Lenicka77
04.04.12,13:17
Dobrý deň, neviem si poradiť s Prestashopom. Mám e-shop už viac ako rok a v poslednom období sa mi začalo stávať, že mi zákazníci volali, aby si overili či objednávka bola zaevidovaná. Doteraz som s tým nemala žiadny problém, vždy odoslalo správu o spracovaní objednávky, tak ako aj o iných zmenách, odoslaní, doručení, zrušení . Viete mi povedať, kde by mohol byť problém a prečo tento problém vznikol až po dlhšom čase? Zaujímavé je, že niektorí zákazníci potvrdenie održia a niektorí nie.
Mám verziu 1.3.2.3 a v nastaveniach mám zafajknuté odosielanie emailu zákazníkovi pri spracovaní objendávky, odoslaní, prijatí platby ....
Dáša_
04.04.12,11:29
pravdepodobne si niekde zaradená do spamových zoznamov.

skús zmeniť odosielateľský mail

ale môže to celkom dobre byť aj niečo úplne iné:)
Lenicka77
04.04.12,11:52
Ďakujem, skúsim zmeniť email. Viete mi aj povedať kde si môžem pozrieť ten spamový zoznam? a ak sa tam nachádzam ako sa bude dať moja adresa z tohto zoznamu odstrániť?
Dáša_
04.04.12,14:33
Ďakujem, skúsim zmeniť email. Viete mi aj povedať kde si môžem pozrieť ten spamový zoznam? a ak sa tam nachádzam ako sa bude dať moja adresa z tohto zoznamu odstrániť?


mam skúsenosť len s gmailom - tam sa musí zákazník pozrieť, či pošta nespadla do spamu. A ak áno, potom musí označiť - toto nie je spam. Niekde som čítala, že keď tak urobí viac zákazníkov, vraj to pomáha.