osky
04.04.12,18:53
zasadila som si rozne kvety na travniku pred domom,ktory nie je nasim pozemkom.patri obci.
chcela som to tam zveladit a nikomu to ani neprekaza.skor naopak.aj iny susedia to maju tak,ale oni sadia kricky,nie kvety.ibisteky kvitnu vzdy krasne.zasadila som aj ja.
problem nastal,ked mi tento rok vykukli prve narcisky-tie velke zlte kvitnu krasne, ale mini narcisky vykukli ale nevykvitli,pretoze ich ocikal daky pes.listy ostali uplnev süalene,rovnako dopadli primule a tulipany.
velmi ma to nahnevalo a rozhodla som sa ze si to ohradim.a to je moja otazka.

potrebovala by som nieco,co by som mohla nasadit kol-dokola popri chodniku,najlepsie s trnmi,nieco vzdy zelene ale nieco,co nenarastie vyssie ako 30-40 cm.aby sme to nemuseli stale strihat.samozrejme ze obcasna uprava je nevyhnutna.
aby sa mi skratka pes cez to nedostal ku kvetom na travniku.
dakujem za kazdu dobru radu.
arizona
04.04.12,18:51
Valcake
04.04.12,23:25
deli.
05.04.12,06:13
skús pozrieť aj hlohyňu šarlátovú (pyracantha coccinera). Má tŕne, čo psi neznášajú. Ale vyrastie aj veľká a treba ju strihať. So psom je to ťažšie-kým ti rastlinky vyrastú, tisíckrát ti ich pošliape a zničí. Preto bude lepšie aspoň na začiatok dať k rastlinám zábranu-aspoň malú. Záleží tiež na tom, aký veľký pes to bude a či to nebude šteniatko-to je ešte horšie-šteńatá zvyknú rastliny vyhrabávať. A tiež na zimu opadáva, rovnako ako dráč thunbergov.
Ja mám doma hlohyňu, pes sa jej ani nedotkne, lebo pichá, ale už mi vyrástla, takže je krásne hustá a nedostane sa tam. V každom prípade ju treba strihať cca 2x ročne.
Rastlinky.sk
06.04.12,08:55
Na nízky živý plot sú vhodné viaceré rastliny. Pichľavé berberis – dráč, ktorý potom treba strihaním upravovať, aby nešiel do výšky. Z listnatých je zaujímavá spiraea bumalda – tavoľník alebo buxus.So psíkmi je to naozaj ťažké a aj rastliny sa ťažko, niektoré vôbec nespamätajú ak ich výlučky zasiahnu.Skúste pozemok ešte oddeliť pomocou kameňov, kým rastliny dorastú alebo kolíkom a špagátom zo všetkých strán.
osky
06.04.12,19:40
ja si ten pozemok nemozem ohradit-je to zem popri chodniku-obecma.no a ked ludia vencia svojich milacikov,ti sa mi na to vycuraju.
ten zivy plot ma byt len ako okrasa,ma to posobit dojmom zahradneho efektu,nemozem si tam len tak zasadit koliky a spagat....