obcanka
29.03.12,07:18
Dobrý deň, mám problém s vysokým CRP-84. Okrem toho ma trápi bolesť pod pravými rebrami, asi tam kde je aj žlčník. Vlastne na pohotovosti ma odpísali s tým že ide o podráždený žlčník. Obvodná lekárka ma posla na komplet sono brucha, všetky výsledky boli v poriadku, žiaden nález. Tak z čoho by mohla byť tá bolesť a CRP zvýšené? Cítim takú tupú bolesť pri hlbokom nádychu a ležať môžem len na chrbte bez pohnutia. Trvá to už 5. deň. Užívam aj atb. Už som premýšlala aj nad návštevou bylinkárky. Za vaše rady vopred ďakujem.
petermikuláš
29.03.12,05:59
Pri všej úcte ľudia uvedomte si, že porada.sk nie je ambulancia a ani ju nikdy nenahradí. My tu pri obrazovkách Vás nikdy nevyšetríme, môžeme len poradiť, ale to nikdy nenahradí klasické vyšetrenie, ono sa to nedá. A ani nikto z nás zdravotníkov Vám presne nepovie cez net Vašu diagnózu. Toto je príklad kde je potrebné fakt vyšetrenie. Ak ste nepochodili na pohotovosti alebo Vášho obvo´dáka tak existujú predsa aj iní lekári, treba ich navštíviť. Treba navštíviť internistu. Nepotrebujete na to súhlas Vašej obvo´dáčky lebo výmenné lístky sú zrušené, ale potrebujete si uvedomiť, že za Vaše ste v prvom rade zodpovedná Vy sama. Bylinkárku nateraz určite nechajte tak veď ani neviete čo Vám je, tak čo si chcete u bylinkárky liečiť?
Trochu ma udivuje tento spôsob uvažovania : jeden /dvaja lekári - následne bylinkárka, liečiteľ a pod./. Potom to nasleduje takto: zhoršenie príznakov - ťažké zhoršenie príznakov - následne iný lekár prípadne hospitalizácia. Viem to zo svojej klinickej praxe. Tak prečo to neurobiť jednoduchšie hne´d od začiatku, teda: jeden/dvaja lekári nepomohli - tak iný lekár. A je to.
pasuliatko
29.03.12,08:08
stres, ťažké jedlo, diétna chyba, prekonané ochorenie....zvýšené CRP je s prebiehajúceho zápalu...