tisa
03.04.12,21:37
dobry den
rad by som sa spytal aku stavbu mozem postavit v chatarskej osade?
ake potrebujem nato povolenie?

Dakujem
hubatá
03.04.12,19:44
Zrejme záleží na tom, či máš pozemok v OV. Ak áno tak potom na stavebný úrad spýtať sa či je tam dovolené stavať, ak nie tak cez ZO SZZ opýtať sa od koho majú záhradkári pozemok prenajatý, ako je vysporiadaný, kto dáva súhlas napr. na záhradkársku chatku, atď.
Podľa mňa je rozdiel stavať v záhradkárskej osade, kde máš nad sebou ešte SZZ a ty si u nich len v podnájme a rozdiel je postaviť chatu na vlastnom pozemku v chatovej oblasti, kde sa na teba vzťahuje už len stavebný zákon.
tisa
03.04.12,19:52
pozemok idem kupovat ma 3200m/2 podla uzemneho planu je vhodny na stavbu chaty aspom tak mi to povedal realitak,len som sa ho zabudol spytat aku velku chatu mozem postavit,ked na okolo boli len take budky
bystrá
04.04.12,05:04
Treba sa ist informovat na prislusny obecny /mestsky/ urad. Rozmery budu zrejme definovane v uzemnom plane, tam ti upresnia aj dalsi postup ohladom stavebneho povolenia.
vratnik
04.04.12,05:15
Realiťákovi neverte ani slovo, on chce predať a narozpráva vám čo chcete počuť. Vytlačte si mapu parcely a chodte na stavebný úrad, tam vám presne povedia či je tam vôbec možné stavať a ak áno, tak aké sú obmedzenia, napr. max 1 podlažie, atď. Overte si aj to, či je k pozemku prístupová cesta patriaca obci, kde je umiestnený stĺp el. vedenia (cudzie pozemky), ako je to s vodou, atď.
buchač
04.04.12,05:16
pozemok idem kupovat ma 3200m/2 podla uzemneho planu je vhodny na stavbu chaty aspom tak mi to povedal realitak,len som sa ho zabudol spytat aku velku chatu mozem postavit,ked na okolo boli len take budky
...za oných čias to bolo maximálne 16 m2 ...myslím tým základ ...
Preto vznikali a je ich ešte plno vidieť v poniektorých lokalitách ...že chatky na " stračej nôžke "....základ dodržaný a potom tie preklady na zväčšenie štvorákov.....

V dnešnej dobe je zákon už novelizovaný ( nechce sa mi hľadať ....) ...v záhradkárskych lokalitách vznikajú teraz niekedy až , doslova , hnusne veľké stavby ...vily doslova...
Poniektorí týmto spôsobom riešia aj bytovú situáciu ...rodičia sa presťahujú na čerstvý luft a mladí zostanú v paneláku ...
tisa
04.04.12,18:41
dakujem za rady
fantomas-gp
26.07.16,04:09
prepac najskor si sa mal ubezpecit na stavebnom urade ci vobec tam povolia postavit a ak ano tak to uz je jedno co tam aku chatu postavis pokial je to prva stavba tak potrebujes stavebne povolenie ktore stoji 50 eur ja uz pozemok mam a uz mam skoro vsetko obehane len to trosku trva na uradoch pokial nedas nieco do vacku tak tak skoro nezacnes. Ja idem stavat chatu 9.5m dl. a 7m š. z toho bude chata 7 krat 7 a terasa bude 2.5 dl. plus poschodie a povoleli hlavne prva vec je zisti ci tam vobec povolia stavat.
petra_H
28.07.16,15:11
Ahoj,
prosím ťa, začínam riešiť podobnú myšlienku - postaviť si stavbu na vlastnom pozemku v záhradkárskej oblasti. Môžem sa ťa opýtať, akú veľkú stavbu ti povolili? Ja sa neviem dopátrať rozmerov s akými môžem kalkulovať. Neochotná pani na stavebnom úrade ma odpálkovala, že nemôžem presiahnuť 45 m2, ale ja tomu neverím, veď bežne čítam rozmery 100m2. Akú máš skúsenosť. ďakujem