lover
30.03.12,12:44
Ahojte,

neviete ako to vyriesit resp. sa tomu vyhnut. Mam excelovsky subor, ktory ma realne 20000 riadkov, avsak stava sa mi, ze ked ho ulozim a potrebujem sa k nemu vratit uz je tych riadkov iba 15000? Ide ma z toho porazit. Do excelu exportujem file z firemnej databazy a trva to cca. hodinu, preto zabijat 2-3 hodiny 2-3 stahovaniami je na porazku... :mad:

DAKUJEM!!!
sthruska
30.03.12,11:20
Asi to bude problém verzie excelu. V starých to bolo obmedzené práve na tých 15 000 riadkov.
PaloPa
30.03.12,12:36
Asi to bude problém verzie excelu. V starých to bolo obmedzené práve na tých 15 000 riadkov.

To nie je pravda. Staré verzie Office Excelu mali max počet riadkov 65536.
Chyba bude niekde inde. Aká je veľkosť vygenerovaného XLS ?

Palo
lover
30.03.12,12:40
To nie je pravda. Staré verzie Office Excelu mali max počet riadkov 65536.
Chyba bude niekde inde. Aká je veľkosť vygenerovaného XLS ?

Palo

Velkost je cca. 10MB, ale zaujimave je, ze nie vzdy sa toto stane... Poniektore starsie files mam kompletne, ale pri niektorych sa stane, co som spominal... Stale to realizujem rovnakym sposobom, takze neviem, kde nastala chyba... Pokial to neulozim, tak sa v tom da pracovat, ale ked to ulozim, uz sa ku kompletnemu suboru nedostanem a to ma zabija...
sthruska
30.03.12,12:46
Asi si to pamätám pre 95 :D
PaloPa
30.03.12,12:50
Velkost je cca. 10MB, ale zaujimave je, ze nie vzdy sa toto stane... Poniektore starsie files mam kompletne, ale pri niektorych sa stane, co som spominal... Stale to realizujem rovnakym sposobom, takze neviem, kde nastala chyba... Pokial to neulozim, tak sa v tom da pracovat, ale ked to ulozim, uz sa ku kompletnemu suboru nedostanem a to ma zabija...

Takto na diaľku sa dá iba hádať, ale vo všeobecnosti, čo by mohlo spôsobovať problém,
je napríklad komplikované formátovanie (hlavne použitie mnoho fontov).

Možno je to nejaké iné systémové obmedzenie (napr. nedostatok oper. pamäti).

Skúsil by som napr. otvoriť problematický súbor na inom PC, ak je OK, problém bude v systéme,
ak zblbne i tam, problematický je súbor ako taký.

Môže byť i chyba disku pri zápise. Spustil by som Check disk.

Poriadne by som pretestoval stroj i voči vírusom.

P.