miknov
02.04.12,21:37
Pozdravujem všetkých a prosím o radu ohľadom vytmelenia medzery, ktorá vznikla osadením obložkovej zárubne na krivú stenu. Osadením do roviny vznikla medzera cca 2cm od podlahy a tiahne sa do stratena po celej dĺžke 2m až do vrchu kde už medzera zaniká. Čím by sa to dalo vytmeliť, aby to nepraskalo a dala sa na to natrieť farba na stenu? Ďakujem za každú odpoveď.
220870
03.04.12,03:52
Akrylový tmel najlepšie štukový, alebo na sadrokartony.Dá sa to tiež urobiť sádrou na sadrokartony ,je dosť pružná neopadá ani nepopraská.
kutilko
03.04.12,09:59
Alebo zaslepit to profilovou lištou ....po celom obvode zárubne,aby to aj nejak vyzeralo.Tu lištu by asi najlepšie vyrobil na mieru nejaký šikovný kutil či stolár,podla možnosti.2cm sa mi zdá privela na akýkolvek tmel.
miknov
03.04.12,17:00
Tú medzeru som vyplnil polystyrénom, ktorý som narezal na mieru a nechal miesto na tmel tak uvidím ako to pôjde..
martina0203
03.04.12,17:38
nemyslím si , že polystyrén je riešenie, bol aspoň tvrdený?????? asi skôr vrdený polystyrén a pena.....nie??????
miknov
03.04.12,17:53
Však ale nemôžem tam hádam natrepať plnú špáru tmelu. Myslel som že to bude najlepšie niečím vyplniť a dokončiť tmelom, alebo to robím zle?
misomiso
03.04.12,18:01
2 cm? No to je teda slusna odchylka. Slovlik asi dobre zarobil, ked ti tahali mury.
martina0203
03.04.12,18:11
ja si myslím, že tmel určite nie na takú veľkú medzeru, myslím, že najlepšie je to vyplniť niečím a okolo dať penu.... pena je dobrá, tá sa tuším tak nafukuje ako treba, čiže šetko utesní... a polystyrén??? dobré riešenie, ale asi je vhodnejší tvrdší polystyrén, ten ktorý je zelený......
miknov
03.04.12,18:15
2 cm? No to je teda slusna odchylka. Slovlik asi dobre zarobil, ked ti tahali mury.
To predošlý majiteľ asi svojpomocne dorábal v byte komoru.. :D
martina0203
03.04.12,18:35
šikovný to predošlí majiteľ......
miknov
03.04.12,18:38
ja si myslím, že tmel určite nie na takú veľkú medzeru, myslím, že najlepšie je to vyplniť niečím a okolo dať penu.... pena je dobrá, tá sa tuším tak nafukuje ako treba, čiže šetko utesní... a polystyrén??? dobré riešenie, ale asi je vhodnejší tvrdší polystyrén, ten ktorý je zelený......
Penou to veľmi nechcem plniť, lebo si zasviním od nej celú zárubňu a stenu.. A je dosť pórovitá a ja to potrebujem ešte natrieť interiérovou farbou.
martina0203
03.04.12,18:45
tak to hej, ale pena sa dá vyčistiť, existuje taký čistič na penu, ale samozrejme ak farbu, tak to nie......
miknov
03.04.12,18:53
tak to hej, ale pena sa dá vyčistiť, existuje taký čistič na penu, ale samozrejme ak farbu, tak to nie......
Pokiaľ pena uschne už je neskoro a dá sa odstrániť iba mechanicky a to poškodím povrchovú úpravu zárubne ( vlastná skúsenosť ) a čistič nemôže na poróznom povrchu zárubne spôsobiť škodu?? myslím fľaky a tak...
220870
04.04.12,03:45
Čistič zmyje farbu z obložiek.
mlaco
05.04.12,19:05
Existuju tzv. povrazce z polyetylenu, urcene na vyplnenie skary pod tmelom. Su v roznych hrubkach.

Ten EPS povazujem tiez za dobry napad, a na to nejaky tmel.
wolfar
26.02.13,07:13
Zdravim, nechcem zakladať novu temu o tmele tak sa spytam tu. Lepil som stropne listy do styku sakrokartonoveho stropu a murovanej steny v podkrovi. Styk stena - lista, lista - sdk som vytmelil akrylovym tmelom, ked som ale izbu namaloval tak mi to v tom styku popraskalo. Mam tam dat vacsiu vrstvu tmelu alebo je na to nejaky iny?