macbeth_media
30.03.12,08:58
zdravim, chcem poprosit niekoho ochotneho, ci mi vie poradit kde najdem ovladace na CPU sempron 2600+. servisujem staru haraburdu s jednojadrom na 1,6 Ghz, vsetky ovladace mam, ale akokolvek som googlil nedopracoval som sa k ovladacu na CPU s grafikou. ak sa najde niekto kto mal v dobach davnych AMD semrpon, poprosim len linku, bud sem alebo na mail. vopred dik
ACCNT
30.03.12,09:20
nie som si isty, co hladas? ku procesoru netreba ziadny ovladac. ak ti ukazuje vo windowse zlu frekvenciu, tak to treba nastavit v biose.
ovladace sa hladaju podla typu dosky. mas v spravcovi zariadeni nezname zariadenia? alebo ako si prisiel na to, ze treba nejake ovladace?
macbeth_media
30.03.12,09:41
CPucko ide v poho, ale netaha mi grafika.
hradam ovladac na grafiku. CPU spominam preto, ze v tychto CPUckach je graficky cip integrovany. problem je ze neviem presne kde sa u AMD taketo veci hladaju, s intelackymi cipmi som nikdy problem nemal :D.. nerad si robim hanbu, ale bohuzial.
podla googla sudim ze by som mal najst nieco ako sempron 2600+ disply driver, par linkov som nasiel ale ani bohovi neviem najst priamo ten ovladac ako samostatny SW. a ten komp je skladacka, takze k tomu nic neni, ostatne som si vsetko nasiel. kompik ide aj bez ovladaca, sak XPcko HW akceptuje automaticky, len grafika mu bude chybovat pri zatazil, tak tam chcem ten ovladac raci nainstalovat.
viktorviktor
30.03.12,11:18
//support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
alebo v guglovi daj a hľadaj -installation driver cd ati catalist sapphire
macbeth_media
30.03.12,11:42
//support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
alebo v guglovi daj a hľadaj -installation driver cd ati catalist sapphire

tieto ovladace nepojdu, som ich uz skusal. o AMD neviem vela ale rada catalyst je vyrazne novsia ako ta grafika co som spominal :) uz viam ako to vyriesim. ale dik vsetkym za rady.
Vlado40
30.03.12,12:13
Ak je grafika na základnej doske ,tak ovládače nájdeš u výrobcu základnej dosky.Ak je to grafika AGP,PCI-e ,tak grafika má nejaké označenie aj výrobcu.
macbeth_media
31.03.12,19:10
vdaka za rady, vec som vyriesil.