mokus113
04.04.12,09:46
ahojte, neviem či som tu dobre založila tému, ak nie tak sa ospravedlňujem. Chcela by som sa informovať, že keď mám záujem o dom, na ktorom sú exekučné príkazu už asi 5 rokov dozadu a je tam príkaz aj z roku 2011 či je možné odkúpiť takýto dom, alebo ako to funguje, kde to viem zistiť a aký je postup. Alebo ak by mal niekto podobné skúsenosti privítam. ďakujem
Xanti
04.04.12,07:52
mokus113
04.04.12,08:19
ako vidím, toto je velmi komplikované a tiež velmi riskantné...a čo v takom prípade, ked sa nedá skontaktovat s osobou, ktora dom vlastní? zeby to istlo uplne mimo nej
Xanti
04.04.12,08:22
ako vidím, toto je velmi komplikované a tiež velmi riskantné...a čo v takom prípade, ked sa nedá skontaktovat s osobou, ktora dom vlastní? zeby to istlo uplne mimo nej
Nečítala si všetky príspevky? Písala som o tom, že nemôžeš jednať s osobou vlastniacou dom, musíš rokovať s exekútorom, ktorý je najdlhšie zapísaný na LV teda je na prvom mieste. On môže podniknúť kroky, k tomu aby sa mohla konať dražba a ty v dražbe si môžeš kúpiť nehnuteľnosť bez dlžôb.
arizona
04.04.12,08:25
ako vidím, toto je velmi komplikované a tiež velmi riskantné...a čo v takom prípade, ked sa nedá skontaktovat s osobou, ktora dom vlastní? zeby to istlo uplne mimo nej
Jedine, ze by ta osoba niekoho na predaj splnomocnila,aby konal v jej mene...

Ale je to velke riziko,kupovat takyto dom. Nikdy nevies,kedy sa ukazu dalsie dlhy,alebo ci majitel medzitym neupisal dom nejakej nebankovke.
Osobne by som do takej kupy nikdy nesla,aj ked je mozno lakava .
mokus113
04.04.12,08:32
ja som čítala prispevky, len tam bolo pisane, ze aby som mohla zistovat pripadne dalsie exekucie musim mat splnomocnenie, no ak nie som v kontakte s vlastnikom, tak toto asi zistovat neviem... a exekútor kedy vyhlasi predaj tej nehnutelnosti? ci tá exekúcia večne bude na dome? kedy pristupuje k odpredaju alebo k drazbe, bez napríklad mojho podnetu.. proste ze chcu naspat svoje peniaze.
lebo ako som pozerala na liste vlastnictva tak exekutorske prikazy tam pribudaju uz od roku 2005 a posledny je z 2011
Xanti
04.04.12,08:46
Ty nič nezisťuj,
len napíš exekútorovi, že máš záujem o kúpu nehnuteľnosti.

Ak kúpiš nehnuteľnosť cez dražbu, tak kúpiš s čistým LV. A o dražbe sa dozvieš na internete alebo aj exekútor ťa môže upozorniť ak sa s ním dohodneš, že kedy bude dražba.

Oslov exekútora z roku 2005, kontakt nájdeš pomocou netu http://www.exekutor.sk/zoznamy.htm , aj exekútor potrebuje vykázať činnosť, aj on si potrebuje zarobiť na svoju činnosť, privíta záujemcu o majetok.
Lebo dražba znamená, že budú uspokojené pohľadávky klienta, ale aj exekútora. :)
vemak
04.04.12,18:49
čiastočne majú ostatné rady pravdu. no možeš aj obvolať všetkých exek. spýtať sa na to za ak sumu sú ochotný vymazať ich záložné právo, spočítať, dohodnúť sa s majiteľom že mu dáš niečo za kávu, uzavrieť s ním kúpnu zmluvu, vložiť ju na kataster, vyplatiť exek. a za prázdny dom mu dať nejaké odstupné. znie to možno zložito ale nieje. riziko je podľa mňa pri dobrom právnikovi či realitke menšie, ako kúpa v dražbe a to z titulu vysťahovania bývalého majiteľa z nehnuteĺnosti, ak sa nevysťahuje dobrovoľne, a nepomože bu-bu-bu (čo už často nepomáha( možeš sa súdiť, čo sú roky a čo zostane z domu ťažko povedať.
Xanti
04.04.12,18:51
čiastočne majú ostatné rady pravdu. no možeš aj obvolať všetkých exek. spýtať sa na to za ak sumu sú ochotný vymazať ich záložné právo, spočítať, dohodnúť sa s majiteľom že mu dáš niečo za kávu, uzavrieť s ním kúpnu zmluvu, vložiť ju na kataster, vyplatiť exek. a za prázdny dom mu dať nejaké odstupné. znie to možno zložito ale nieje. riziko je podľa mňa pri dobrom právnikovi či realitke menšie, ako kúpa v dražbe a to z titulu vysťahovania bývalého majiteľa z nehnuteĺnosti, ak sa nevysťahuje dobrovoľne, a nepomože bu-bu-bu (čo už často nepomáha( možeš sa súdiť, čo sú roky a čo zostane z domu ťažko povedať.
Podľa mňa hlúpa rada. Nakoľko čo ak naráta, že exekútori chcú 100000 eur, a dom má hodnotu 50 000 eur. :D
vemak
07.04.12,20:04
Podľa mňa hlúpa rada. Nakoľko čo ak naráta, že exekútori chcú 100000 eur, a dom má hodnotu 50 000 eur. :D

Hm, ozaj hlúpa, nerátal som s tým že treba rozpísať že ak by spočítaná suma prekračovala 70% - 80% trhovej tak radšej nekupovať. Prepáčte všetci tí pre ktorých to bolo logické.
Xanti
07.04.12,21:13
Hm, ozaj hlúpa, nerátal som s tým že treba rozpísať že ak by spočítaná suma prekračovala 70% - 80% trhovej tak radšej nekupovať. Prepáčte všetci tí pre ktorých to bolo logické.
Radiť by sa malo komplexne, a kedže mi bolo jasné, že dlžoby narastajú a nemiznú z majetku, kedže najstarší zápis exekútora je z roku 2005 najnovší z roku 2011, tak naozaj tvoja rada bola hlúpa.