nikolia
01.04.12,12:29
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....:mee:
Svetlana Steranková
01.04.12,10:36
nikolia, pomohli tie kvapky na tetániu?
nikolia
01.04.12,11:18
zo začiatku ano, asi tri mesiace som bola v pohode,teraz aj napriek užívaniu dva dni mám zas uproblémy, musela som si dať neurol v noci...ale nechcem sa dopovať stále nejakými liekmi, začala som cvičiť v posilke,mám nadváhu...a dúfla som že aj to pomôže, ale zas sa to prejavuje...
Svetlana Steranková
01.04.12,11:50
Nemala by si to tak nechať, pretože niekedy je dôležité len trafiť tie správne lieky. Netreba to zanedbať, možno sa treba opýtať aj iných odborníkov, lekár, to ešte neznamená, že vie aj liečiť.
lujza.j
01.04.12,21:08
ahoj, zakladám novú tému-neurogénná tetánia, kedže je vraj tetanikov v dnešnej dobe veľa a uvítala by som Vaše postrehy, skúsenosti rady ako sa naučiť zvládať túto chorobu...ako Vás liečia..mne ju zistili nedávno , ale problémy už mám pár rokov, zo začaitku boli prejavy raz za rok,potom raz za dva-tri mesiace a tak....prejavuje sami to hlavne v noci,zobudza ma to zo spánku mám púocit vnutorného trasu chvenia, trpnu mi ruky nohy, hlava, v hlave mám tlaky, pocit nedostatku vzduchu, úzkosť, behanie na WC, a teraz dokonca ma v noci zobudí pocit, že mi niečo tečie do hrdla a ja sa dusím, neviem či to patrí k tejto diagnoze....psychiatrička mi dala magnézium, rivotril kvapky, ktoré su psych.aj fyzicky návykové, nepáči sa mi to...iný lekár sa vyjadril,že to není dobrá volba, on by dal nejaké asesory(neviem či som si to dobre si zapamätala).a ja som si ešte pridala vápnik..mám 36 rokov a tri malé dti, takže mám neuveriteľný strach čo bude ďalej a či všetko čo sa mi prejavuje patrí pod túto diagnózu, lebo mi vlastne urobili len základné odbery a kardiologické vyšetrenie a emg na neurologii...npoznáte niekto lekára ktorý sa špecializuje na túto tetániu?na čo si dávať pozor, čo užívate Vy?ďakujem za prípadné názory....:mee:
nemusela si je tu :http://www.porada.sk/t74451-tetania.html
lujza.j
01.04.12,21:12
petermikuláš
02.04.12,05:52
Nikolia, to čo užívate Vás z neurovegetatívnej tetánie nevylieči. Najjednoduchšie, najrýchlejšie a najefektívnejšie a najtrvácnejšie riešenie je navštíviť klinického psychológa niekde poblíž Vášho bydliska a máte po starostiach. Verte, viem o čom píšem, prešli mi rukami už možno stovky takýchto pacientov. Na takúto liečbu už asi začnem dávať kľudne aj záruku. Verte, toto je pomerne jednoduchá liečba a to dokonca bez liekov. Kiež by boli všetky psych. choroby takto krásne a ľahko liečiteľné.
nikolia
02.04.12,10:58
vyhľadávač mi ju nenašiel....ale hľadala som pod neurogénnou tetániou......tak sa ospravedlňujem
nikolia
02.04.12,11:00
petermikuláš aký je rozdiel v liečbe alebo teda prístupe k tejto chorobe medzi psychiatrom a psychológom..?
petermikuláš
02.04.12,11:48
žiaľ v súčasnosti takmer vždy platí, že psychiater Vás bude liečiť bez ohľadu na diagnózu iba liekmi-psychofarmakami, inak nič. Existujú samozrejme aj výnimky, ale tých je pomerne málo. No a problém je v tom, že niektoré psych. diagnózy ako napr. aj neurovegetatívna tetánia, reagujú oveľa lepšie na inú /nefarmakologickú/ liečbu, teda psychoterapiu. Psychoterapiu obvykle definujeme ako liečbu psychologickými prostriedkami, teda sú to rôzne psychologické prístupy k pacientovi. Napr. na neurovegetatívnu tetániu stačí úplne kľudne urobiť: tzv. klarifikáciu s exemplifikačnou technikou a následne pacienta naučiť niektorú z overených vedeckých realxácií napr. Schultzov autogénny tréning. A je po probléme doživotne. Preto som hovoril o tej záruke. Problém je že psychiatri tieto veci nevedia robiť pretože v tom nie sú školení. Im stačí len vedieť dávkovať lieky na ovplyvňovanie psychiky. O psychodiagnostike radšej taktne pomlčím, hoci i tu poznám skvelých psychiatrov. Poviem Vám to ešte inak. Na liečbu depresie nasadí každý psychiater lieky proti depresii tzv. antidepresíva. To je síce fajn ale treba vedieť, že existujú depresie dvoch zákl. druhov: tzv. endogénna a reaktívna. Kým pri liečbe tej prvej sú lieky nevyhnutné a žiadna psychoterapia nepomôže, tak pri tej druhej zasa nepomôžu nijaké antidepresíva ak sa pacient nepodrobí psychoterapii, prípadne sa nevylieči nejak inak. To znamená vždy sa nakoniec dostaneme k onomu známemu, že správna diagnóza je hneď polovica liečby. Ja sám keď som pracoval ešte v nemocnici tak všetkých pacientov s neurovegetatívnou tetániou vždy ich izbový lekár nastavil na nejaké psychofarmaká spravidla anxiolytiká. To síce pomôže tiež, ale problém je v tom, že jednak samotný problém neriešia a jednak, že ich pacient nemôže užívať dlho pretože sú všetky návykové /resp. všetky ktoré bežne predpisujú/. Vždy som si takých pacientov zobral, spravil s nimi 4-5 sedení a bolo po tetánii a zároveň aj po nutnosti užívať predpísané lieky. Izboví lekári sa len čudovali. Každý slušný klinický psychológ tieto veci ovláda. Len pozor v rámci psychológov existujú aj poradenskí, školskí a pracovní psychológovia a tí tieto veci neovládajú pretože tí nie sú zdravotníci a nepracujú s chorými ľuďmi. S chorými pracujú práve klinickí psychológovia, ktorí sú zdravotníci a majú atestácie na lekárskych fakultách.
lujza.j
02.04.12,12:40
nevadí :)
nikolia
02.04.12,16:25
zaujímavé a veľmi nádejné, presne toto by som potrebovala,nechcem lieky....neviete na koho sa obrátiť v okolí žiliny?:confused:
korela
02.04.12,21:45
Panická porucha, detto? Prístup..., dá sa rovnako?
petermikuláš
12.04.12,08:04
Re: Korela: pri panickej poruche podobne, nie je to presne to isté /teda postup/, ale rovnako som ešte nevidel nikoho vyliečiť z panickej poruchy len psychofarmakologicky. Tam najlepšie účinkuje zo psychoterapie tzv. kognitívne behaviorálna terapia. Nie každý psychológ ju robí. Treba najskôr pochopiť tzv. model panickej poruchy, t.j. ako vzniká, čo ju udržuje, potom následne tiež nacvičiť niektorú zo serióznych relaxácii, najčastejšie základný stupeň autogénneho tréningu a následne sa pracuje s touto poruchou. Ale tiež má veľmi peknú úspešnosť liečby. Niekedy v ťažších formách sa musí zo začiatku kombinovať aj s liekmi proti úzkosti, aby sa mohlo začať dať terapeuticky pracovať, ale mimo týchto ťažkých foriem to ide aj bez liekov.
KatarinaNR
12.04.12,08:10
môj manžel má tetániu, začalo to tiež tŕpnutím ruky a pod., berie každý deň asi 4 roky magnézium a kalcium a je v pohode, keď to berie pravidelne nemá žiadne príznaky. Je to z toho stresu, ktorého je v dnešnej dobe naozaj veľa. Konkrétne berie od Walmarku Vápnik Horčík Zinok Forte, je to v pomere kvalita - sila produktu a cena najvýhodnejšie čo sme našli. Skús. Držím palce.
petermikuláš
12.04.12,08:19
môj manžel má tetániu, začalo to tiež tŕpnutím ruky a pod., berie každý deň asi 4 roky magnézium a kalcium a je v pohode, keď to berie pravidelne nemá žiadne príznaky. Je to z toho stresu, ktorého je v dnešnej dobe naozaj veľa. Konkrétne berie od Walmarku Vápnik Horčík Zinok Forte, je to v pomere kvalita - sila produktu a cena najvýhodnejšie čo sme našli. Skús. Držím palce.

Katka, nechcem Vám do toho moc kecať, ale 4 roky brať magnézium a kalcium je na objednanie sa u urológa, príp. nefrológa. Manžel si totižto takto zavaruje na obličkové alebo močové kamene. Inak treba ešte vedieť aj to že neuroveget. tetánia môže vznikať okrem psychických príčin aj z nedostatku vápnika, tzv. hypocalcémie. Vtedy je treba naozaj doplniť vápnik. Ale nie 4 roky. Ak chodí na pravidelné kontroly hladiny vápnika a má ich stále nízke, hoci ich umelo dopĺna, treba sa zamysliweť nad príčinou, prečo sa mu ten vápniť stále stráca, resp. nedostatočne absorbuje. Vápnik sa absorbuje v tenkom čreve v časti, ktorá sa volá terminálne ileum. Pri takejto malabsorpcii môže ísť aj o celiakiu, či iné zápalové ochorenie čreva.
KatarinaNR
12.04.12,08:50
petermikuláš, ďakujem za objasnenie. No manžel mi povedal, že mu lekárka kázala brať tieto vitamíny. Je fakt, že mu pomáhajú a určite je to aj o psychike. No ale keďže už viem, že to sa nemá trvalo, veru ho pošlem na preventívku u obvodného na krv a naspäť neurologičke. Ďakujem.
petermikuláš
12.04.12,10:06
v rámci tej preventívky treba dať spraviť tzv. sérové a ionizované calcium normálne z krvi
renka175
17.05.12,09:52
renka175
petermikulaš,prosim vas mam tiež tetaniu,AD neberiem a ani nechcem brat.Skusam vsetko mozne ale nic mi nezabera.Chcela by som vas poprosit kde pracujete.Ked mozte prosim spojte sa so mnou
na mojej mail.adrese renka175@pobox.sk
petermikuláš
17.05.12,11:32
poslal som Vám info o mne na Váš mail
Julia63
18.05.12,05:43
Keď tu spomínate Ca a Mg, mám aj ja otázku: Ako dlho sa môže brať šumivé Mg ?
petermikuláš
18.05.12,06:32
Keď tu spomínate Ca a Mg, mám aj ja otázku: Ako dlho sa môže brať šumivé Mg ?

krátko, lebo inak si koledujete o močové alebo obličkové kamene
zuzanas555
17.07.12,10:54
Dobry den pan PeterMikulas,

velmi by ma zaujimalo kde posobite a ci sa da u Vas objednat. Neurogennou tetaniou trpim uz velmi dlho a zatial mi naozaj nic nepomohlo. Myslim ze to mam spojene aj s panickou poruchou. Uz stracam nadej ze sa sa z toho vobec niekedy dostanem. Strpcuje mi to zivot kazdy bozi den. Je to boj. Bola by som vdacna za kontakt. Ak mozte poslite mi ho prosim na moj email. dakujem krasne
petermikuláš
17.07.12,18:32
Dobry den pan PeterMikulas,

velmi by ma zaujimalo kde posobite a ci sa da u Vas objednat. Neurogennou tetaniou trpim uz velmi dlho a zatial mi naozaj nic nepomohlo. Myslim ze to mam spojene aj s panickou poruchou. Uz stracam nadej ze sa sa z toho vobec niekedy dostanem. Strpcuje mi to zivot kazdy bozi den. Je to boj. Bola by som vdacna za kontakt. Ak mozte poslite mi ho prosim na moj email. dakujem krasne

poslal som Vám kontakt na súkromnú správu
La Martina
20.07.12,11:50
Trpim tetaniou uz tri roky a prosim pana Petermikulas o jeho kontakt na moj mail dakujem.
a72
23.07.12,12:44
ahoj reagujem na tetániu, mne ju dg.v 2003 roku neurolog po vysetrení EEG. Dostala som Tegretol a ten som užívala rok a hlavne naučil ma dýchať do vrecka. Kedykolvek ma preadol záchvat dýchanie do vrecka bola prvá pomoc. Ale zial sa opakuje po preliečení mala som znova uz dva krat recidívu a tak znova Timonil- iný názov pre Tegretol je to myslím antiepileptikum...a celkom fungujem, tetania je vlastne zvýšená vodivosť nervových dráh v tele.. takze pravdepodobne aj u mna akakolvek psychická záťaž zvyšuje riziko výskytu. Mam veľku prosbu, neviem síce či to tu patrí, ale velmi zhánam bylinu RUMAN FARBIARSKY, pomoze mi niekto????
kaivorus
23.07.12,16:44
Je potrebné zistiť v akom stave je paratyrocyt, aký hormon parathormón a či ho produkuje aspoň na 30 % - má todopad na príjem a jeho rozmiestňovanie pre ľadvinya pečeň - filtre atď.
kaivorus
23.07.12,16:49
Ja by som skôr uprednostnil zistiť si v akom stave sú lymfatické uzliny, cievy, a klubička v ľadvinách, či tam nie sú ložiská mikroorganizmov, ktoré spôsobujú zatukovatenie a následné zhoršenie funkčnosti lymfatickéhosystému a tým zatoxikovanie hypotalamu
arizona
23.07.12,18:01
ahoj reagujem na tetániu, mne ju dg.v 2003 roku neurolog po vysetrení EEG. Dostala som Tegretol a ten som užívala rok a hlavne naučil ma dýchať do vrecka. Kedykolvek ma preadol záchvat dýchanie do vrecka bola prvá pomoc. Ale zial sa opakuje po preliečení mala som znova uz dva krat recidívu a tak znova Timonil- iný názov pre Tegretol je to myslím antiepileptikum...a celkom fungujem, tetania je vlastne zvýšená vodivosť nervových dráh v tele.. takze pravdepodobne aj u mna akakolvek psychická záťaž zvyšuje riziko výskytu. Mam veľku prosbu, neviem síce či to tu patrí, ale velmi zhánam bylinu RUMAN FARBIARSKY, pomoze mi niekto????

http://www.porada.sk/t19521-bylinka-ruman-farbiarsky-nema-niekto-doma.html
https://www.google.sk/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=RUMAN+FARBIARSKY+predaj&qscrl=1
Horor74
28.08.12,03:52
Dobry den pan mikulas mozete mi na seba poslat kontakt? Diagnostikovali mi tetaniu a hladam niekoho ako vy? Dakujem Horsky
petermikuláš
28.08.12,06:34
Dobry den pan mikulas mozete mi na seba poslat kontakt? Diagnostikovali mi tetaniu a hladam niekoho ako vy? Dakujem Horsky

poslal som Vám kontakt na mail.
savelia
04.09.12,03:53
P. Mikuláš,
poprosím vás kontakt na Vás, na môj e-mail: kitysity@gmail.com

Veľmi pekne ďakujem:)
v.mel
04.09.12,19:32
p. petermikuláš,
ak je to možné, taktiež by som Vás prosil o zaslanie kontaktnej správy.

ďakujem
martina19
30.09.12,19:54
dobrý den p. Peter Mikuláš poprosila by som Vás o zaslanie kontaktu na Vás dakujem pekne
vajo7174
03.10.12,12:14
dobry den, mojej zene tiez zistili tetaniu
p. Peter Mikuláš poprosil by som Vás o zaslanie kontaktu na Vás dakujem pekne vilo85@gmail.com
mr2
06.10.12,11:30
takze - je to z dovodu nedostatku mineralov, treba sa zamysliet preco mam zrazu malo mineralov - najcastejsia pricina je ich nevstrebavanie z dovodu intolerancie lepku v potrave - riesenie je teda bezlepkova a bezmliecna dieta a pit mineralky. plus relax. aspon u mna to tak bolo 7 rokov! na slovensku neexistuje lekar ktory vam pomoze, ale recept uz mate.

Peto Miky - sorry ze som ti dodrbal biznis, ale spolocnost sa nikam neposunie ak kazdy na kazdom bude zarabat..

len by ma zaujimalo ako riesis ty problemy? karma? odkliatie? cistis cakry cez telefon? posles kamienok zdravia postov? mas super vitaminove doplnky len za 99 eur? no daj...
Lucia Slovakia
22.11.12,14:21
Dobrý deň prajem. Rada by som sa s Vami poradila ohľadom liečby mojej neurogénnej tetánie, komplikuje sa mi stav, lekári sa nevedia zhodnúť. Prosím, kontaktujte ma na email: lucia.home@seznam.cz
Som tu nováčik, a neviem presne ako to tu chodí, kam treba písať ak vám chcem adresovať konktrétnu otázku.
Ďakujem !!!

S pozdravom Lucia
Tweety
22.11.12,14:22
Dobrý deň prajem. Rada by som sa s Vami poradila ohľadom liečby mojej neurogénnej tetánie, komplikuje sa mi stav, lekári sa nevedia zhodnúť. Prosím, kontaktujte ma na email: lucia.home@seznam.cz
Som tu nováčik, a neviem presne ako to tu chodí, kam treba písať ak vám chcem adresovať konktrétnu otázku.
Ďakujem !!!

S pozdravom Lucia
Ak chceš zadať konkrétnu otázku , zadaj ju do príslušnej témy. Nikto ťa tu nebude kontaktovať na mail. Tu sa radí verejne a zdarma. Prečítaj si ETIKETU Porady.
Lucia Slovakia
22.11.12,14:27
Pán Peter Mikuláš, môžete ma prosím kontaktovať? rada by som sa s vami poradila ohľadom tetánie. Ďakujem Vám veľmi pekne! email: lucia.home@seznam.cz
janulkažilina
04.02.13,15:33
Dobrý deň,perermikuláš,
chcem sa opýtať či pri neurogennej tetánie bolia a nohy, som zo žiliny poradili by ste mi viac
jess
04.02.13,16:00
...keď príde tetanický záchvat, len žiadnu paniku...stačí urobiť pár drepov a je po záchvate (mám odskúšané), ukľudniť sa, dýchať do sáčku (plast.pohára) alebo rozprávať sa s niekým o inej téme, t.j. odviesť pozornosť od záchvatu ...čím viac sa na to upriamujete, tým horšie....predýchavate, nedajboh zhlboka dýchate, lebo máte pocit mála vzduchu, telo sa "prekyslíkuje" ...otvoríte okno ... ešte horšie .... nevládzete - ľahnete si .... VŠETKO ZLE !!!! .... radím z vlastnej skúsenosti !...mala som jeden poriadny záchvat a stačilo mi !!! ... urobiť zopár drepov, dať si sáčok na nos a ústa a dýchať doň !!!

- čo sa týka užívania vápnika ... moja dcéra má hypoparatyreózu ... nefungujú jej príštitné telieska, telo nespracováva minerály dodané zvonku, preto musí doživotne užívať magnézium, vápnik a vitamín D .... toto užíva už 8 rokov....áno, začal sa jej jemne usadzovať vápnik v ľadvinách, ale je potreba veľmi veľa piť, 2-3 litre ČISTEJ vody, aby sa ľadviny prefiltrovávali a vápnik sa vyplavoval. Tiež je s touto Dg spojená tetánia. Je pod dozorom endokrinologa a na základe primeranej hladiny Mg, Ca, vit.D nemala ďalší tetanický záchvat a funguje na 100% (16-ročná) . Samozrejme musí sa vyhýbať tak ako my, čo máme tiež tetániu (je dedičná :-( ) pokiaľ sa dá stresu a stavu prekysličenia (zadýchania sa) .

A ešte jedna rada : NERIEŠTE TO !!! ZABUDNITE , že ju máte ! :-) :-) :-)
čím viac si ju budete všímať a ľutovať sa, tým horšie !
petermikuláš
04.02.13,16:27
Dobrý deň,perermikuláš,
chcem sa opýtať či pri neurogennej tetánie bolia a nohy, som zo žiliny poradili by ste mi viac

áno, môžu bolieť nohy
Nefertit.
19.02.13,11:03
Dobrý deň,
p. Peter Mikuláš aj ja by som Vás chcela poprosiť o zaslanie kontaktu na Vás.Môj mail: monikahornakova@centrum.sk

Ďakujem pekne
lujza.j
19.02.13,11:42
étnu otázku , zadaj ju do príslušnej témy. Nikto ťa tu nebude kontaktovať na mail. Tu sa radí verejne a zdarma. Prečítaj si ETIKETU Porady.[/QUOTE]

Škoda...ale tato tema asi tak funguje....tiez by sa mi zisli skusenosti....mama to ma....a teraz citam ze dedične.....:(
damisa
02.03.13,22:39
Dobry den. Aj mna prekvapilo toto neprijemne ochorenie.prislo to ako blesk z cisteho neba ... V noci som sa zobudila a nedalo sa my dychat, zacalo mi rychlo busit srdce, tocila sa mi hlava ... Navyse som sa este viac vystresovala,bo som nevedela o co ide....opakuje sa to niektore noci...stale pocit tlaku na hrudniku...nedostatku vzduchu, nemoznost dychat...mam teraz nejake slabe lieky proti uzkosti a horcik. Cakam az sa to konecne upravi,u mna to pretrvava asi 2 tyzdne..o tejto chorobe som pocula...som zdravotnik,ale nikdy by som neverila,ze prejavy su take silne,az pokial som to nezazila...ak mozem poprosit kontakt Dr. Mikulasa na mail dee.hra.33@gmail.com...dakujem a drzim paste vsetkym
martuli
03.03.13,04:58
Ľudia, čítajte aj príspevky pred Vami.. Tu sa neradí cez email.
damisa
03.03.13,08:17
Kazdy jeden prispevok som si dokladne precitala...viem, ze niektorym, ktory chceli zistit kde pracuje, aby ho navstivili, bez problemu napisal spravu na mail...spominal nejaky autog. trening..ale viem ze neordinuje verejne ;-)
martuli
03.03.13,09:30
Neurogénna tetania je predovšetkým o psychike /ak boli všetky výsledky v norme/, často sa jedná o panickú poruchu, ktorá sa dá zvládnuť už spomínaným autogénnym tréningom a kognitívne behaviorálnou terapiou.

http://ulozto.cz/xSNNHY1/autogenny-trening-mp3
petermikuláš
03.03.13,16:47
autogénny tréning musí vedieť naučiť pacienta každý klinický psychológ bez ohľadu na to kde pôsobí,
tu je link, kde je zoznam psychológov registrovaných v komore psychológov, ktorí majú vydanú licenciu,
http://register.komorapsychologov.sk/zoznam-psychologov-skp.php
tí ktorí majú v poslednom stlĺpci napísané psychoterapia, vykonávajú aj psychoterapeutickú činnosť /v prípade kognitívne behaviorálnej psychoterapie/. Tá sa aplikuje vtedy, ak sa jedná o panickú poruchu. Ak ide o hyperventilačnú tetániu, stačí ak sa pacient naučí napr. autogénny tréning podľa Dr Schultza. Stačí vybrať podľa miesta bydliska psychológa zo zoznamu /ak chcete licencovaného/, zavolať mu, dohodnúť termín a prísť.
damisa
06.03.13,20:20
Dakujem :-)
kaivorus
08.03.13,17:37
Myslím si , že by bolo vhodné zistiť poruchy metaboliuzmu kolagénových štruktúr, schopnosť akceptovať prírodný vitamín C,...
Vyšetriť paratyrocyt, či je energetický vyčerpaný, zaťažený toxínmi, resp. mikroorganizmami, alebo či dochádza ku kvalitnej alebo obmedzenej komunikácii medzi epifýzou, hypofýzou, hypotalamusom , štítnou žľazou, pankreasom, pečeňou, žlčníkom, nadľadvinkami,...
analýzou sa dajú zistiť príčinné vplyvy, ktoré obmedzujú vnútrotelovú nevedomú komunikáciu, a taktiež spätnú väzbu na CNS.
Zatoxikované receptory vnemov ovplyvňujú nesprávny výber potravinovej základne,
a tým aj nesprávnosť práce štítneju žľazy, prištítnych teliesok a paratyrocytu s náväznosťou na nervovú sústavu, následné obmedzenie regenerácie, a neschopnosť vytvárať podmienky pre správne procesy v lymfatickom systéme - nezabezpečíme kvalitné odtoxikovanie.
Ak nedosiahneme rovnovážny spôsob detoxu, likvidácie mikroorganizmov v rovnováhe s likvidáciou plesní , nastáva prebytok plesňových záťaží.
Jednostrannosť a nerovnovážne zabezpečovanie detoxu nebude riešiť príčinu bolestivosti a zhoršovania stavu...
martina93
08.05.13,17:15
Dobrý deň pan petermikulas. Mam 19 rokov a diagnostikovali mi neurogennu tetaniu. Mala by som zaujem o psychoterapiu pri klinickom psychologovi. Mozem poprosit o kontakt na vas ? dakujem
sendina
23.05.13,13:56
dobry den.chcela by som zistit adresu-konktakt na dr.petra mikulasa. ohladom porady na neurogennu tetaniu.dakujem.ak niekto ma .prosim napiste mi.alebo ako ju liecit -bez navykovych liekov.dakujem ..sendina- zilina
maruschqua
26.08.13,10:11
dobry den, mohla by som aj ja poprosit o kontakt na dr. Mikulasa, mala by som zaujem o psychoterapiu pri liecbe tetanii. alebo kontakt na nejakeho psychologa z BA a okolia, co vie tetaniu aj vyliecit, ako to pise dr. Mikulas. velmi pekne dakujem.
Silvia73
09.09.13,17:11
prosim vas neviete mi pomoct surne by som potrebovala (koli neurog.tetanii) kontakt na p.Mikulasa prip.na dobreho psychologa co by vedel pomoct v okoli Ziliny.dakujeeem ( staligova73@gmail.com)
rastodanka
07.10.13,11:12
dobry den, mam priatelku ktorej diagnostikovali tiez tetaniu, ale lieky jej nezaberaju nakolko jej ich menia skoro kazdy mesiac kvoli vedlajsim ucinkom, pochadzame od piestan, mohli by ste mi poslat kontakt na pana petra mikulasa alebo na nejakeho dobreho psychologa, dakujem, ja zijem v anglicku a priatelka na slovensku, takze je to pre mna dost tazke a financne narocne cestovat kazdy mesiac domov, momentalne idem na slovensko a dufam ze sa mi podari nieco vybavit dakujem vsetkym a prajem prijemny den rasto
macečka
19.11.13,14:19
Dobrý deň. Tak aj ja sa pridávam k tetanikom. Ja som bola vyšetrená na neurológii, interne, endokrinológii, cievnom, všade všetko ok. Neurologička ma však poslala na EEG, MR mozgu, EMG testy. Tie EMG vyšli pozitívne na oba typy tetánie. Výsledky z krvi mám však pefektné, čiže minerály mi nechýbajú. Testy na Boreliózu sú tiež OK. Tak mi niekto vysvetlite, ako mi tá Tetánia vznikla. Mám pocity na zamdletie, točenie hlavy, búšenie srdca, zvýšený tlak a pulz, mravenčenie v končatinách a okolo úst, pocit, že sa nemôžem nadýchnuť, zničoho mi príde pocit, že som strašne unavená, akoby som bola na 5 štátniciach naraz, tupá bolesť hlavy v zátylku a strašne stuhnutý krk. Niekedy až cítim, ako mi v tele začínajú pracovať nervy. Kŕče však nemávam.Objednala som sa ku klinickej psychológičke, tak uvidím, či mi dokáže pomôcť. Nezvykla som mávať pred tým veľké stresy, ale od záchvatu sam v jednom veľkom strese. Bojím sa večer ľahnúť, či mi nepríde zasa (ja to nazývam stav).
grosspra
27.12.13,17:59
Čaute, asi pred 30.timi rokmi ma z práce odviezli so záchvaton sposobeným hyperventilačnou tetániou, Nadávam... myslela som si, že zomieram, po prepustení z nemocnice ma poslali k psychiatrovi- nič viac. Posledné 2 roky, mi bývalo zle, hlavne večer, ked som bola úplne v klude a ležala som v posteli - stavy na odpadnutie, pocity dusenia, prodko mi búšilo srdce a zvýšil sa tlak až na 210/105, trpnutie končatín, ľadové a nedokrvené ruky, nohy, triaška, hnačka... v tomto stave ma odviezla sanitka niekoľkokrát do nemocnice, kde mi robili vyšetrenia a vždy bolo všetko v norme a tak ma poslali na psychiatriu. Začala som svoj stav pripisovať klimakteriu. Až nedávno ma neurolog poslal na EMG test, ktorý ukázal pozitívne výsledky na tetániu. Žial, čakacia doba k neurologovi,ktorý by mi mal predpísať lieky už je vyše 2 mesiace!!!! tak som si samovolne "naordinovala" 3x denne magnezium a takto prežívam. Neznášam žiadne sedativa, pretože sa potom cítim ako " mimozemšťan" a vraj aj tak vypadám. Táto choroba je psychický zabijak. Ten, kto to prežil, sa cíti šťastný, keď sa cíti normálne.
martuli
28.12.13,05:51
Dievčatá, hľadajte si terapeuta, ktorý sa venuje KBT - kognitívne-behaviorálnej terapii, len nezabúdajte na jedno - psychológ vám síce vysvetlí o čo ide a ako s tým pracovať, ale všetka práca s úzkosťou a panikou bude na vás. Viem o čom hovorím. V 15 tich som tiež mala pár záchvatov tetanie - a stačilo mi jedno jediné - vysvetlenie neurológa a praktická ukážka vzniku - musela som zrýchlene dýchať asi minútu a záchvat sa dostavil :-) a neskôr sme sa k tomu vrátili aj so psychológom.
nikolia
01.01.14,16:02
ahoj, vraciam sa k tejto debate, prvý príspevok spred roka a pol bol môj...chcem napísať ako to pokračovalo a dodať silu a nádej ostatným...užívala som kvapky Rivotril asi tri mesiace, magnézium doteraz..... a pomaly to prešlo ...veelmi mi pomohlo sa nebáť ked to prišlo, prestala som sa báť že umriem, naučila som sa nemyslieť na to......brala som to ako stav ktorý zas prejde...lebo tým že som sa bála , sledovala som sa čo sa mi robí, merala tlaky , doslova šalela strachom som si to velmi zhoršovala.....a tak postupne s mojou akceptáciou tetánie som vysadila lieky (okrem magnézia....)a už sa to vracia možno raz za rok, a to si dám Neurol, polovičku, poviem si že to prejde...a pekne zaspím....a zas ide život dalej normálne...takže da sa to aj bez antidepresív....:)
veruskaaa
15.01.14,19:48
Založila som na fb skupinu pre tetanikov. Chcem aby sa tam ludia podialeli o svoje názory, starosti, ale taktiež sa naučiť ako s ňou bojovať. Pridajte sa tetanici. Môžme si navzájom pomôcť. S Tetániou sa dá bojovať:mad::mad::mad: !!! https://www.facebook.com/groups/1412931838946249/ Názov skupiny - Tetánia-PREČ S ŇOU !!!
veruskaaa
15.01.14,19:53
Založila som na fb skupinu pre tetanikov. Chcem aby sa tam ludia podialeli o svoje názory, starosti, ale taktiež sa naučiť ako s ňou bojovať. Pridajte sa tetanici. Môžme si navzájom pomôcť. S Tetániou sa dá bojovať !!! https://www.facebook.com/groups/1412931838946249/ Názov skupiny - Tetánia-PREČ S ŇOU !!!
Horča
11.02.14,15:06
Dobry den,

je to halvne pre pana Petra Mikulasa, verim ze aj mne poskytnete vas e-mail na konzultaciu, pripadne na stretko, mne tuto diagnozu urcili az pred par mesiacmi, ale uz par rokov sa mi stavalo vzdy zaciatkom leta ze som dostala zavrate, vybehol mi tlak, pichli mi par infuzii magnezia a preslo to... No vlani v juni sa mi stav tak zhorsil, ze tri krat do tyzdna sanitky, alebo ked bol manzel doma sli sme na pohotovost, magnezium do zily, apaurin na ukludnenie, prtetoz ma hned rozklepalo, pobehala som vsetkych doktorov, nic mi nezistili samozrejme, len vraj lahsiu formu tetanie, ale casto som sa dostavala do hyperventilacie, niekedy som nestihla rychlo zohnat sacok na dychanie, ale ten zabera u mna ked ho mam po ruke, len moj problem je skor v tom, ze mi vybehne tep, aj na 110, ked mam 100 tak uz je to velmi zle, malokedy mam tep "len" 80 v klude, a to mi zdvihne automaticky tlak na 150/95 , ked nestihnem rychlo zareagovat tak vybehne 170/100 a to uz som v totalnej panike, hysterii, psychiatricka mi navalala lieky ako 3x denne neurol, ale nezaberalo, postupne som ho znizila na 1 rano ale vymenila som ho za xanax, ten rychlejsie zabera, no aj tak hocikedy strpnem, stuhnem, dychanie je plytke, chytim paniku, no hrozne, brala som concor ale moc mi nepomahal kedze som hocikedy aj dva krat za den dostala tlakovy zachvat, a teraz mi poradili corvitol, ten pomohol v tom, ze mi nebusi tak hrozne srdce, ale tep mi aj tak velmi vyskoci, len miesto na srdci ho citim v krku, tak ja uz neviem som v koncoch, snazime sa s manzelom o babo, niekolko umelych oplodneni mame za sebou a nic, stresy v praci som obmedzila na nulu , ale kym nebudem v poriadku, tak sa nemozeme ani pokusat o dieta, mam 37 rokov a soom zufala, najnovsie mam elektrinu na jazyku, ako keby mi niekto pralyzer drzal oprety o jazyk... zle, pomoc pan petermikulas pomozte mi prosim, dakujem
Jana Knéblová
17.02.14,20:50
Dobrý večer, ja som mala prvý poriadny záchvat tetánie v 23-rokoch (dnes mám 50) trval celý týždeň. V 1985 ani nechyrovali o nejakej tetánii aspoň v MA nie. Pchali do mňa injekcie NO-SPA, lebo lekári rozhodli že to je žlčníková kolika... Až v roku 1994 po týždennom pobyte na Kramároch mi bola diagnostikovaná tetánia (tetanický syndróm) k tomu Tinnitus (šumenie až pískanie v ušiach) a tiež Vertebrogénny algický syndróm (krčná chrbtica blokové postavenie C5-C6 a vyrovnaná krčná lordóza) záchvaty tetánie som mala často niekedy aj dva za deň, potom dva za týždeň - mesiac..... mala som dve dievčatká, boli ešte malé a cestovala som za prácou autobusom. Niekoľko krát museli zastaviť autobus a nekoľko neboli mobilné telefóny zastavovali ľudia autá aby ma odviezli do nemocnice. Vždy mi pomohli vnútrožilne podané calcium a magnézium (moje telo nieje schopné vytvoriť magnézium). Beriem ho prakticky aj s calciom už od r. 1994 teraz už len ráno. Pri príznakoch začínajúceho záchvatu aj EGILOK. Tak isto záchvat predchádza tlak v hlave a hukot v hlave zrýchleným dýchaním vždy urýchlim záchvat, takže sa snažím nedychčať musím si sadnúť na zem (je mi jedno kde som), pokrčím nohy, opriem sa o stenu a snažím sa kontrolovať dýchanie. Vždy mi idú nohy aj ruky do kŕča a vykrúca mi špičky nôh dovnútra a ruky tiež a naťahuje ma do ľahu. Prakticky celé telo je v kŕči a vždy som pri vedomí ale nedokážem komunikovať. Záchvaty prišli väčšinou pri strese, vyčerpaní v začiatkoch pri silnej menštruácii. Alebo dokonca po rozčúlení. Záchvat som nemala už pár rokov, snažím sa predchádzať stresovým situáciám, doma sa nehádam a nerozčuľujem ale ak náhodou pocítim príznaky, hneď si nasadím naviac jednu dávku CA+MG+ Egilok a sedím na zemi predýchavam kľudne a čakám..... Raz mi neurológ povedal, že nemám tetániu, ale panickú poruchu a tú je treba liečiť inými liekmi. Naordinoval mi Efektin ER 150 - ťažký psychiatrický liek (čo som sa dozvedela neskôr) schudla som na 40 kg, nevedela som ani chodiť bez toho aby som sa nepridŕžala, po vysadení som mala halucinácie a zistilo sa, že som získala z tých liekov anorexiu a závislosť. Museli mi ich znova nasadiť a postupne cca 1mesiac po malých dávkach znižovať až úplne vysadiť v tom čase som zmenila lekára, čo ma asi zachránilo.
S tetániou žijem už 27 rokov. Raz mi môj už nebohý obvodný lekár povedal, že keď budem mať taký piaty záchvat, že si to už ani nevšimnem - blbosť všimla som si každý a pretrpela aj s rodinou manžel ma na našej Škode-100 vozil lekárovi na injekcie ako na hodiny klavíra. Musím povedať, že som v 2005-roku odišla zo zamestnania ktoré som milovala len preto, že posledný rok som mala pravidelné záchvaty zo stresových situácií a bolo mi jedno z čoho budem žiť, že bude chýbať môj príjem do domácnosti ale chcela som žiť a od základu sa mi zmenil život.
Horča
20.02.14,13:40
pre Janku Kneblovu:

ahoj Jani, no to si ma potesila ze sa to casom moze aspon obmedzit, ze to mozno prejde tak, ze to nebude dva - tri krat za den, ale postupom casu snad raz za mesiac, lebo ja som si tym peklom presla teraz za posledny rok tak isto ako ty, moj muz chudak nemohol ani pivo vypit vecer, lebo co ak budeme musiet letiet na pohotovost.... Viete co ma vsetci tetanici hneva? mne nikto ani ked mi diagnostikovali tetaniu nepovedal, ze je strasne dolezite doplnat si s magneziom aj vapnik, az jedna nahodna doktorka z RZP-cky mi povedala, ze ma ten casty prisun MG do tela vlastne zabijal, lebo Mg + CA sa nejako doplnaju v tele a musi sa aj ten vapnik doplnat, tak som sla za obvodackou, ze ho chcem, a ta mi predpisala im sumivy CA, no tragedia, isla som si teda na vlastnu past kupit normalny kalciovy sirup, a vzdy si ho dam dva krat denne, a je mi omnoho lepsie... ako keby sa tym lekarom ani nechcelo zoznamit sa s touto chorobou... a nenasla som ziadneho psychologa, ktory by mal za sebou skolenie pre tetanikov, ako spravne dychat, co robit aby som sa nevystresovala este viac ked mi srdce busi na poplach, ked mi huci v hlave a trpne mi jazyk a prsty.... ale pan doktor internet- mi pomohol, ako sa vravi pomoz si sam, aj pan Boh ti pomoze, tak som si hodila do Youtube tetanocke zachvaty, dychacie cvicenia a ucim sa podla tych videi dychat branicou, velmi mi to pomaha, vcera som si stiahla takymto dychanim tlak 160/100 a tep 105 na normal, trvalo to sice vyse pol hodiny, aj za pomoci sacku na dychanie, ale zvladla som to bez pohotovosti, som na seba hrda! aj do mna pchali psychofarmaka, neuroly, xanaxy a co ja viem co, ostala som mierne zavisla, teraz to nahradzam sedatif PC- tym liekom, pomoze aj ked len na chvillu, ale aspon mam cas v klude si lahnut na zem a preventivne dychat... je na to dobra aj joga, tam ucia ako sa ma spravne dychat, ale u nas take kurzy nie su, som z maleho mestecka, tak zase doktor internet pomaha.... inak som pri tom strese zo zachvatov chytila teraz taku debilnu uzkost, ze nedokazem vojst do ziadneho obchodu, ani na postu, ani nikde, hned ma obleje pot, dusim sa a utekam von, ale verim ze to casom zvladnem, ked sa naucim dychat aj po stojacky tie pomale dychacie cviky... ked sa hybem tak je relativne dobre, ale akonahle ma niekto na ulici zastavi ze ideme pokecat, koniec, musim sa vyhovovrit ze mame doma navstevu a utekam domov, tam si lahnem a o chvilu to prejde... ja som z Magne B6 dost pribrala, ale teraz beriem len obycajne 500 - ky magneziove tabletky, bez toho B-cka, z ktoreho sa pribera, ale bez kalcioveho sirupu sa uz nepohnem nikam... este je vraj dobre davat si aj vitamin D, v lete netreba ked svieti slnko, ale v zime je to treba, neviem ci mi to pomaha, ale uskodit to nemoze, preto ho beriem momentalne. ja deti zial nemam, ale obdivujem vsetkych ktori to musia zvladnut ked su doma sami s detmi a nikto dospely s autom neni na blizku... ja mam pohotoveho suseda ktory je vzdy po ruke keby bolo najhorsie, lebo manzel dochadza za pracou denne vyse hodiny a chodi domov az o pol piatej vecer, to su muky kym pride, ale ked je uz doma, hned sa mi ulavi... len ta slabost, som vycerpana trva to skoro 9 mesiacov a este sa mi to len tento tyzden zacalo zlepsovat odkedy trenujem to dychanie, tak dufam ze mi to pomoze, lebo sa bojim ist aj na chatu na vikend s muzom, ze co ak? ved to poznate vsetci.... drzim palce a piste ludia co robite vy, ako ste to nahorsie prekonali, pomaha mi to ked viem ze nie som v tom sama, dakujem vasa Horča
Peter0017
23.02.14,14:18
Zdravim Vas pan Peter Mikulaš,

mohli by ste mi na Vas poslat kontakt? Tiez potrebujem riesit tento problem. Vopred dakujem.

Peter
Iveta2701
01.03.14,14:59
Dobrý.den.pan,Peter.Mikulas.som.rok.a.pol.po.oper acii.stitnej.zlazy.a.citim.sa.velmi.zle,taktiez.mi .zistili.nevrogennu.tetaniu.lekari.mi.nevedia.pomo ctuzivam.lieky.a.nic.mi.nepomaha.stale.vola.zachra nnu-sluzbu,a.v.noci.sa.citim.velmi.zle.nechodim.nikde. sama.stale.mam.doprovod.bola.by.som.rada.keby.ste. mi.dali.na.vas.kontakt.prosim.odpiste.na.moju.emai lovu.adresu....gombosova.iveta@lekosonline.sk
Horča
06.03.14,06:51
Ahoj Ivet, ako som uz vyssie popisala svoje problemy, sme na tom podobne, za posledne dva tyzdne som si vlastne vdaka urcitym ludom uvedomila, ze preco neviem ist do obchodu, cakat niekde v cakarni plnej ludi, vojst napostu kde stoji vela ludi, a to je preto, ze pri tetanii sa skoro vzdy pridruzi nejaka fobia.... a teraz mi to doslo ze este v novembri ked som lezala v nemocnici, tak som mala uzkostne stavy a nedokazala som prejst z jedneho traktu nemocnice do druheho cez tak dlhu uzku chodbu, kde cakalo pred ambulanciami plno ludi, vsade som potrebovala so sebou doprovid, nevedela som ist ani psa vyvencit sama, bala som sa, do obchodu som prestala v podstate uplne chodit! mam fobiu z uzavretych priestorov a z ludi.... neviem stat na jednom mieste a rozprvat sa so znamym ked niekoho stretnem... je to hrozny pocit, ale nasla som si klinickeho psychologa, ktory ma uci rozne dychove cvicenia na prekonanie tychto veci, uci ma ako stat, preberame spolu cely moj zivot od zakladov a prisli sme pri tych debatach na rozne stare zanedbane prechodene problemy, ktore sa v tychto vyhrotenych situaciach vyskytli, vlastne moje fobie uz sklzavaju aj do fobie s nazvom strach zo strachu.... ale dobry klinicky psycholog vie urobit neskutocne zazraky!!!! ja som po prvom sedeni u neho bola sama v malom obchode a s kamoskou som stala na ulici asi 10 minut a debatili sme, musela som pri tom ku koncu pouzit ten jeho jeden figel s nadychom a vydychom ktory si nikto vlastne nevsimne a zabralo to! sice ked som prisla domov mi chvilu busilo v usiach, tep som mala na 100, ale tlak sa mi drzal v norme, predychala som minutku do papieroveho sacku, a bolo po vsetkom.... odporucam ti, najdi si klinickeho psychologa, to nie su doktori, oni su Mgr., ale presne vedia ako uvolnit telo a mysel a naucia ta ovladat telo aj mysel, nie ze mysel ovlada teba.... je to vazne velmi uspesne.... ak budes chciet, ja ti poradim toho mojho, ja chodim do Ban.Bystrice, mam to sice 100km, ale raz za dva tyzdne sa to da skocit ku nemu, a da mi termin aj o piatej poobede....
Zdravotnica
29.03.14,17:20
Hokus pokus, stále sa tu píše rozpráva o niečom, čo ...čím sa nezabezpečuje stabilita a vyzdravenie , vyliečenie. V tomto prípade psycholieky nezabezpečia vyliečenie...
Je potrebné zistiť príčinu, prečo sa v tele nevie absorbovať vápnik /paratyrocyt - parathormon/. v takomto prípade telo neakceptuje príjem vápnika, a v prípade nedostatku bioflavonoidov ako aj prírodnej síry, nemôžu sa vytvárať obnovovať a regenerovať kolagénové štruktúry rôznych častiach organizmu.
celotelovou analýzou sa dajú zistiť príčiny, a následne oslobodzovať telo od príčin, následne stabilizovať funkčnosť orgánov a tým aj ozdravenie...
nejde to však za týždeň, tak ako vzniká chorobný proces dlhodobým nesprávnym stravovaním a nezisťovaním príčin, tak aj ich odstraňovanie nie je rýchle...
buchač
29.03.14,17:32
Hokus pokus, stále sa tu píše rozpráva o niečom, čo ...čím sa nezabezpečuje stabilita a vyzdravenie , vyliečenie.
...

Prešiel som si všetky Tvoje príspevky ...
Vo všetkých píšeš o NIEČOM , no nič konkrétne ...
Sa robíš , chceš byť niečim tajomná alebo zaujímavá ???
Od nicku " Zdravotnica " by som čakal jasné ... u Teba skôr ide o niečo iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) . Snažíš sa proste nalákať potencionálnych zákaznikov , robíš si biznis ...
Dwayne
20.04.14,09:41
Zdravím Vás všetkých :) ! , prečítal som si všetky Vaše názory, rôzne fóra,miliončlánkov o tejto problematike.... je mi ale dosť divné, že píše sa dosť často, že Tetánia je vyvolaná z nedostatku Vápnika... ale prečo potom sa na túto vec má doplňovať horčík? kedže som sa dočítal ze horčík zabranuje vstrebávanie práve toho potrebneho Vápnika... Je Vás veľmi veľa, myslím si že toto by sa dalo využiť práve tak že namiesto toho že každý píše na tých fórach o svojich problémoch a čo mu sposobuje tetánia (vsetci pisete na 95% to iste co k nicomu nevedie) , co keby sme radsej zacali tak, ze budeme skusat co komu pomohlo, zacat analyzovat a skusit sa dopracovat ku samotnému problému a korenu tejto veci....
- jeden clovek moze dopnovat len vapnik bez magnezia,
- druhy len magnezium,
- treti moze vyradit zo svojho jedalnicka potraviny s obsahol Lepku ktory tiez je velmi zly a zabranuje
vstrebavaniu vapnika...
- stvrty moze vyskusat ze zacne jest len tepelne neupravovanu stravu co je tiez velmi dolezite lebo pri kazdej
zjedenej tepelne upravenej strave vznikaju v tele automaticky infekcie, napr infekcia v tenkom creve , ktore
ma za ulohu z mimo ineho aj vstrebavanie vapnika,

podla mojho nazoru je tetania ako aj 99% vsetkych chorob na svete sposobena zlym stravovanim, navykmi.... +samozrejme ten stres ...... podla mna takymto sposobom sa istotne dostaneme k vysledku ktorý mozeme formovat, komunikovat a preberat.... v jednote a v mnozstve je sila, tak navrhujem toto vyuzit a vyskusat.... doktori dnes nemaju sajnu o chorobach liecia len symtomy blbci ... zijem uz 27rokov a vsetko sa snazim riesit bez doktorov, liekov, atd... zaklad moj je zdrava strava, psychicka vyrovnanost a sila, +cvicenie je pre mna uspechom č. 1 ..... som zastancom toho ze nase tela su silne stroje, nastavene tak ze ked im poskytneme dobre a kvalitne ziviny... tak sa same dokazu dostat zo vsetkeho a zregenerovat totalne...
ak zdielate moj nazor, budem rad ak sa k tomu postavime spolu a skusime to takto ... :)
petermikuláš
20.04.14,10:27
[QUOTE="Dwayne"... doktori dnes nemaju sajnu o chorobach liecia len symtomy blbci ... [/QUOTE]

Som jeden z tých doktorov, ktorých ste práve nazvali blbcami, ktorí o chorobách nemajú šajnu, takže moje príspevky kľudne nemusíte brať vážne ak chcete a kľudne sa liečte i naďalej sami.

Pre ostatných, ktorí si to nemyslia to zhrniem takto:
tetánia, teda neurogénna tetánia môže byť spôsobovaná viacerými faktormi, pri zjednodušenom zhrnutí sa dá povedať, že je
1. buď spôsobovaná nedostatkom kalcia v krvi /to môže byť spôsobované znova viacerými faktormi napr. zníženým príjmom v potrave, vtedy stačí doplniť calcium, alebo príjem je dostatočný ale daný človek má mierny, alebo väčší zápal v terminálnom ileu /to je posledná časť tenkého čreva, kde sa tenke črevo napája na hrubé črevo/ pretože iba v tejto časti čreva sa vstrebáva kalcium z potravy do ľudského tela. Ak je tam zápal, tak to vstrebávanie poriadne nefunguje a človek má nedostatok kalcia. A propo preto niektorým pomôže, keď svojvoľne prejdú na bezlepkovú stravu, pretože kľudne môžu mať nejakú formu celiakie a ani o tom nevedia, takže ak svojvoľne vysadia lepok, čiže alergén, tak sa zápal upraví, vstrebávanie kalcia sa obnoví a záchvaty tetánie miznú. Alebo je
2. psychogénna, t.z. príčiny nie sú z nedostatku kalcia, ale sú primárne psychické, spôsobované dlhodobým stresom, ktorý vyvoláva po čase zmeny nielen psychofyziologické, ale dokonca až metabolické.
Bod. číslo jedna patrí do rúk doktora - gastroenterológia, imunológa či neurológa.
Bod číslo dva patrí do rúk doktora - klinického psychológa
Preto ak príde pacient k nám psychológom a nemá porobené odbery krvi /hlavne na tie hladiny kalcia v krvi/ tak ho zväčša ani neberieme do terapie, kým sa "nevylúčia" tzv. somatické príčiny neurogénnej tetánie /teda nízke hodnoty kalcia, celiakia a pod./

P.S. niekto sa tu pýtal prečo užívajú horčík, keď im chýba kalcium - horčík užívajú preto lebo je tzv. sedatívny a spasmolytický, teda uvoľňuje svalstvo, ktoré je pri tetánii beztak kŕčovito napnuté, takže je to len doplnkové.
Dwayne
20.04.14,11:13
samozrejme ten moj výrok patri na vacsinu doktorov.... som rád ze su aj takí , ktorí vedia kde je sever ... a konecne som sa dostal k nejakemu inteligentnemu a sofistikovanemu stanovisku o Tetánii.... týmto sa Vám chcel ospravedlniť, je vidieť, že patríte k tým , ktorí vedia kde je ten sever :) .... takže začnem doplňovať vápnik zo stravy, plus nejaké tie doplnky stravy s vápnikom .... magnézium rozmýslam ci mám doplnovat tiez ... kedze magnézium zabranuje vstrebávanie toho vápnika... co si o tom myslíte? ............. +vylúčim lepkove potraviny uplne a zacnem sa snazit jest tepelne neupravovanú stravu... myslim si ze ked spojim tieto veci tak by sa výsledok mohol dostavit..... a ak nie.. tak potom by som sa mal dostat k Vášmu bodu č. 2 .....
Dwayne
20.04.14,15:28
chcem sa spýtať.. poznáte Vysetrenie krvi neinvazivne pomocou AMP ? bol som na tom a mal som takéto hladiny:


Koncentrácia Ca. mmol/l :Moj vysledok : 2,34 a norma vseobecna je od 2,25 do 3
Koncentácia MG. mmol/l : Mojvysledok : 0,97 a norman vseobecna je od 0,7 do 0,99


Takze môj prípad je ten druhý ?

Môžem Vám zaslať celý ten dokument čo mi vyšiel na AMP a nemohli by ste sa prosím Vás pozrieť na tie hodnoty či by ste nevedeli mi povedat nieco blizsie? .... Ďakujem Vám pekne...
BXLmiami
20.04.14,17:32
Takže žiješ už 27 rokov? No to je vážne veľa.Čiže ideš doplnovať vápnik?Nejako si opomenul tú poznámku o zlom vstrebávaní v terminálnom ileu z akejkoľvek príčiny.Ak je to tvoj prípad,tak sa možeš vo vápniku aj kúpať,génius.
Dwayne
20.04.14,17:44
ved prave preto som pisal ze s tym je spojeny pravdepodobne aj lepok ktory vylucim , + veci s obsahom kys. stavelovej a fytovej.... napr spenat atd... +veci dalsie veci ktore zabranuju strebavanie vapnika napr kava, nadmerne solenie atd...
BXLmiami
20.04.14,17:50
No,chyba je v tom,že je to len pravdepodobne.Okrem lepku je tisíc iných možností.
Dwayne
20.04.14,17:54
hm... a tieto moznosti vsetky ... aka je na to metoda? nejake gastrovysetrenie ci ?..
BXLmiami
20.04.14,17:56
Chcel si bez doktorov,či?:-Q
Dwayne
20.04.14,17:58
zistujem vsetky possibilities :)
BXLmiami
20.04.14,18:02
Tak len zisťuj.Hru....ty ma urazíš a ja ti za to pomôžem nehrám.
Dwayne
20.04.14,18:06
takze predpokladam ze si tiez doktor, a preco sa zaradujes automaticky do toho vreca medzi ostatnych, o ktorych som vravel ze liecia len symptomy a nevedia nic len tabletky ordinovat? :) jedina chyba v mojom prejave bola, ze som tam nenapisal cest vynimkam :)
petermikuláš
20.04.14,18:33
re: Dwayne - OK, ospravedlnenie sa prijíma, toľko za mňa

inak zapojila sa i BXL miami, som rád, tiež má čo k tomu povedať ako profesionál /je to doktorka/, počúvajte ju, vie o čom hovorí, inak ja som sa teraz zapojil asi po vyše roku, možno i viac, neviem, čo som tu nebol /nemôžem si pomôcť ale od doby ako Richard a kol. zmenili grafickú podobu a štruktúru Porady, nemôžem si na to zvyknúť:mad:/ že by "stará štruktúra:)?"
skrátka stará verzia porady mi graficky i štruktúrou vyhovovala oveľa viacej, takže moc sem už nechodím, priznávam. Na druhej strane ako som teraz videl mnohé známe nicky ako alaya1, bucháč, BXL miami a mnohí ďalší zo starej Porady, ktorých si veľmi vážim, tak mi nedalo nezapojiť sa. Skrátka nostalgia. Asi už kurnik starnem.

ešte k posledným otázkam Dwayne: viete ja si žiaľ myslím, že samovyšetreniami a samoliečbou sa v tomto prípade moc ďalej nepohnete, napr. to svojvoľné vysadenie lepku bez akéhokoľvek relevantného vyšetrenia na celiakiu je podľa mňa čistá hovadina, ktorá zrovna prinesie viac škody ako osohu, lebo potom sa pravdu nedozviete už vôbec, ak pôjdete potom niekedy na vyšetrenie bude skrátka skreslené. S tým špenátom, dobre chápem, chcete sa vyhnúť kyseline šťavelovej, ok vo väčšom množstve vytvára obličkové či močové kamene lebo kryštalizuje, ale to sa tvorilo ľuďom, ktorí jedávali v minulosti šťavel ako rastlinu niekde to volali "šóška" a jedli to vo veľkom jak surové ako šalát alebo tepelne upravené, že i z toho robili mliečne omáčky. Ak si dáte občas špenát tak sa Vám predsa nemôže nič stať. Ak samozrejme nemáte zrovna hemochromatózu /teda patologický nadbytok železa v krvi/.

A potom ešte, ako správne podotkla BXL miami, tých príčin je ešte oveľa viacej a tie treba vylúčiť. Až potom budete múdrejší ako sa hovorí.
BXLmiami
20.04.14,18:44
Hlavne treba pochopiť to,čo chápe aj každý blbý doktor a síce,že človek nie je auto.Nedá sa rozobrať,pozrieť a zložiť a každý jeden reaguje na danú situáciu inak.Treba kompletné vyšetrenie a zrejme ho aj spravené máš.A na základe vyšetrení sa pokračuje v liečbe.A pri tejto dg treba psychologa,nech je z akéhokoľvek dôvodu.
Dwayne
20.04.14,18:48
Ok, som rád :) ospravedlňujem sa týmto aj pani doktorke BXLMiami , bol som výbušný, musim zapracovat na tejto mojej stránke :P
.... k tomu lepku ešte... test na celiakiu mi robili v lekárni na to je nejaký ten tester ... to mi vyslo v poriadku.... ale rozmýšlam stále nad tým vyšetrením krvi AMP a výsledkom ze Ca mam v norme, keby som mal ten prvý typ Tetánie tak by sa mi tam ukázal nedostatok ze ?
.... jeden doktor mi povedal ze mam najprv doplnat magnesium, ale ze Calcium este nie... netusite prosim Vas preco mi to takto usporiadal?
Ok takže až tak razantne nemusim obmedzovat ten spenat... sice robim si kazde rano taky napoj kde rozmixujem spenat,uhorku,mrkvu, jablko,banan,grapefruit, ... tak obcas tam ten spenat nedam nech ho nejem teda kazdy den....
mimochodom Ďakujem za Vaše reakcie, veľmi si to vážim :)
BXLmiami
20.04.14,19:00
vieš mi vysvetliť prečo to na každé ranajky mixuješ?Miesto aby si vymýšľal čo ano a čo nie,vymysli radšej akému lekárovi budeš veriť .V poznatkoch má pred Tebou náskok 10 rokov.
Dwayne
20.04.14,19:04
a co je na tom akoze? tak na ranajky asi nemam cas hodinu jest pol kila ovocia a zeleniny po jednom, radsej si to rano spravim a pak v praci v takom stave zjem :) povedz mi teda co ty ranajkujes ?
BXLmiami
20.04.14,19:14
To na čo mám práve chuť.Ale takýto mix ovocia a zeleniny by ma určite nenapadol .
Dwayne
20.04.14,19:18
a pred tym mixom si dam este polku malickeho chlebu s kokosovym maslom , aby sa tie vitaminy dobre vstrebali so zdravym tukom.... ale tak vies.. keby jem to na co mam prave chut tak jem asi kazdu chvilu cokoladu alebo chipsy :) chut som uz davno vyhodil zo svojho jedalnicka.... vyskusaj aj Ty, taky vitaminovy mix rano ked mas metabolizmus najrychlejsi je good :)
Dwayne
20.04.14,19:24
ten mix vlasne nie je presne taky isty vzdy ako som napisal.. zamienam to... povedzme ze recept je : co ladnicka poskytne alebo co nakupim.. cize napr este pridam obcas limetku... zazvor..mätu zo zahradky.... vselico .. nech je tam vzdy aspon5-6druhov zeleniny/ovocia...
BXLmiami
21.04.14,09:53
a pred tym mixom si dam este polku malickeho chlebu s kokosovym maslom , aby sa tie vitaminy dobre vstrebali so zdravym tukom.... ale tak vies.. keby jem to na co mam prave chut tak jem asi kazdu chvilu cokoladu alebo chipsy :) chut som uz davno vyhodil zo svojho jedalnicka.... vyskusaj aj Ty, taky vitaminovy mix rano ked mas metabolizmus najrychlejsi je good :)
Ten vitaminový mix naráno by mi spoľahlivo zničil sliznicu a naštartoval cukrovku ak by bol s prevahou ovocia.A kedže by som po nom bola hladná a v nepohode,odniesli by si to pacienti.A že si vyhodil chuť?čo myslíš,prečo nám ju evolúciaa nechala?Nauč sa počúvať svoj organizmus a on Ti spoľahlivo povie,čo potrbuješ.
Dwayne
21.04.14,10:18
neznicil...ovocie a zelenina je jedina vec zdrava asi co sa da jest v dnesnej dobe... a tu glukozu vyuzije aj mozog ked pracujes hlavou cele rano resp pocas celej prace.... iny cukor neprijimam len v tom ovoci + kazdy den cvicim 2hodiny Calistheniku uz asi 15rokov takže ja potrebujem sacharidy... plus este obcas davam k tomu orechy rano aby som to zdravym tukom troska spomalil to travenie... Hladná by si nebola mam to odskusane, zasyti ma to tak ze obed kludne aj o 1 si mozem dat.... to s tou chutou... myslim ze to nie je tak úplne pravda.. ludia su nastaveni odmalicka na sladke, lebo ved-komu nechuti sladke ze ? :)) ...co je najhorsia vec lebo v dnesnej dobre vacsina ludi nema cas ,priestor a chut po psychicky vytazujucej praci potom este na na pohyb a cvicenie a ten cukor ma potom katastrofalne nasledky na tele kedze tu rychlu energiu sacharidovu nema telo kde minut..... Ale samozrejme niečo je pravda aj na tom čo vravíš, ze nauc sa pocuvat svoj organizmus :)
Inak ma napadlo... na jednom vysetreni u Dr. Šucha, neviem či poznáte má ambulancií viac po Slovensku... mi povedal že mám oslabené prištítne telieska na štítnej žľaze... že ale to naši doktori nevedia zistiť klasickými testami na štítnu žlazu (bol som pred tým u Endokrindologicky a ta mi povedala ze vsetko ok ) ... tak rozmýšlam ze toto môže byt príčina mojej tetánie resp. zle vstrebávanie toho vápnika.... co si o tom myslíš?
BXLmiami
21.04.14,11:10
Vieš rozmýšľala som už pri predošlej reakcii či má význam odpovedať Ti.Nemalo to význam.Príjemný den.
Dwayne
21.04.14,11:15
hej, ved ako by obycajny smrtelnik mohol mat v niecom pravdu oproti doktorovi ktory je 10rokov predomnou vo vsetkom :) nice day 2 you 2 :)
BXLmiami
22.04.14,06:45
Čo máš proti tým 10 rokom?Ved kto ide na medinu,začína sa tomu naplno venovať okolo 16 roku života.Od rána do večera a denne.
Dwayne
22.04.14,13:36
bavili sme sa o ranajkach, vyuziti sacharidov a spravnom nacasovani + aktivny zivot cloveka ktorý do toho tiez vchádza, a povedzme si narovinu toto s medinou nema nic spolocne, vacsina doktorov ani nevie co je glikemicky index , co je sacharid a kedy si ho je dobre dat a kedy nedat a ked uz hej tak ako ho zabrzdit alebo dat si ho tak aby napachal co najmenej skody + skombinovat ho s fyzickou zatazou resp cvicenim kedy ho telo spotrebuje a neulozi do tuku..... a o tom Dr. Šuchovi čo som písal a Vápniku , tak to áno, to už by som si nechal poradit od teba lebo v tej stitnej zlaze, a moznych diagnozach a veciach spojenych s tym je iste ze vies o 10rokov viac ako ja :)
Ing. Ľubomír Janoška
22.04.14,14:27
vacsina doktorov ani nevie co je glikemicky index


Fakt Vám to robí dobre, všetkých lekárov tu kolektívne os...ať a potom sa im po jednom ospravedlňovať?
Dwayne
22.04.14,14:50
mno tak mi odpovedze vy dalsi pan na holenie co je zle na mojich ranajkach ? ci tak isto mi odvrknete nejaku milu vetu ako BXL ? a potom sa cudujte ze mam na vas taky nazor aky mam... jedine co mi tu napisala BXL je to aky som zaostaly 10rokov za vsetkymi doktormi (co je tiez pekna blbost ) miesto zmysluplneho argumentu alebo vysvetlenia, jediny kto ma u mna + je pan Mikulas ktory vie komunikovat inteligentne.
BXLmiami
24.04.14,04:46
Problém s Vami skratkármi je ten,že Vy vlastne nechcete ani radu,ani liečbu.Vy si chcete sadnúť s lekárom a ukázať mu Vaše vedomosti v danej oblasti,potrebujete obdiv a híkanie nad tým akí ste múdri a ako na Vás žiadny lekár nemá a pokiaľ si lekár dovolí hlesnúť čokoľvek na tie Vaše úlety,idete dalej,lebo je blbec.Vy najlepšie viete predsa ako sa stravovať,ako riadiť svoj život,ktoré vyšetrenia a kde absolvovať a ako riadiť svoj život.Problém ale je,že ste to Vy čo máte panickú poruchu,alebo sociálnu fobiu,alebo žaludočné ťažkosti alebo........Tak prečo to máte ked ste takí geniálni a všetko viete všetkému rozumiete asi tak ako Chrobák Truhlík.Takže ozvite sa,ked pochopíte a budete sa chcieť naozaj liečiť.Zatiaľ aspon využite služby psychologa.
kaivorus
24.04.14,14:45
Netvrdil by som ako tvrdí doktor ..., že prištítne telieska, ale paratyrocyt je problémom, pretože, on produkuje parathormon, ktorý je zodpovedný za aplikovanie biologicky prijateľného vápnika , nie umelého v šumivých alebo iných tabletách, a tento vápnik sa využíva pre pečeň a ľadviny.....
a z tohoto dovodu a nedostatku niektorých živín, ktoré však pri rôznych poruchách v tele, sa dajú zistiť len pritomnosťou človeka pri analyzovaní chýbajúcich živín...., pre tvorbu látok, v ktorých sa má spomínaný vápnik za pomoci parathormonu presunúť do struktúr, ktoré vykazujú neurogénnu tetániu...
takto aplikované chýbajúce látky /zabezpeťovanie odstránenia poruchy metabolizmu kolagénu/ s vápnikom vedia za pomoci určitých terapií zabezpečiť ozdravovanie tela až ozdravenie
Dwayne
24.04.14,16:04
BXL Vy neviete co chcem ja, to je ten problem ze ste prilis dolezita a Vy si myslite ze vsetko viete zato ze ste vystudovala nejaku tu medinu , aj iní vystudovali medinu a sú to prijemní ludia, s Vami nie je absolutne ziadna debata, za dalsie ja tetaniu nemam ale moj blizky clovek, Vy ked budete chcet vediet co mate jedavat na ranajky aby ste nebola zatrpknuta a ,,prijemna'' , ozvite sa , rad Vam pomozem :) schvalne, kedy ste sa naposledy usmiala ? pred pol rokom?



Kaivorus, to znie zaujmavo co ste napisali, cital som nieco o tomto parathormone....... aky je Váš nazor ? vysadit chemické doplnky (vapni,magnezium,Jod,Vit E , Koenzym Q10) a jest potraviny bohaté na tieto vitamíny/minerály? Orechy, Mak, Slnecnicove, tekvicne semiacka, Vajíčka, atd? Alebo niečo iné ? Ďakujem ....
Ing. Ľubomír Janoška
24.04.14,16:51
BXL Vy neviete co chcem ja, to je ten problem ze ste prilis dolezita a Vy si myslite ze vsetko viete zato ze ste vystudovala nejaku tu medinu...


Dwayne,
sme na fóre, ktoré má podporovať odbornú diskusiu. Pokiaľ ide o otázky zdravia, za odborníkov sú považovaní lekári. Bude v súlade s etiketou tejto stránky, ak začnete rešpektovať odborníkov a prestanete s osobnými útokmi.
Dwayne
24.04.14,17:16
Ok uzavriem to, poprosím arogantných doktorov aby nereagovali na moje príspevky a otázky (tí normálni môžu tých veľmi rád uvítam aj ich názory ) , aby nevznikali ,,osobne útoky,, :) Ďakujem
Andulenka
28.04.14,12:17
Môže mi vysvetliť niekto už preliečený z tetánie, ako mu pomohlo to fúkanie do sáčku,a čo ešte mu konkrétne pomohlo? Lebo keď sa mi rozbúši srdce a zaleje ma pot, tak sa mi nezdá že mi pomôže nejaké dýchanie do sáčku- ale ak pomohlo, tak napíšte a ete čo pomáha z normálnej stravy a ako zvládať stres, ke´d už príde,
A kto pozná dobrého klinického psychológa v BA? Poraďte, vopred ďakujem
Cataleya
03.05.14,18:26
Dobrý deň prosím Vás pekne ... keď mám Tetániu... ako to je s cvičením ? môžem vykonávať cvicenia napr na chrbticu ked ju mam stuhnutu a mam aj troska chrbticu krivu tak takymto sposobom ju precvicovat ?


A ako je to so sexom? Je dobré ho mať obcas alebo lepsie vylucit ? :/


Ďakujem pekne..
Andulenka
06.05.14,09:42
Ja myslím, že všetko pri čom sa uvolníš je dobré, aj sex aj cvičenie, ale primerane, tak aby Ťa to tešilo.veď napíšte ostatní čo Vám najviac pomáha.
A.
helgusa
16.09.14,07:45
Moja desaťročná dcérka trpí na tetániu, berie magnesium ráno a večer, ale záchvaty sa stále opakujú. Môžete mi niekto poradiť dobrého terapeuta? Často sa tu spomínal p. Mikuláš.
korela
17.09.14,21:10
Neurogénna tetania je predovšetkým o psychike /ak boli všetky výsledky v norme/, často sa jedná o panickú poruchu, ktorá sa dá zvládnuť už spomínaným autogénnym tréningom a kognitívne behaviorálnou terapiou.

http://ulozto.cz/xSNNHY1/autogenny-trening-mp3
Ja chápem o čo ide, ale v tomto prípade som za "výnimku". Nájsť totiž lekára, ktorý vie človeka zbaviť ťažkostí a utrpenia bez automatického predpisovania liekov ešte viac zaťažujúcich organizmus, je dnes pomenej. Každý má slobodnú voľbu, nech sa každý lieči u toho, komu dôveruje.
monciatko222
22.11.14,09:07
Ahojte,
nečítala som všetky príspevky, ktoré sú tu napísané, ale k danej téme mám čo napísať. Mne bola tetánia diagnostikovaná asi pred 2 rokmi. Som študentka VŠ a mávala som časté a veľmi silné bolesti hlavy, na ktoré mi už vôbec nezaberali bežne dostupné lieky, bývala som nervózna a tak trochu trémistka. Po diagnostikovaní som okamžite začala užívať Magne B6, a časom k tomu aj lieky, nazvem ich "oblbováky" ako sú napr.Oxazepam a podobne. Veľmi skoro som si uvedomila že s takýmito liekmi odmietam existovať a radikálne som zmenila svoj pohľad na život. Začala som sa na veci pozerať s nadhľadom a hlavne kľudne nebolo to jednoduché ale sila vôle je veľmi silná zbraň (v tomto prípade liek). Začala som športovať, dávať si pozor na svoju životosprávu, pravidelne sa stravujem a môj jedálniček sa stal veľmi rôznorodým a hlavne pestrým (jesť sa majú všetky druhy potravín a v primeranom množstve, proste som poriadny všežravec :))) ). V dnešnej dobe už o tetánii ani poriadne neviem, neužívam dokonca už ani Magne B6 a cítim sa veľmi dobre, keď príde nejaké stresové obdobie v škole tak si jednoducho nasadím napríklad na 2 týždne magnézium a fungujem normálne, akurát mi možno pred skúškou "pobúši srdce" ale to aj mojim "netetanickým spolužiakom", a hlavne dbám na pravidelný, dostatočný, kvalitný spánok, oddych a relax.
Anika61
22.11.14,10:18
Ahoj monciatko222...ja Ta chvalim,ze si to tak dobre zvladla.Mam tiez tetaniu v ischemickej faze,tiez som musela prehodnotit ''svoj zivot'' a urcit si priority....mala som tiez neznesitelne bolesti hlavy,ktore trvali aj 4dni a lieky nezaberali...nasledne to vyvrcholilo akoby halucinaciami/derealizaciou/krcami a stratou vedomia-to sa opakovalo v priebehu niekolkych dni...samozrejme som vyhladala lekarsku pomoc...tiez mam odpor k akymkolvek liekom,ale urcity cas som sa im nevyhla....aj ked som sa tomu branila-vyhladala som pomoc klinickeho psychologa,ktoremu naozaj dakujem za vela,zistila som o sebe veci o ktorych som ani netusila...dalej velmi dakujem ludom ,ktori su tu na Porade,ze mi svojimi radami pomohli a usmernili ma ako postupovat.Este by som chcela dodat,ze tiez sa momentalne u mna neprejavuju ziadne priznaky tetanie:):D
durinox
27.03.15,22:18
Ahojte, rad by som vam s tetaniou dal malu radu. Ja ju mam tiez uz velmi dlhe roky a vzdy som maval vsetky bezne priznaky ako krce, trpnutie, pocit nedostatku vzduchu..fakt hrozne obdobia..musel som prestat sportovat a jedine ked som nerobil skoro ziadny pohyb a uzival vela magnezia som mal klud..lenze sport milujem a nevedel som sa toho vzdat..posledny rok som sa dostal ku kurzom zdravej vyzivy a postupne som si zacal uvedomovat ze tam moze byt druha hlavna pricina (prva bola predpokladam stres)...TAAKZE..pred rokom som zacal menit svoju zivotospravu..vlastne svoj zivotny styl..stale som v ramci testovania svojho tela ale mozem povedat ze som sa velmi aktivne vratil ku sportu a som v pohode..priznaky tetanie sa na cca 90 percent zjemnili ci vytratili..cize, zmena zivotospravy podla skutocnych potrieb nasho tela, vyhybanie sa stresovym situaciam a konecne mam pocit ze normalne fungujem..PS: pripravujem sa na mensi maraton..beriem to ako vyzvu.. tak, skuste sa sustredit na tieto faktory ako som pisal..ak niekto chce podrobnejsie pocut co vsetko som spravil napiste mi mail a tam sa skusim rozpisat detailnejsie.. juraj119@gmail.com
Drzim palce a ak zufate ako ja predtym tak mi napiste jo? :) ..riesenie tu moze byt..a bez liekov..
buchač
28.03.15,07:36
Ahojte, rad by som vam s tetaniou dal malu radu.
..posledny rok som sa dostal ku kurzom zdravej vyzivy..
..riesenie tu moze byt..a bez liekov..
Nože daj verejne, lebo na Porade sa verejne radí.
Predpokladám, že tie kurzy sú reklama...a na nejakú Tvoju stránku ...či ?

...ale, šak nie si prvý a ani posledný, čo sa takto realizuje.
alaya1
28.03.15,07:44
Ahojte, rad by som vam s tetaniou dal malu radu. Ja ju mam tiez uz velmi dlhe roky a vzdy som maval vsetky bezne priznaky ako krce, trpnutie, pocit nedostatku vzduchu..fakt hrozne obdobia..musel som prestat sportovat a jedine ked som nerobil skoro ziadny pohyb a uzival vela magnezia som mal klud..lenze sport milujem a nevedel som sa toho vzdat..posledny rok som sa dostal ku kurzom zdravej vyzivy a postupne som si zacal uvedomovat ze tam moze byt druha hlavna pricina (prva bola predpokladam stres)...TAAKZE..pred rokom som zacal menit svoju zivotospravu..vlastne svoj zivotny styl..stale som v ramci testovania svojho tela ale mozem povedat ze som sa velmi aktivne vratil ku sportu a som v pohode..priznaky tetanie sa na cca 90 percent zjemnili ci vytratili..cize, zmena zivotospravy podla skutocnych potrieb nasho tela, vyhybanie sa stresovym situaciam a konecne mam pocit ze normalne fungujem..PS: pripravujem sa na mensi maraton..beriem to ako vyzvu.. tak, skuste sa sustredit na tieto faktory ako som pisal..ak niekto chce podrobnejsie pocut co vsetko som spravil napiste mi mail a tam sa skusim rozpisat detailnejsie.. juraj119@gmail.com
Drzim palce a ak zufate ako ja predtym tak mi napiste jo? :) ..riesenie tu moze byt..a bez liekov..


Tak blahozelam k uspesnemu boju s chorobou, napis na ake kurzy si chodil, nakolko ma to zaujima aj z profesijneho hladiska.
tomassestra
05.08.15,19:15
pán petermikulas
dobry den,
moja sestra ma uz dlhsi cas problemy ktore sa tu spominaju - trpnutie jazyka, hlavy, ruk.... skusa postupne vsetko, chysta sa buduci tyzden aj na magneticku rezonanciu a zatial bezuspesne. Ak by sa jednalo o tu neurovegetativnu tetaniu bolo by to "dobre" z toho pohladu ze vieme co jej je a da sa to liecit.
Vedeli by ste mi prosim poslat na vas kontakt?
Dakujem
Ombr
10.04.16,11:57
Pekný den pán Peter Mikuláš chcela by som na vas kontakt a bližšie infro ďakujem pekny den
Marikakeszegova@gmail.com
Ombr
10.04.16,12:14
Ďakujem veľmi súrne potrebujem vašu pomoc
pintinelle
26.07.16,12:35
Dobrý deň, dnes som sa "preklikala" k tejto téme a u nás v rodine je to momentálne dosť aktuálne. Viem mi prosím niekto z vás poslať kontakt na pána s nickom. petermikuláš? na mail miska22@centrum.sk. Veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem vopred.
keischa
13.10.16,05:27
Manzel ma PP Pan petermikulas prosim o kontakt martinabajus@gmail.com dakujem
espoleta
23.11.16,23:06
Dobry den pan petermikulas. Poprosila by som na vas kontakt na moj email espoleta@azet.sk. pred 3 mesiacmi mi bola diagnostikovana tetania a lieky co mi predpisal lekar nechcem vobec brat. Mam len 23. Prosim ozvite sa. Dakujem
evaaaa
13.11.17,23:53
Dobry den ooorosila by som na vas Kontakt na meil mam uzkostnu deoresiu uz dlho a neni to dobre mam aj sinuso u tachykardiu vedeli by ste mi oomoct? Odoisete mi orosim na moj mel evicka.tkacova1974 @gmail.com
MarcelkaPlatilka
27.11.22,15:33
teda já jsem překvapená, kolik z vás léčí tetanii u psychiatra. mně to od začátku léčí praktický lékař. KAždopádně mi nejdřív nasadil magnézium ale to mi vůbec nepomáhalo.
Mám období klidu, kdy se nic neděje a pak když jsem třeba malinko ve stresu tak to propukne ve velkém, bolest hlavy, únava, bolest svalů, zvracení, omdlévání. A magnézium to ani trochu nemění, takže teď mám injekce místo tabletek tak uvidíme. Máte někdo zkušenost?
Jinak jestli jste někdo nově diagnostikovaný, tak koukněte třeba tady https://medicspark.cz/magazin/tetanie/ je tam relativně hodně tipů, jak na tetanii. Každému zabírá něco jiného, vždyť to znáte...
mari2x
28.11.22,07:36
teda já jsem překvapená, kolik z vás léčí tetanii u psychiatra



no lebo NEVYDRŹALI 5 rokov , tak šli k psychošovi :D
kopretinka
28.11.22,14:34
teda já jsem překvapená, kolik z vás léčí tetanii u psychiatra. mně to od začátku léčí praktický lékař. KAždopádně mi nejdřív nasadil magnézium ale to mi vůbec nepomáhalo.
Mám období klidu, kdy se nic neděje a pak když jsem třeba malinko ve stresu tak to propukne ve velkém, bolest hlavy, únava, bolest svalů, zvracení, omdlévání. A magnézium to ani trochu nemění, takže teď mám injekce místo tabletek tak uvidíme. Máte někdo zkušenost?
Jinak jestli jste někdo nově diagnostikovaný, tak koukněte třeba tady https://medicspark.cz/magazin/tetanie/ je tam relativně hodně tipů, jak na tetanii. Každému zabírá něco jiného, vždyť to znáte...
akože s čím konkrétne máme mať skúsenosti? S tetániou ako takou alebo s magnezkom alebo s čím?