MIG_6
02.04.12,10:34
Dobrý deň, môže mi niekto povedať, či má význam zostávať na úrade práce ak som ČID?
Mila123
02.04.12,08:36
nie nemá...jedine by si chcel dostať dotáciu .......
Xanti
02.04.12,08:41
Dobrý deň, môže mi niekto povedať, či má význam zostávať na úrade práce ak som ČID?
Ak si nájdeš zamestnanie, tak UP ti potom môže preplácať napríklad príspevok na dochádzku do zamestnania, príspevok za zamestnanie ak si v hmotnej núdzi... ak nie si na UP, čo byť ako ZPS s ID nemusíš, tak v prípade zamestnania nedostaneš nič.

Je to len a len na tebe ako sa rozhodneš.
MIG_6
02.04.12,08:53
Ak si nájdeš zamestnanie, tak UP ti potom môže preplácať napríklad príspevok na dochádzku do zamestnania, príspevok za zamestnanie ak si v hmotnej núdzi... ak nie si na UP, čo byť ako ZPS s ID nemusíš, tak v prípade zamestnania nedostaneš nič.

Je to len a len na tebe ako sa rozhodneš.
takže je asi lepšie zostať...na dopravu mám preukaz zťp, ale v prípade zamestnania sa dostanem príspevok len ak som hmotnej núdzi?.....a prosím neviem čo je ZPS
Xanti
02.04.12,08:56
ZPS je znížená pracovná schopnosť, to je kritériom SP na pridelenie dôchodku.

Tu si nájdeš rôzne príspevky http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana.html?page_id=13117 o kt. sa pripravíš ak by si si náhodou časom našiel prácu, a nebol evidovaný na UP.

A nárok na dávku v hmotnej núdzi ti nevzniká? Máš vysoký dôchodok?
A myslela som na aktivačný príspevok http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226 ak sa človek zamestná a predtým poberal dávku v hmotnej núdzi tak UP mu ešte nejaký čas vypláca sumu 63,07 eur, tj. aktivačný príspevok.
MIG_6
02.04.12,09:03
nemám vysoký dôchodok som 50 % ID,ale manžel má prácu, takže nie som v hmotnej núdzi, nemá síce velký plat, ale ,ked to počítam, tak nám to minimálne, čo je stanovené stačí pre dve osoby
MIG_6
02.04.12,09:17
ďakujem vám za rady, radšej budem na ÚP
kukučka
04.04.12,20:32
neviem ako je to teraz, popýtaj sa na ÚP, ale u nás boli aktivačné práce aj výpomoc v domove dôchodcov, školstve a na mestskom úrade, nielen zametanie ulíc