mariio
04.04.12,16:46
Dobrý deň ! som tu novy a tak netuším či som moju prosbu o radu napísal do správnej rubriky ak nie ospravedlňujem sa . Môj syn ma 17 rokou prihlasil sa do autoškoly ale ešte pred tým ho zastavili na štvorkolke a dostal odklad na 1 rok a pokutu všetko sme zaplatili a začal navštevovať autoškolu nejakou nevedomosťou si naplánoval prvú jazdu na 15.decembra ale odklad vodičaka mu skončil až 19.decembra odjazdil cely kurz a prišiel na skúšky kde mu bola pridelená policajtka ktorá ho zhodom okolnosti riešila na Dopravnom inšpektoráte no ta si vyžiadala od jeho autoškoly výkazy kde mal napísane jeho jazdy a zistila že mal vlastne prvú jazdu v odklade . Okamžite ho vyhodila zo skúšok vyžiadala si telefóne číslo namňa ako zakonného zástupcu a na neho a poslala ho domov . Tak sa to riešilo ďalej bolo naňho podane tresne stíhanie ktoré sa nakoniec zrušilo pretože zavažnost priestupku bola "malá".
Takže mal by som na vás dve otázky ...
1.) uznesenie ktore v ktorom rozhodli o zrušeni tresneho stihania mi bolo doručene 23.02.2012 dalej mi nebolo nič doručené podla môjho názoru by som mal dostat predvolanie na dopravný inšpektorát ale od vtedy prešlo 34 pracovných dni a celkovo takmer 5 týždnou a žiadne predvolanie ani nič tak neviem mam čakať ďalej ? dost nás to súri pretože keď to nestihne do konca mesiaca prepadne mu kurz v autoškole a musel by absolvovať cely kurz ešte raz . Nieje možne sa tam ist osobne objednať na ústne prejednanie veci ?
2.)Mala vôbec pravo ho vyhodiť zo skúšok ? pretože pokiaľ dobre viem tak vodičom vozidla sa rozumie inštruktor takisto všetku zodpovednosť berie na seba inštruktor , žiak autoškoly je iba "učeň" takže podla mňa nemala pravo ho vihodit zo skúšok a jednalo sa len o jednu jazdu :mad:


ak by ste mi vedeli niekto pomoct bol by som veľmi vdačny ja už neviem či mam robit :(
Ďakujem s pozdravom Mário.