sonic99
30.03.12,09:07
Na Vianoce som si kúpil NB http://www.shark.sk/vypoctova-technika/notebooky/toshiba-satellite-l750d-15e-amd-a6-3400m-2-30g-15-6-quot-hd-led-amd-1gb-6gb-640gb-dvdrw-wl-bt-cam-w7pre64bit-sk-strieborny/. Všetko bolo OK až doteraz. CD/DVD mechanika prestala fungovať. Keď vložím CD tak najprv asi 3-krat zabliká, potom počuť ako sa trošku pohne laser, trochu sa roztoči CD(asi 1 sek.), zase laser a koniec. Keď dám potom otvoriť CD tak sa vysunie mechanika s tým, že tam žiadne CD nie je a mam ho vložiť. A tak to ide stále dookola. NB je síce v záruke, ale nechcem ho hneď reklamovať keď sa to možno dá opraviť aj jednoduchšie.

P.S.: Typ mechaniky TSST corp CDDVDW TS-L633F ATA Device

Ďakujem za rady.
macbeth_media
30.03.12,07:21
v prvom rade nepises ze si skusal viac CD/DVD. je mozne ze to robí iba na urcitom type +,-, RW a pod. pri NBooku starom ani nie pol roka, myslim je by mali byt obsiahnute vsetky formaty vratane DVD+-, ale odporucam zacat najjednoduchsou "diagnostikou" a to odskusat, media roznych znaciek, pripadne nejaky original, bud DVD s filmom alebo CD s hudbou. v inom pripade ma napada este zanesena mechanika, ale ak nepouzivas Nb vo vyrazne znecistenom prostredi, zbytocne vyhodis peniaze za cistiace medium. reklamacii sa nevyhnes, ani neodporucam, alchymisticke pokusy co najdes na nete. pripadne napis co to povedalo na ine typy medii.
sonic99
30.03.12,07:36
Veď práve to, že som to už skúšal aj s inými CD/DVD a výsledok stále rovnaký. Pritom tie CD/DVD co tam súšam dávať mi predtým šli všetky, takže problém v tom, že nečíta iba určitý typ zrejme nebude. :(
macbeth_media
30.03.12,08:26
tak to vidim uz len jednu moznost. pockat si 30 dni na shark. aspon mas poucenie :) ja som si v sharku nekupil nikdy nic po tom, co mi reklamovali 30 dni zmagnetizovany usb kluc, a na 31. den mi zufalo volali ze mi poslali nahradny, a chceli mi nanutit miesto mojho celokovoveho imidzoveho tenuckeho kluca tehlu, co kupim na nete za tretinu, ze sak kapacita je rovnaka :D. tak som im vysvetlil veci a veduci predajne mi so slzami na krajicku dobropisom vratil peniaze :D. co sa tyka teba, je tu moznost ak chodis do BA, shark vyuziva bezne reklamacne kanaly, a teda poziadaj ich o dresu servisu toshiba ktory vyuzivaju v BA su podla mojej vedomosti dva, a mozes si zaniest sam, budes to mat ovela rychlejsie. vyjadrenie musia akceptovat z oboch autorizovanych, ale aby si to zbytocne nekomplikoval, lebo v sharku su skoleni na komplikovanie veci, nie na ich zjednodusenie :D ked budes chciet, viem ti tie kontakty dohladat. viac ti pomoct nemozem pokial sa jedna o Toshibu :(
sthruska
30.03.12,08:55
Adresy servisov nájde na nete! Ja som tak hľadal v KE. A ešte dopravu dávajú zadarmo.
sonic99
30.03.12,10:23
Heh...no nekupoval som to v Shark-u to som tam dal len preto lebo ujo Google mi to to nasiel najskvor..NB bol kupovany v Eloectro Worlde...tak to vidim ze reklamacii sa nevyhnem...:mad:
PotPalo
30.03.12,12:44
A čo takto skúsiť silno fúknuť do optiky? Niekedy to pomáha... Ale ak je ešte v záruke, rozhodne reklamovať, dajú ti novú mechaniku:).
Tiež by ma zaujímalo: čo je to "zmagnetizovany usb kluc"?
KoxXxo
30.03.12,13:03
Vidíš mechaniku vo Windows explorer? V Správcovi zariadení je všetko ok? Skúšal si ju v Safe mode alebo nejakým Live Linuxom?
sonic99
30.03.12,14:05
Vidíš mechaniku vo Windows explorer? V Správcovi zariadení je všetko ok? Skúšal si ju v Safe mode alebo nejakým Live Linuxom?
Mechaniku vidno aj v exploreri aj v spravcovi zariadeni (tam mi pise ze zariadenie pracuje spravne), safe mode - tiez nechce citat
misoft
30.03.12,18:00
Problém môže byť aj s ovládačom (porušený ovládač). Sú dve možnosti:
1) Cez Správcu zariadení pri optickej mechanike dať aktualizovať ovládačm
alebo
2) odobrať mechaniku zo systému, reštartovať, OS by mal mechaniku detekovať a nainštalovať.
jahoszmsk
30.03.12,19:42
mojej sestre prestala mechanika čítať disky tiež z ničoho nič, a našiel som v nej čokoládu, čo tam napchal synovec. :D

ak nepomohlo vyčistenie lasera, ani aktualizácia ovládača, asi máš niečo odpálené na matičnej doske.
ešte by sa dalo vyskúšať mechaniku z iného NTB, až potom reklamovať.
sonic99
05.04.12,08:53
Problém môže byť aj s ovládačom (porušený ovládač). Sú dve možnosti:
1) Cez Správcu zariadení pri optickej mechanike dať aktualizovať ovládačm
alebo
2) odobrať mechaniku zo systému, reštartovať, OS by mal mechaniku detekovať a nainštalovať.

V ovládači to nebude, ten je v poridku a čo sa týka bodu 2 ani ten nevyriešil problém. Myslím si že to bude HW problém
pavles1
07.04.12,11:06
Ja by som ešte skúsil natiahnuť nejaký operačný systém rovno z CD alebo DVD (to znamená nabootovanie OS hneď po zapnutí PC). Tým by sa vylúčili všetky prípadné chyby súvisiace s už nainštalovaným Windows-om.