barancik
29.03.12,08:54
niečo šikovné a nezávadne na kontrolu elektronickej pošty, ktorá mi "klope na dvere". Doteraz som používal, neviem či to správne ako laik pomenujem: POP3 preview Mailheader, pomocou ktorého som sa pozrel od koho a s akým predmetom v hlavičke sa chystá vstúpiť nejaký mail do môjho PC a ak som poštu nechcel, jednoducho ktorýkoľvek nechcený mail som tam vymazal a do Outlooku som pustil len to, čo som chcel. Po nejakých 5-6 rokoch mi s najväčšou pravdepodobnosťou Spybot Search & Destroy zablokoval túto službu zablokoval a aj keď sa bez nej dá žiť, predsa len mi chýba. Vopred ďakujem.
jahoszmsk
29.03.12,13:49
Preinštaluj si POP3 Preview (http://www.pablosoftwaresolutions.com/html/pop3_preview.html), Spyboot to asi nezablokoval iba ak niečo z neho vymazal, skôr antivírus služby blokuje, ak ho máš.
barancik
29.03.12,15:43
Ešte ma napadlo.

Neviam ako M$ Outlook ale poštový klient Mozilla Thunderbird má filtre kede si môžeš nastaviť podľa príznakov, čo s poštou. Napríklad : Ak telo správy obsahuje "motorka" a odosielatľ je "jano" - zmazať


Skôr by som očakával niečo jednoduchšie, ak by existovalo, doteraz mi to fungovalo tak, že som klikol na pracovnej ploche na ikonku a automaticky sa mi načítal niečo ako zoznam e-mailov, zrejme na nejakom serveri - moc sa v tom nevyznám, čakajúcich na vstup do môjho PC po otvorení Outlooku. V tom zozname som podľa odosielateľa a predmetu nechcené emaily vymazal a po otvorení Outlooku sa mi stiahli ostatné.
Nie je to o ochrane pred vírusmi, na to používam NOD v kombinácii s Spybot Search & Destroy a CCleaner a som s tým spokojný.
Ide v podstate o to, že používam 2 PC, jeden pracovný a druhý na bežné používanie. Keď som na tom druhom, priebežne som si takto kontroloval čo je v pošte bez jej sťahovania a v prípade pracovného mailu som prešiel (zapol) pracovný PC, do ktorého som si poštu stiahol. Pri takejto kontrole som hneď vymazal nechcené maily.
barancik
29.03.12,15:54
Preinštaluj si POP3 Preview (http://www.pablosoftwaresolutions.com/html/pop3_preview.html), Spyboot to asi nezablokoval iba ak niečo z neho vymazal, skôr antivírus služby blokuje, ak ho máš.

Srdečná vďaka, na veľmi podobnom princípe mi to fungovalo aj predtým