reesee
31.03.12,17:46
Dobrý deň, chcem sa informovať či je možná zmena IP adresy. Mám záujem si totiž objednať z americkej webovej stránky no stále ma presmeruje na jej európsku verziu a tým pádom mi nezobrazí ich výpredaj. Predpokladám, že presmerovanie je na základe mojej europskej IP adresy.
Fero11
31.03.12,16:09
Ano najdes si proxy s americkymi IPeckami, napr. http://proxy.org/cgi_proxies.shtml a je tho plny google :)
ivka70
31.03.12,16:11
Otazka je, ci z Ameriky posielaju aj do Europy .....cize na ich stranku sa cice dostanes, ale objednat s dodanim do EU ti nemusi ist.
misoft
31.03.12,17:46
Mám záujem si totiž objednať z americkej webovej stránky no stále ma presmeruje na jej európsku verziu a tým pádom mi nezobrazí ich výpredaj.
Vzhľadom k tomu, že to automaticky presmeruje na európsku stránku, je predpoklad, že z USA tento tovar sa nebude dať (po prípadnom objednaní cez proxy) odoslať - vyhodnotením adresy. Jediná možnosť by bola, ak by niekto v USA (ak poznáš) objednal tento tovar a následne ho odoslal (trochu komplikované, ale niekedy sa to takto robí).
reesee
31.03.12,18:33
A je to legalne si takto zmenit IP adresu? Lebo nerada by som sa dostala do problemov:) Neplanujem totiz ziadnu nelegalnu cinnost:))
reesee
31.03.12,18:34
No ja tam mam znamych takze oni mi to poslu domov len sa potrebujem dostat na tu americku verziu
Fero11
01.04.12,03:41
1. Zatial som nepocul o tom aby proxy servery boli nelegalne.
2. Na tu americku stranku sa dostanes cez proxy (vid vyssie).
3. Len treba zvazit ci sa tento postup vyplati
4. Ak ta to presmeruvava na europsku stranku, tak si to objednaj cez nu, alebo ak to chces silou mocou z USA, tak nech ti to objednaju ti znami a nech ti to aj poslu (inak ak sa dostane na USA stranku cez proxy, tak budes musiet zadavat data tych znamich v USA)
jahoszmsk
01.04.12,09:01
ja osobne by som sa cez proxy server neprihlasoval k svojmu osobnému účtu v banke, ani neprevádzal žiadne platby.
reesee
01.04.12,10:35
No dostala som sa nakoniec na americku verziu cez proxify.com, vsetko mi funguje tak ako ma:) len po jahoszmsk prispevku sa bojim zrealizovat platbu...dokaze to ohrozit moj osobny ucet v banke ked sa prihlasim cez proxy online (cize to nemam nainstalovane ako software)? za odpoved dakujem
Fero11
01.04.12,11:56
pri komunikacii s bankou prebieha komunikacia sifrovane, takze teoreticky je jedno, ci ides cez proxy, alebo priamo (avsak radsej by som sa poradil s odbornikmi :) )
reesee
01.04.12,12:19
no praveze nepoznam ziadnych odbornikov tak som dosla sem:) ja to chcem platit cez paypal..no neviem ci to nieco meni na veci
mecky
01.04.12,13:28
nemalo by sa stat nic, len si dobre pozri ci ta na paypal presmeruje na https a bude ukazovat platny certifikat
reesee
01.04.12,13:39
aky platny certifikat? ja som total lajik :)
mecky
01.04.12,13:43
reesee
01.04.12,13:46
ahaaaa cize ked to tam svietit nebude pocas toho ked budem robit objednavku tak utekam rychlo prec? :D