ja-sracko
30.03.12,19:33
DOBRY DEN CHEL BY SOM SA OPYTAT-MAME DOMA NAMONTOVANY MERAC TEPLA(DIGITALNY INDIKATOR) SIEMENS -NA RADIATORE NEVENOVAL SOM MU NEAKO POZORNOST..-TERAZ PRI ZUCTOVANI SA ZISTILO ZE DISPLAY NA NOM NESVIETI -ZIADNE PISMENKA ... PAN KTORY PRISIEL ROBIT ODPOCET SA VYJADRIL ZE ZUCTUJE SA RADIATOR S PRIEMERU ...+ ZE BUDEM MUSIET ZAPLATIT NOVY MERAč CCA 20 EUR -BYT JE V OV- PREčO BY SOM MAL PLATIT JA AK NEBOL MECHANICKY POSKODENY ANI NEBOLA PORUSENA PLOMBA?! -NEMATE NIEKTO K TOMU NEAKE INFO ??? NEAKU SKUSENOST? SMUTNE JE ZE MINULY ROK NAM ZATEPLILI BLOK A KED MI VYPOCITAJU PLATBU S PRIEMERU TAK SOM ZBYTOčNE šETRIL CELU ZIMU....:(
knoflikar
30.03.12,17:51
Podla mna sa na merac tepla vztahuju rovnake podmienky ako na akykolvek iny tovar, tzn. zaruka dva roky. Ak sa pokazi do dvoch rokov mal by ho bezplatne opravit/vymenit dodavatel a ak po dvoch rokoch tak treba kupit novy. Ci si ho hradi kazdy sam alebo to pokryva fond oprav je uz na dohode vlastnikov.
Laura1
25.01.13,17:51
Ahojte,
na budúci týždeň nám majú odpočítať merače a dnes som ich skontrolovala - aby som zistila, či máme vyšší odber tepla ako vlani. V jednej miestnosti merač je zrejme pokazený - namiesto údajov "error" - myslíte si, že tiež nám zarátajú priemer z minulých rokov? Je moja povinnosť kontrolovať, či funguje merač?
misoft
25.01.13,19:07
V jednej miestnosti merač je zrejme pokazený - namiesto údajov "error" - myslíte si, že tiež nám zarátajú priemer z minulých rokov? Ak sú "bezkontaktné - nejaké údaje tam budú, inak asi priemer. Je moja povinnosť kontrolovať, či funguje merač? Nie. Vo väčšine prípadov na nich môžeš jedine zistiť stav, kontrola funkčnosti nie je povinnosťou. Merače sú len orientačné, nie sú fakturačné. .
trisestri
25.01.13,19:19
a nie merace ale PRTV-cize pomerove rozdelovace tepla a vody:),draha hracka preto aby mnohy setrili aj na ukor zdravia.
Gapo
25.01.13,19:19
Ja si odpisujem stav na tom čude ( Paskov by mi dal že merač :D)každý mesiac, takže prípadnú poruchu zistím zavčasu.
trisestri
25.01.13,19:20
Ahojte,
na budúci týždeň nám majú odpočítať merače a dnes som ich skontrolovala - aby som zistila, či máme vyšší odber tepla ako vlani. V jednej miestnosti merač je zrejme pokazený - namiesto údajov "error" - myslíte si, že tiež nám zarátajú priemer z minulých rokov? Je moja povinnosť kontrolovať, či funguje merač?

a na ostatnych ste mali mensi odber tepla?
sito
25.01.13,20:03
Ja si odpisujem stav na tom čude ( Paskov by mi dal že merač :D)každý mesiac, takže prípadnú poruchu zistím zavčasu.

Asi naháňa klokanov. Neboj, prepečie sa ti to, než sa vráti. Ale, inak robíš dobre, iní asi nechcú ...
Laura1
26.01.13,06:35
na ostatných sú podobné hodnoty ak vlani