palo121
02.04.12,10:13
dobry den,

v sobotu mi zhorelo auto kompletne aj s technickym preukazom ostali len spz. zasahovali pri tom aj hasiči. potreboval by som poradiť ako postupovať pri vyradení auta z evidencie (co všetko k tomu potrebujem) nakoľko auto bolo evidované na brata a uz nemá technicky preukaz iba obhorené spz

ďakujem
Tweety
02.04.12,08:15
Asi najskôr so zápisnicou z polície, či?
avalik
02.04.12,08:16
Xanti
02.04.12,08:17
dobry den,

v sobotu mi zhorelo auto kompletne aj s technickym preukazom ostali len spz. zasahovali pri tom aj hasiči. potreboval by som poradiť ako postupovať pri vyradení auta z evidencie (co všetko k tomu potrebujem) nakoľko auto bolo evidované na brata a uz nemá technicky preukaz iba obhorené spz

ďakujem
No v prvom rade asi treba mať potvrdenie zo šrotoviska, o likvidácii. A čo sa týka zhoretého TP , tak policia môže vydať duplikát. No ak píšeš že auto bolo bratove, a nie tvoje tak sám asi nič nevybavíš. Musí vybavovať brat, alebo Ti musí dať plnú moc.
palo121
02.04.12,08:18
no polícia pri tom nebola iba hasiči tak žiadna zápisnica nieje
Xanti
02.04.12,08:20
no polícia pri tom nebola iba hasiči tak žiadna zápisnica nieje
Nebol to úmyselný trestný čin? Trebalo volať aj policajtov.
palo121
02.04.12,08:24
nebol začalo horieť samo od seba asi skrat na elektroinštalácii a nedošlo ani k poškodeniu cudzieho majetku
Xanti
02.04.12,08:31
No ako som písala, sám nevybavíš nič. OMV bolo na brata, vybavovať musí on. Zo šrotoviska doklad o likvidácii vozidla. A na polícii bud požiadať o duplikát TP, alebo zoberú a odhlásia OMV na základe dokladu zo šrotoviska. Ak vysvetlíš situáciu.
palo121
02.04.12,08:33
dakujem
misoft
02.04.12,10:01
Existuje ešte úradný zápis o vykonaní zásahu HaZZ - skús vyžiadať kópiu, vrak dať zlikvidovať na šrotovisku, čísla kastle a motora si zistíš na vraku (VIN je predsa vyrazené na kostre, číslo motora je tiež vyrazené), potom so značkami (aj obhorenými), zápisom o vykonaní zásahu hasičov a papierom zo šrotoviska odchod na DI, vysvetliť, odhlásiť. Čísla, zápis a potvrdenie by mali stačiť.
ajuschka
05.04.12,15:36
kazdopadne sa snaz od hasicov ziskat spravu o zasahu. je mi celkom divne ze tam neboli policajti, ti chodia k poziarom aut vzdy - aj pri mojom aute boli.
akonahle budes mat tuto spravu, tak ju treba poslat - kopiu - na poistovnu + leasingovku / uverovu spolocnost ak bolo auto takto financovane, a s touto spravou das auto zosrotovat. oni ti vystavia doklad o zosrotovani, kedze mas len SPZtku, a z technicaku nic, tak si opis VINko a vsetko ostatne co najdes. odporucam spravit aj fotografie, idealne farebne vytlacene aby si to mohol na policii dolozit. inak, ja ma pre kazdy pripad doma niekolko kopii technicakov ;) mozno ma aj brat. po zosrotovani uz ta caka len odhlasenie na policii, a nasledne ukoncenie poistky. kazdopadne by som ale tuto "skodovu udalost" na policii nahlasila este predtym ako pojdes auto odhlasovat, aby o tm mali nejaky zaznam. to ci ti vydaju duplikat TP nech sa rozhodnu sami - to je ich administrativa. Hlavne nech o situacii vedia. ale napr. ja ked som odhlasovala zhoreninu, tak som sice mala kompletne papiere, ale chybala mi jedna SPZka - cela zhorela. do protokolu pri odhlasovani proste len zapisal ze zhorela a nestaral sa, takze velmi pravdepodobne to tak bude aj s papiermi... Este maly typ - kopiu TP bude mat poistovna - posielas im to pri uzatvoreni poistky.
vela stastia a pevne nervy. hlavne zacni u hasicov ;)
jahoszmsk
05.04.12,17:04
najprv vybaviť kópiu technického preukazu (nový TP) na DI, bez neho nič nevybavíš.
kvôli takým nepredvídateľným okolnostiam, ako je napr. strata alebo poškodenie TP, policajti odporúčajú mať doma prefotený originál TP, a potom s touto kópiou žiadať o vydanie nového TP. platí to aj ak policajti vezmú TP vodičovi pri cestnej kontrole napr. pre nevyhovujúci stav vozidla.
Jozef Černý
18.04.12,17:58
je to zaujimave ja mam tiez podobny problem parkoval som pri aute ktore zacalo horiet a od neho sa chytilo aj moje auto horiet neviete niekto poradit ci mam nejake pravo na nahradu skodu..?? poistovna nic neuznala havarijne poistenie nemam a nikto sa nechce ku tomu vyjadrit ani poziarnici ani policajti ani majitel zhoreneho auta...