jozefinka
05.04.12,11:41
Zdravím, viem že je toho tu veľa písané o vykurovaní, už ma z toho bolí hlava ! Vysvetlite mi to ako laikovi: Aký kotol by sme mali kúpiť ak sme kúpili starší dom?
1, v dome je kotol na plyn, no je už starý a veľa ževraj "žerie" a ledva ťahá! Rozmýšľame nad kotlom na spaľovanie dreva, lebo drevo je lacnejšie, len zase veľa roboty !
2, budeme mať všade parkety
3, ideme meniť aj všetky okná
4, Keď odporučíte plynový - z techn.hľadiska ktorý výjde lacnejšie - myslím nie pri kúpe ale pri dlhodobom ušetrení.
Za názory ďakujem.
buchač
05.04.12,09:47
Zdravím, viem že je toho tu veľa písané o vykurovaní, už ma z toho bolí hlava ! Vysvetlite mi to ako laikovi: Aký kotol by sme mali kúpiť ak sme kúpili starší dom?
1, v dome je kotol na plyn, no je už starý a veľa ževraj "žerie" a ledva ťahá! Rozmýšľame nad kotlom na spaľovanie dreva, lebo drevo je lacnejšie, len zase veľa roboty !
2, budeme mať všade parkety
3, ideme meniť aj všetky okná
4, Keď odporučíte plynový - z techn.hľadiska ktorý výjde lacnejšie - myslím nie pri kúpe ale pri dlhodobom ušetrení.
Za názory ďakujem.
...aj , aj ...

Plyn na temperovanie , drevo na intenzitu ......aspoň ja by som tak volil...

...s tým drevom to nie je zasa až tak strašné ...za týždeň ( cca 4 - 5 hodín denne ) som si narezal , naštiepal a poukladal tých 18 kubíkov ...
jozefinka
05.04.12,11:27
...aj , aj ...

Plyn na temperovanie , drevo na intenzitu ......aspoň ja by som tak volil...

...s tým drevom to nie je zasa až tak strašné ...za týždeň ( cca 4 - 5 hodín denne ) som si narezal , naštiepal a poukladal tých 18 kubíkov ...

A akože Plyn na temperovanie a drevo na intenzitu? To akože obidva ? Obidva kotle kúpiť?
buchač
05.04.12,11:34
A akože Plyn na temperovanie a drevo na intenzitu? To akože obidva ? Obidva kotle kúpiť?

.......niééééééééééééé.........

Jeden kombinovaný ...šak pozri ...;)

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=kotol+na+plyn+a+drevo&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
lubko6394
05.04.12,11:48
...aj , aj ...

Plyn na temperovanie , drevo na intenzitu ......aspoň ja by som tak volil...

...s tým drevom to nie je zasa až tak strašné ...za týždeň ( cca 4 - 5 hodín denne ) som si narezal , naštiepal a poukladal tých 18 kubíkov ...

Ja mám 2 kotle, jeden na plyn a druhý na drevo Bobor 30 DLO. Takže siahovice švihnem cirkulárkou na 3 ks a štiepam len tie, ktoré neprejdú dvierkami, len k tomu mám 1000 litrov akumulačnej nádrže, aby som nebol stále pri kotli.