reesee
02.04.12,14:52
Dobrý deň, rada by som sa informovala o pouzivani proxy stránok na nete. Prostrednictvom www.proxify.com som sa dostala na americku webovu stranku, ktora mi inak blokuje jej vypredaj oblecenia nakolko registruje moju europsku IP adresu. Vsetko mi funguje v pohode, mozem si nakupit aj veci z vypredaja, nahadzat si ich do kosika, no bojim sa, ze to nejak ohrozi moj ucet v banke ci ucet paypalu ked budem zadavat platbu. Platbu totiz chcem realizovat cez paypal. Googlovala som uz dost a k nicomu som sa nedopatrala prosim poradte mi. Dakujem pekne
jahoszmsk
02.04.12,14:27
ja to robím tak, že mám limit na paypal nastavený na minimum, ak sa chystám niečo zaplatiť, tak si cez net zvýšim limit na požadovanú sumu, a po zaplatení tovaru si zasa znížim limit na minimum. ale vraj je lepšie mať na paypal zvlášť kartu, ktorú nebudeš používať pri platbe na POS termináloch, ani v bankomatoch.
reesee
02.04.12,14:50
Dakujem za reakciu:) Prave na vas nazor som bola zvedava nakolko ste reagovali na moj prvy prispevok ohladom IP adresy:) Ja kartu na paypal ani nemam, platby realizujem len cez net....podla vas sa nemusim obavat? neviem ci ste si klikli na tu adresu proxify.com lebo sa mi zda byt podozriva ale funguje to na jednicku:) ani som nevedela, ze cez paypal si viem upravit limit...viete ma navigovat?:) staci aspon zopar krokov, snad to najdem:)
jahoszmsk
02.04.12,15:03
najdi si na nete ako sa meni online denny limit pri internetbankingu Tvojej banky kde mas ucet, mala by tam byt aj zmena limitu pri platbe paypal.
reesee
02.04.12,15:12
Ok dakujem skusim :)
Fero11
02.04.12,15:39
Komunikacia, medzi tebou a paypalom prebieha sifrovane (velmi hrubo povedane, medzi tvojim PC (prehliadacom) a paypalom je akysi tunel do ktoreho sa nik iny nedostane (aj ked si to odchyti, ale ma to sifrovane a nepozna kluc). Ak sa budes prihlasovat do banky/paypalu, tak si prever na 100% ci si na stranke https://www.paypal.com/

Ak si spominam, tak chces nieco nakupit v USA a stale ta to presmeruje na stranku v EU. Ide o to, ci ta firma posiela tovar aj do EU, ci to nie je urcene len pre USA. V takom pripade (pisala si, ze mas v USA znamich) by som im dal instrukcie co maju objednat, kupit a poslat (a v neposlednom rade by som si to vsetko prepocital, ci sa to vyplati)
jahoszmsk
02.04.12,15:53
reesee
02.04.12,16:17
dakujem za odpoved:) takze kedze je tam to sifrovanie tak snad to prejde vsetko ok. prave takuto odpoved som potrebovala a teda, ze moj paypal ucet snad nebude ohrozeny a teda ani ucet v banke. dakujem este raz za rychle odpovede :)
reesee
02.04.12,16:23
inak ja na paypale mam nulovu bilanciu, mne to len zarezervuje peniaze a banka mi to po par dnoch stiahne z uctu, ktory mam v banke. co sa tyka dobijania paypal uctu tak ja to nikdy nerobim...je to bezpecnejsie ak mam nabity paypal ucet? neprebieha potom komunikacia s bankovou kartou? predsa na paypale mam info o karte tak nie je to jedno?
ja sa do toho vobec nerozumiem a teda sa ospravedlnujem ak sa pytam sprostosti :)