Alana1
05.04.12,21:18
Dva hlavne pracovne pomery, je to mozne?

Ide cisto o modelovu situaciu, zamestnankyna je na rodicovskej dovolenke od 1/2012, predtym bola na materskej a pracovala u zamestnavatela c.1.
Najde si pracu popri rodicovskej dovolenke u zamestnavatela c.2 od 5/2012, ktory jej ponukne pracovnu zmluvu ako hlavny pracovny pomer.
Ako to bude s odvodmi?
Co v pripade, ze ochoreje 10/2012, z akeho vymeriavacieho zakladu sa jej bude pocitat PN? Z roku 2011 zo zamestania c.1, alebo zo zamestnania c.2 od 5/2012?

Co v pripade, ze ochoreje v roku 2013, z akeho vymeriavacieho zakladu sa jej bude pocitat PN?

Dakujem za rady a tipy.
Tweety
06.04.12,06:30
Dva hlavne pracovne pomery, je to mozne? Je.
Ide cisto o modelovu situaciu, zamestnankyna je na rodicovskej dovolenke od 1/2012, predtym bola na materskej a pracovala u zamestnavatela c.1.
Najde si pracu popri rodicovskej dovolenke u zamestnavatela c.2 od 5/2012, ktory jej ponukne pracovnu zmluvu ako hlavny pracovny pomer.
Ako to bude s odvodmi? Bude platiť z PP č. 2, tak ako ostaní .
Co v pripade, ze ochoreje 10/2012, z akeho vymeriavacieho zakladu sa jej bude pocitat PN? Z roku 2011 zo zamestania c.1, alebo zo zamestnania c.2 od 5/2012?

Co v pripade, ze ochoreje v roku 2013, z akeho vymeriavacieho zakladu sa jej bude pocitat PN? Z PP .
Dakujem za rady a tipy.
V texte.
Alana1
06.04.12,07:53
Dakujem za odpoved, ale mna zaujima, ktory zamestnavatel bude platit odvody a z ktoreho pracovneho pomeru sa bude urcovat vymeriavaci zaklad....
myara
06.04.12,07:57
Dakujem za odpoved, ale mna zaujima, ktory zamestnavatel bude platit odvody a z ktoreho pracovneho pomeru sa bude urcovat vymeriavaci zaklad....
odvody bude platit zamestnavatel c. 2
avalik
06.04.12,08:02
u zamestnavatela c. 1 je "v stave RD" - nema dovod platit odvody ani PN
u zamestnavatela c. 2 je v PP - pobera mzdu, plati odvody, PN ako bezny zamestnanec
Alana1
06.04.12,10:11
Dakujem vam a este sa spytam ak ukonci RD u zamestnavatela c. 1 a hned v den kedy by mala nastupit do prace ide na PN, a pomer u zamestnavatela c. 2 jej trva, tak potom sa jej z coho vypocitava PN? Co bude vymeriavaci zaklad a rozhodujuce obdobie? V tom pripade bude mat akoze 2 pracovne pomery - aktivne, tak sa jej budu vymeriavacie zaklady scitavat? A co bude teda rohodujuce obdobie na urcenie vz. dakujem
Topas
22.08.12,16:15
Sestra učí na vysokej škole. Keďže chcela zmeniť zamestnanie, prihlásila sa na konkurz a bola prijatá na inú školu, tiež ako učiteľka. Pôvodný zamestnávateľ najprv súhlasil, že ak dá výpoveď, tak ju akceptuje, no neskôr trval na zníženom pracovnom úväzku. Ja som jej hovorila, že môže mať viac trvalých pracovných pomerov. Dnes jej však niekto tvrdil, že v školstve nesmie mať viac trvalých pracovných pomerov, ale iba jeden TPP a ostatné riešiť dohodami. Prosím o radu, môže mať v školstve dva súbežné TPP? Ja si myslím, že áno - aj keď vykonáva tú istú prácu - učiteľka - sú to rôzni zamestnávatelia. (§ 50Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.)
ivka70
22.08.12,16:56
Sestra učí na vysokej škole. Keďže chcela zmeniť zamestnanie, prihlásila sa na konkurz a bola prijatá na inú školu, tiež ako učiteľka. Pôvodný zamestnávateľ najprv súhlasil, že ak dá výpoveď, tak ju akceptuje, no neskôr trval na zníženom pracovnom úväzku. Ja som jej hovorila, že môže mať viac trvalých pracovných pomerov. Dnes jej však niekto tvrdil, že v školstve nesmie mať viac trvalých pracovných pomerov, ale iba jeden TPP a ostatné riešiť dohodami. Prosím o radu, môže mať v školstve dva súbežné TPP? Ja si myslím, že áno - aj keď vykonáva tú istú prácu - učiteľka - sú to rôzni zamestnávatelia. (§ 50Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne.)





Neviem o tom, ze skolstvo by malo byt vynimkou, je kopec ucitelov, co maju TPP 2 a ucia na 2 skolach.
veronikasad
22.08.12,17:36
Neviem o tom, ze skolstvo by malo byt vynimkou, je kopec ucitelov, co maju TPP 2 a ucia na 2 skolach.
čosik sa teraz o tom šušká, že to na VŠ nebude možné. Či už zákon bol schválený - neviem.
Topas
22.08.12,19:03
Ja si tiež myslím, že môže mať dva TPP. Na druhej strane, u nás je všetko možné. Niekedy aj to, čo je nemožné.
veronikasad
22.08.12,19:44
Teres
14.12.12,06:24
ja by som sa rada opýtala, odišla som na materskú s trvalého PP,teraz som na rodičovskom a mam možnosť ísť učiť popri rodičovskej u iného zamestnávateľa ktorý je priamo v našom meste na čiastočný uvazok ako zástup, a teraz otázka
ostal by mi aj rodičák aj plat?
musím to oznámiť aj terajšiemu zamestnávateľovi?
ak by sa nám náhodou podarilo ďalšie bábo z čoho by sa my vypočítala materská?

ďakujem vopred za každú radu