Mirkaska
29.03.12,16:05
ahojte.
mám v dome vodné podlahové kúrenie, betonový poter. v niektorých miestnostiach mi poteristi urobili dilatáciu polystyrénom cez stred miestnosti na oddelenie okruhov kúrenia a v dverách na oddelenie miestností. rozhodli sme sa dávať PVC podlahu v roliach, celoplošne lepenú. dilatáciu EPS sme pred liatím nivelačky dali preč (bola kadejaká krivá, neurobená dobre) - vyškrabala sa z poteru a vzniknuté škáry sme zatreli flexibilným lepidlom.
na vyrovnanie podlahy sme vyliali nivelačku. rozbrusovačkou sa nanovo narezali dilatácie v nivelačke s tým, že sa to zatmelí tmelom, ktorý bude dostatočne pevný a nebude vidieť preliačiny pod PVC . Podlahár hovoril, že preliačiny vidieť aj tak bude. Preto zvažujem zaliať škáry špeciálnym cementovým opravným tmelom. Pri tejto variante sa ale bojím, či to nepopraská, a nebude sa tmel drobiť a vznikne kopček pod PVC. Pri variante s polyuretánovým tmelom (sikaflex 11FC) zase môže vzniknúť priehlbina alebo kopec.
čo je lepšie?
dakujem
220870
29.03.12,16:57
Pod PVC to bude vidieť nech tam dáte čokoľvek,ale určite nie žiadne cementové výplne.
kutilko
29.03.12,17:29
Význam dilatačnej škáry po zaliati či vyplneni akýmkolvek tuhým materiálom zanikne.Na podlahovom kúrení sa tak isto bude prejavovat pnutie a zmrštovanie PVC krytiny.Aj ked su tam relatívne nízke teploty(28c°) rozdiely sa prejavia v každej vrstve podlahy.Preto použite ten Sikaflex tmel a ostatné je už na fyzike.
Mirkaska
29.03.12,18:42
Význam dilatačnej škáry po zaliati či vyplneni akýmkolvek tuhým materiálom zanikne..
A presne o toto mi ide. V iných miestnostiach, kde dilatácie nie sú, sa s poterom nestalo absolutne nič. Ešte ma napadlo dilatáciu zošiť.
220870
29.03.12,18:45
Mirkaska
29.03.12,19:07
ako hovorím, miestnosti väčšie, s dvoma okruhmi, bez dilatácie-bez problémov. Prešlo to aj nábehovou krivkou, dokonca aj väčšie "vypeckovanie" a je to bez prasklín. Tak som to chcel aj v tých miestnostiach, kde je dilatácia. Len neviem, či by sa mi to podarilo zošiť tak, aby to tam nepraskalo.
drozdm
04.07.12,13:34
potrebujem zdilatovať miestnosť velkosti 7m x 5m a ide časť do L-ka kde je tiež cca 7m.bude tam podlahove kurenie a anhydrit .su tam tri okruhy ale po dlžke 7m ako to teda zdilatovať a čim?.môžem na tri časti do L prave tam kde sa miestnosť lame do tvaru L?