ATANAS12
02.04.12,20:12
Zdravim vśetkych. Neviete niekto ako zistim,ći je vadny procesor ?.G.karta nedava signaly ani impulzy. Zisteno osciloskopom. Napajanie 12v je zvyśene na 13,3. ostatne su normalne 5a3,3v. Filtracia je v poriatku.Poćitać je starsi asi 12 rocny. Za pripadnu radu vopred ďakujem.
Vlado40
02.04.12,18:18
Prečo hneď procesor a nie doska alebo zdroj ,RAM ?
jahoszmsk
02.04.12,18:32
skôr odíde MB a grafika ako procesor. zožeň nejakú grafiku na vyskúšanie.
ozaj, ako sa PC chová po zapnutí? svietia diódy? fungujú ventilátory?
ATANAS12
02.04.12,21:23
Ventilatory funguju.Na klavesnici svietia všetky tri diody stale. Kavesnica nereaguje na nić. Mam 3 grafiky,ale pasuju do inych portoch na tom istom pocitaci. Neviem ći na tych inych portoch by mali ist. Tlaćidlo reset nereaguje. Neviem ći grafika samotna ma vyrabat nejake video signaly alebo riadkove a snimkove synchronizacne impulzy?
misoft
02.04.12,22:13
Ventilatory funguju.Na klavesnici svietia všetky tri diody stale. Kavesnica nereaguje na nić. Mam 3 grafiky,ale pasuju do inych portoch na tom istom pocitaci. Neviem ći na tych inych portoch by mali ist. Tlaćidlo reset nereaguje.
Známky chyby MB - ventilátory sú na 12V, diody na cca 5V. Neragovanie RESETu = MB nefunkčná.
Čo sa týka grafiky: čudujem sa ti, že nevieš, aké grafické karty máš. Môžeš mat PCI, AGP, PCI-e a každá má iné usporiadanie tvaru a rozmiestnenia kontaktného poľa. Jedine PCI karty môžeš strkať do akéhokoľvek PCI slotu, ale ostatné patria do svojich slotov (ani ich tam niekedy nenarveš - jedine hrubou silou).
ATANAS12
03.04.12,09:51
´Dakujem pekne za radu. Je premńa ozaj cenna. Bol by som ti povdačny,keby si mi napisal ćo znamena MB.
vulxy
03.04.12,10:05
žeby embéčka???:D
MB=MOTHER BOARD=MATICNA DOSKA=ZAKLADNA DOSKA
jahoszmsk
03.04.12,13:08
´Dakujem pekne za radu. Je premńa ozaj cenna. Bol by som ti povdačny,keby si mi napisal ćo znamena MB.

akože vieš používať a čítať osciloskop, ale nevieš čo je MB v PC? :eek:
maurer2
03.04.12,13:42
ked ma PC tolko rokov uz by som ho ani neriesil Ak ti ide len o data (foto a dokumenty tak sa to da vyriesit uplne inym sposobom ved Pripojim disk do ineho Pc data stiahnem na externy disk alebo kluc ,dvd a hotovo. V kazdej normalnej predajni servise ti to spravia aj za par minut a par€
Vlado40
03.04.12,14:46
Na základnej doske je batéria ,tak ju na chvíľku vyber von a potom vlož naspäť a skús zapnúť.Stalo sa mi že nenabehol počítač a stačilo vybrať a potom naspäť vložiť procesor a počítač nabehol.To že ventilátory fungujú ešte neznamená ,že je zdroj v poriadku,ani to že doska nereaguje na tlačidlo reset neznamená ,že je chybná základná doska,ak nevieš že je zdroj naozaj v poriadku.
ATANAS12
03.04.12,16:05
Ďakujem vam za rady. Podrobnejsim skumanim som na grafike zistil stratu kepacity elektrlitickeho kondenzatora. Iny mal zase zvod. Osciloskop. pouzivam uź asi 30 rokov. O pocitace som sa zacal zaujimat az teras. Keby to bol moj pocitac tak uz je davno v śrote. Poćitać beźi jedna radost,aj ked ma 12 rokov.
jahoszmsk
03.04.12,16:15
Môžeš už teda opravovať aj PC. :)
PotPalo
05.04.12,13:10
Ak máš na 12V vetvi 13,3V, tak to ti veľmi skoro odíde (ak už neodišla:D) optická mechanika, harddisk a aj základná doska. Obvykle je totiž tolerancia na napájanie +/- 5%, čo je na 12V vetvi maximálne 12,6V.
Riešenie: vymeniť zdroj. Ak aj potom bude 12V nad limit, skús vybrať CPU (central procesor unit;)) a potom zmerať ešte raz. Ak bude napätie v poriadku, zrejme je spálený (skratovaný) CPU.
ATANAS12
08.04.12,08:33
Ďakujem za dobrd radu. Skusim opravit zdroj.