evisko
08.02.06,18:55
pracujem v zahranici (anglicko), chcela by som sa opytat, ci som povinna podat danove priznanie o dani z prijmu, a ak ano, ake tlacivo si mam od svojho zamestnavatela pytat. (resp. stacia mi vyplatne pasky?) ... moje prve zamestnanie ma dost stresuje :D
Johanka
08.02.06,18:26
Anglicko - uplatňujeme metódu vyňatia príjmov( Zmluva so Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska). Ak máš trvalý pobyt v SR, podávaš priznanie v SR.
pongo
12.02.06,20:45
Potrebuješ Potvrdenie o príjmoch a zrazených preddavkoch.
STRELEC
12.02.06,22:23
pracujem v zahranici (anglicko), chcela by som sa opytat, ci som povinna podat danove priznanie o dani z prijmu, a ak ano, ake tlacivo si mam od svojho zamestnavatela pytat. (resp. stacia mi vyplatne pasky?) ... moje prve zamestnanie ma dost stresuje :D
Si povinná priznanie podať. Ako tzv. rezident SR zdaňuješ celosvetové príjmy v SR.
Angličania nemajú zavedené jednotné tlačivá ako je tomu u nás. Potvrdenie by malo obsahovať brutto (hrubý) príjem, ich národné poistenie a daň. Ak nebude potvrdenie - postačujú výplatné pásky za celé obdobie roka. Môže byť trošku problém, keď ich fiškálny rok sa nekryje s kalendárnym rokom a zároveň pásky dávajú vždy za obdobie 1.-až.
luba1221
22.02.07,08:31
A ak má niekto prechodný pobyt v Anglicku????
Beata
22.02.07,08:33
A ak má niekto prechodný pobyt v Anglicku????
Tak trvalý má v SR a musí tu podať DP :D
matisova
22.02.07,08:52
Dobrý deň,
aké DP má vypísať A alebo B? Zamestnaná celý rok, v práci jej mesačne strhávajú peniaze na sporenie ( v prípade keď bude manko, aby tam mala peniaze). Poslali jej k potvrdeniu aj výpis tohto sporenia. A ak sa to vyplňuje tak, kde to mám napísať? Ďakujem. Ešte že existuje porada. A dá sa tu dozvedieť všetko možné.
luba1221
22.02.07,09:59
Vôbec nerozumiem????
luba1221
22.02.07,10:20
Mám informáciu,že v Ang.sa 1.rok daň z príjmu neplatí,takže podá sa DP na Slovensku a zaplatí sa daň.V roku 2007 sa zaplatí v Ang.daň a tá sa započíta u nás vpri podaní DP za rok 2007?Prosín Vás,daň zaplatená v Ang ,sa započíta na Slov.a preplatok vracia Slovensko??????
Velettka
26.02.07,17:22
ziadna dan sa z angliskych prijmov na slovensku neplati, len sa prosto musia IBA uviest v DP .. a ani sa nic nevracia, je jasne, ze ked na slovensku nic neodviedla, tak jej danovy urad nema ani co vratit... proste z prijmov z anglicka si nerobte stres :-) NIC Neplati :-))
Johanka
26.02.07,17:27
Mám informáciu,že v Ang.sa 1.rok daň z príjmu neplatí,takže podá sa DP na Slovensku a zaplatí sa daň.V roku 2007 sa zaplatí v Ang.daň a tá sa započíta u nás vpri podaní DP za rok 2007?Prosín Vás,daň zaplatená v Ang ,sa započíta na Slov.a preplatok vracia Slovensko??????
Absolútny nezmysel :eek: .
So Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia na elimináciu dvojitého zdanenia metódu vyňatia príjmov.