dodatočným zoskrutkovaním .Ale to musí robiť servisný technik,laik nmá šancu to správne posúdiť a opraviť.
lover
13.04.12,10:57
V rámoch väčších rozmerov bývajú oceľové výstuže.Tieto môžu pri nesprávnej montáži(vo výrobe) vŕzgať(stalo sa mi).Dá sa to riešiť dodatočným zoskrutkovaním .Ale to musí robiť servisný technik,laik nmá šancu to správne posúdiť a opraviť.

Tak dnes sme mali doma obchodaka z firmy, ktora nam dodala okna a ten tvrdil, ze je to OK a vraj by sa to dalo vyriesit iba dodatocnym priskrutkovanim ramu okna k panelu /prevrtanim ramu okna v spodnej casti/ Takto to drzia iba kotvenia na boku a "zapenene" parapety, ale kedze nam odporucili nechat povodnu parapetu, aby neposkodili fasadu, tak tato sa nepenila nanovo a vraj to moze byt problem, ale ze nijako to neovplyvni uzivanie okna a jeho ucel, tak neviem... :o
bjuty smis
13.04.12,12:35
obchodák je na to, aby predával.....
servisný technik na to, aby určil príčinu a odstránil to...

ak je to v záruke, nenechaj sa odpinkať a trvaj na odstránení závady.....ak obchodák bude dalej štrajkovať, zisti si telefon na čo najvyššiu funkciu vo fy a sťažuje sa .....