2009
03.04.12,08:42
Dobrý deň.

Mohol by mi niekto poradiť ako urobím zo súboru v prílohe makro? Jedná sa o to, že mám v Excely približné 35 tis riadkov. V každom riadku je iná suma. Sumy rátam v Excely podľa vzorcov v tabuľke.
Príklad na sumu od 0.00 do 2.66 použijem prvý vzorec
na sumu od 2.67 do 5.31 druhý vzorec

vc vo vzorci nahrádza stĺpec A
2009
03.04.12,07:06
Sorry vložila som tam súbor s inými vzorcami. Už som to vymenila :confused:
PaloPa
03.04.12,08:28
Nechce sa mi kontrolovať nové vzorce, urobil som to na pôv. zadaní.

Logika je jednoduchá:
1| Označiť si množinu vyhodnocovaných buniek
2| Stlačiť tlačidlo "UrobVzorce"

V priloženom súbore dá prísl vzorec o dva stĺpce vpravo od prísl bunky.
Možno zmeniť (taktiež vzorce) vo VBA kóde (ALT+F11)

Palo
2009
03.04.12,10:01
Nechce sa mi kontrolovať nové vzorce, urobil som to na pôv. zadaní.

Logika je jednoduchá:
1| Označiť si množinu vyhodnocovaných buniek
2| Stlačiť tlačidlo "UrobVzorce"

V priloženom súbore dá prísl vzorec o dva stĺpce vpravo od prísl bunky.
Možno zmeniť (taktiež vzorce) vo VBA kóde (ALT+F11)

Palo

Veľmi pekne Ti ďakujem. Podľa toho vzoru som si upravila aj ostatné vzorce a každé som priradila k inému tlačítku. Tú dávku čo inak robím celý deň mám hotovú na stlačenie 4 tlačítok.

Si fajn. Evika

P.s. Priznám sa neviem ako ich pridať aj keď vidím, že sa to dá cez ovládacie prvky. Tak som jednoducho nakopírovala to Tvoje a ku každému priradila iné makro. Ešte raz vďaka
:)
PaloPa
03.04.12,10:50
... Priznám sa neviem ako ich pridať aj keď vidím, že sa to dá cez ovládacie prvky. Tak som jednoducho nakopírovala to Tvoje a ku každému priradila iné makro...
:)

Chválim :), použiť už existujúce je najjednoduchšie.

Inak stačí v XL 2003 kliknúť pravým tl. na ľub.panel nástrojov a zapnúť si toolbar "Forms" (Formuláre) a vybrať si prvok Button (Tlačidlo). Priradenie k makru ponúkne Excel sám.

Pre XL 2007 a 2010 sa niečo podobné riešilo tu:
http://www.porada.sk/t185243-excel-zoznam-overenia-udajov.html#post1956674
http://www.porada.sk/t185489-roletka-na-vyber-v-ms-office-2007-a.html#post1959288

Som rád, že ti to pomohlo :)

Palo
2009
03.04.12,11:26
No najednoduchšie to je ale.. Človek.. hm teda ja :--- by mal rozumieť čo robí. Pracoval si podobne ako ja s procedúrou. Každý jeden vzorec si nejak pomenoval. A potom si mu povedal. Ak je číslo od do použi tento vzorec. Ale z tých príkazov som jeleň. Teda pardon laň a neviem si to ani pohľadať na nete už vyše mesiaca máme v práci skoro všetky stránky blokované hm..
marjankaj
04.04.12,06:58
Evika
A tu to máš bez makra.
Teda Palove makro som tam nechal pre porovnanie.
V zelených stlpchoch sú pomocné vzorce pre kontrolu.
Úplne ti postačí belasý stĺpec "H"
Samozrejme musíš mať správne napísané vzorce. Dosť ťažko sa to kontroluje, ale keď si to skopíruješ na hárok, tam to upravíš a zase skopíruješ do príslušného názvu.