Lubomir1
01.04.12,20:22
Kúpil som si rotavátor MTD T/205 (do 700 m2). Celkom sa mi zapáčilo pracovať s ním. Nakoľko však už mám záhradu poryľovanú, a len tak mi stojí v garáži, uvažujem, že by som s ním mohol poryľovať záhradu prípadným záujemcom. :)

Nakoľko nemám s tým žiadnu skúsenosť a pod., len tak pre zaujímavosť, koľko sa platí za ryľovanie záhrady rotavátorom?
V požičovni stojí prenájom podobného rotavátora cca 30 € na deň.
pavol54
01.04.12,18:26
Nie rýľovanie ale okopávanie alebo kyprenie, priprav si najprv cenu náhradných nožov a zisti si koľko vydržia + práce + opotrebovanie stroja ako celku + pohonné hmoty
vulxy
01.04.12,18:41
u nas to dakotovia robia za pijatiku+par eur podla velkosti zahrady ale oni maju ryle, takze vlastne rotovatoruju rylom:)
jahoszmsk
01.04.12,18:51
ved aj on to moze rylovat rotavatorom za pijatiku. :D
Lubomir1
01.04.12,18:54
u nas to dakotovia robia za pijatiku+par eur podla velkosti zahrady ale oni maju ryle, takze vlastne rotovatoruju rylom:)

Škoda, že v mojom okolí takí nie sú. :)
pavol54
01.04.12,18:56
Škoda, že v mojom okolí takí nie sú. :)
buď rád, minule sa mi jeden hlásil či nemám robotu tak som sa nad ním zľutoval čo som oľutoval, viac škody narobil ako osohu
vulxy
01.04.12,19:13
Škoda, že v mojom okolí takí nie sú. :)
ked chces tak ti rad nakych poslem....radsej si budem sam rylovat:)
Mila123
01.04.12,19:24
neverím......kde to žiješ?????
Ice dive
01.04.12,19:37
no v lidli mali minulý týždeň akciu na rotovátory za 69 € t.j. ak niekomu vydrží dve sezóny tak je za vodou...:D:D:D
nakoľko myslím, že cieľovou skupinou pre teba sú drobný záhradkári... tí čo sa tomu venujú viac, už majú asi tiež rotovátor...

zober si koľko je životnosť takéhoto rotovátora, koľko je jeho spotreba phm, koľko stojí brúsenie nožov prípadne ich výmena... a podľa toho stav cenu na meter štvorcový rotovania...
hugho
02.04.12,18:11
ja by som sa s tym rotavatorom moc neponukal...ten cinsky motor ma co robit aby zvladol jednu zahradu, citujem z netu...Jsem též majitelem zmíněného stroje, letos už jsem ho měl dvakrát v opravě. Špatné starty motoru Thorx a velká kouřivost a po druhé unik benzínu u karburátoru a upadlý vzduchový držák filtru. Hlavně motory Thorx nejsou seřízené, tak počítejte s další investicí. Už hodně jsem se nazlobil s kultivátorem a to pracuje, tak tři hodiny za rok. Doporučuji jinou značku. Petr
KEJKA
02.04.12,18:40
vždy ma niečím inšpirujete.
Postupne nakupujem záhradnú techniku, pred rokmi mi stačila kosačka
už som odvtedy kupila drvič konarov, aj vertikulator
teraz by som chcela kultivator, či rotavator. nechce sa nikomu ryľovať
chceme predpripraviť pôdu na dalšiu časť trávnika. Nepotrebujem výkonný stroj na dlhodobé využívanie
možno aj ten čínsky motor by mi stačil.
Lidl-akciu som nezachytila, na nete som našla nasledovné ponuky
http://www.euronaradie.sk/index.php?cPath=198_517_865 dve hviezdičky

http://www.gardenmania.sk/zahrada/rotavatory/elektricke/mtd-rotavator-elektricky-t-30-e.html?page_id=7735

http://kultivatory.heureka.sk/hecht-737/galerie/?obrazek=cec7d7520a6397e4040cb80147b8eb65


čo z toho niekto má, aké sú skúsenosti, čo by ste doporučili?
vdaka.
hugho
02.04.12,19:02
s elektrickym sa rozhodne neda dosiahnut taku uroven hlbky ani ako s rylom....to sa da maximalne pouzit na kyprenie uz upravenej pody. A vobec ziadny kultivator, aj s benzinovym motrom nenahradi pluhovanie, t.j. spravne otocenie pody a v spravnej hlbke. Dokonca ani taku pracu ako s manualne s rylom. Kultivator maximalne len doslovne zkultivuje najhornejsiu cast pody, vyrovna nerovnosti po pluhu a pripravi podu na jej dalsie vyuzitie. Ale zaklad je dobre obratit podu s pluhom. Pri priprave na zalozenie travnika je dolezite, ak ta zem lezala roky neobrabana, do hlbky obnovit a prevzdusnit, tym zbavit sa starych korenovych hluzovitych systemov buriny. A s kultivatorom elektrickym co ma zaber max. do 30 cm to dokazem v tej istej pracnosti rozhravat aj hrablami na to urcenymi.