raef
29.03.12,07:50
Mal by som na poradakov jeden dotaz, planujem robit rucnu sadrovu omietku Knauf Rotband na Ytong. V cenniku ma knauf 25kg a 30 kg vrecia kazde od ineho vyrobcu/krajiny:
- 25kg vrece AUT
- 30kg vrece DE, PL, CZ

Je medzi nimi nejaky rozdiel, ci sa oplati zhanat presne vrecia vyrobene v nejakej krajine, alebo je to jedno. Niekde som cital, ze nemecky je oproti ceskemu podstatne kvalitnejsi a lepsie sa s nim robi. V ponuke stavebnin som nasiel len 25kg vrecia a 30kg vrecia. Oplati sa radsej zobrat 25kg vrecia z rakuska a mat istotu, alebo risknut 30kg a co pride?

Ak ma niekto s tymto realne skusenosti, ci sa lepsie nanasa, hladi apod konrektna verzia napiste. Dakujem.
220870
29.03.12,16:50
Nedávno som robil s 30 kilovými ,ale neviem kde ich vyrobili,nevšimol som si to.Inak rotband oproti konkurencii o triedu lepšia spracovateľnosť.Môžem len odporúčať.
addo77
30.03.12,07:03
vie niekto povedat v com je zasadny rozdiel medzi rotband a goldband? goldband je lacnejsii, je mozne ho pouzit na plnu palenu a porfix?
220870
30.03.12,16:38
Súčiniteľ difúzneho odporu ale je to malý rozdiel.Zrejme sa jedná o vynovenú omietku respektíve zmenu názvu alebo mena.
220870
30.03.12,16:39
Môžete ho použiť na plnú pálenú tehlu.
pysnyp
20.05.12,05:51
V skratke Rotband ma nižšiu plošnú spotrebu ako Goldband a taktiež má vyššiu priľnavosť k podkladom. Zásadnou výhodou je možnosť nanášať veľké hrúbky materiálu v jednej vrstve s následnou povrchovou úpravou v jednom kroku čo výrazne znižuje materiálové náklady ako i čas potrebný k úprave povrchov. Dá sa nanášať v hrúbkach od 5mm do 50 mm v jednom kroku. Povrch sa dá upraviť filcovaním ako i gletovaním. Dosť ho využívajú okenári na špalety práve vzhľadom na možnosť nanesenia hrúbky materiálu a konečnej úpravy bez toho aby sa na dané miesto museli znova vracať.
Spotreba Rotband: 0,8kg/m2/1mm
Goldband: 0,85kg/m2/1mm
raef
29.05.12,07:48
Tak si odpoviem sam. Pre skusku som kupil jedno vrece ceskeho rotbandu a druhe rakuske. A samozrejme vidno ze sa u nas predava menej kvalitny material ako v rakusku. Rakuske 25kg vrece - sadra je viditelne bledsia (kvalitnejsi material) a hlavne sa s nou lepsie robi, je tam kvalitnejsi namlety material, menej tzv. ciernych kamenkov. Co ma za nasledok ze sa pri gletovani jednoduchie vyhladi. Vychadza aj viac mlieka na finalne opravenie dierok. Zaschnuta stena je viac hladsia ako z ceskeho vreca a podstatne bledsia. Preto odporucam rakuske AUT vrecia, cena je o nieco vyssia ale stoji to za to, robi sa s nim podstatne lepsie.