loki3016
28.03.12,20:53
Zdravím. Bývame v radovej zástavbe so spoločnými dvormi. Sused o dvor dalej , ktorého stena je súbežna s mojim dvorom si povedal že prerobí dom a dá ho do prenájmu. Kedže je to lolo nenažraný prerobil aj pivničné priestory na kuchynu a spoločenskú miestnost. Prišiel za mnou či by sa dalo spravit z vetrákov neotváratelné svetlíky- v jeho podaní iba dva obdlžniky zo sklobetonu na presvetlenie miestností-, po ubezpečení že to nebudú klasické okná/vetračky/, ktoré by nám narúšali klud na dvore hlukom som mu povolil vstup na moj pozemok aby si to prerobil. Na moje prekvapenie mi však parta stavbárov povedala že to sú klasické okná a ten sklobeton je tam iba ako zabrana proti zaplaveniu vodou pri daždoch. Teraz máme na dvore každodennú zábavu v podobe kvalitnej hudby z rádia a ppc rozhovoroch o varení a telenovelách.....Susedko nezdvíha telefon a pre istotu sa ani neukazuje v okolí aby sme sa nestretli. Existuje nejaké legálne riešenie ako to stopnút a prinútit ho prerobit odvetrávanie na druhú stranu, alebo mi len ostáva nasadit na miesto kde sú tie jeho neokná husté tuje a dúfat že časom ten hluk aspon trochu utlmia? Dakujem.
tienik
28.03.12,20:05
existuje riesenie, vola sa PUR pena. Kedze okna maju byt neotvaratelne, treba ich predsa opravit.
Viem ze to nie je genialne riesenie, ale pre podobne typy ludi ine neexistuje. Takze 5€ a je po probleme.