nina1671
06.04.12,20:12
už 4 týždne som PN. silná nádcha, kašeľ. beriem druhé antibiotiká. ale ide o to, že keď sa blíži moja kontrola u lekára a tým aj možnosť vrátiť sa do práce, môj stav sa zhorší, začne ma znova bolieť hrdlo, znova sa ozve nádcha. takže, znova idem k lekárovi ufufňaná a ukašlaná. ten mi minule pridal ďalšie antibiotiká. zaujímavé je, že večer sa už potom cítim dobre, a tak stále dookola. sestra mi vraví, že je to podvedomý strach z práce, kde sa necítim dobre. môže to byť pravda? Ak áno, ako si mám pomôcť, hlavne po tej psychickej stránke?
dakujem za rady
lujza.j
06.04.12,18:22
nina1671
06.04.12,18:33
ale ako si pomôcť?? prečítala som si ten článok, ale čo mám robiť? po Veľkej noci už aj chcem ísť do roboty ( mám veľa práce, ktorá sa nakopila a musím ju vybaviť), ale len čo si na to spomeniem, chytá má taká vnútorná triaška.
buchač
06.04.12,18:38
už 4 týždne som PN. silná nádcha, kašeľ. beriem druhé antibiotiká. ale ide o to, že keď sa blíži moja kontrola u lekára a tým aj možnosť vrátiť sa do práce, môj stav sa zhorší, začne ma znova bolieť hrdlo, znova sa ozve nádcha. takže, znova idem k lekárovi ufufňaná a ukašlaná. ten mi minule pridal ďalšie antibiotiká. zaujímavé je, že večer sa už potom cítim dobre, a tak stále dookola. sestra mi vraví, že je to podvedomý strach z práce, kde sa necítim dobre. môže to byť pravda?
...a veru , že áno ...a ešte aká pravda to len môže byť ...
Ak áno, ako si mám pomôcť, hlavne po tej psychickej stránke?
dakujem za rady

ale ako si pomôcť?? prečítala som si ten článok, ale čo mám robiť? po Veľkej noci už aj chcem ísť do roboty ( mám veľa práce, ktorá sa nakopila a musím ju vybaviť)
...čiže problém je aj na svete...
, ale len čo si na to spomeniem, chytá má taká vnútorná triaška.
...a to je potom aj dôsledok problému...

...tá nádcha , maródka je asi len podvedomý strach z toho druhého - momentálne skrytého...

Problém ako taký vieš viac - menej iba Ty ...
lujza.j
06.04.12,18:40
ale ako si pomôcť?? prečítala som si ten článok, ale čo mám robiť? po Veľkej noci už aj chcem ísť do roboty ( mám veľa práce, ktorá sa nakopila a musím ju vybaviť), ale len čo si na to spomeniem, chytá má taká vnútorná triaška.
mala som prácu..triaška ma síce nechytala, ale každú noc cca. 01,30h som sa zobudila a riešila čo nemám vyriešené....navodila som si v 35r vysoký tlak....potom neskôr nabralo inú fázu...tak som v rámci "firmy" išla na iné miesto, ale to nie je vždy a u každého možné.
Erzebeth
06.04.12,20:27
ale ako si pomôcť?? prečítala som si ten článok, ale čo mám robiť? po Veľkej noci už aj chcem ísť do roboty ( mám veľa práce, ktorá sa nakopila a musím ju vybaviť), ale len čo si na to spomeniem, chytá má taká vnútorná triaška.

Sú dve možnosti. Prvá, aby si sa obrnila odvahou a išla do práce, veď ty si silná a múdra a všetko zvládneš.
Druhá možnosť je takáto. Povieš si, že za zničené zdravie ti tá práca nestojí a dáš výpoveď. Nájdeš prácu pohodovú a do tej budeš chodiť rada. Alebo aspoň radšej.
nina1671
07.04.12,04:13
asi to je najlepšia odpoved, postupovať v dvoch krokoch, premôcť strach a teraz tam ísť a potom čo najskôr dať výpoved
pavol54
07.04.12,04:30
mala som prácu..triaška ma síce nechytala, ale každú noc cca. 01,30h som sa zobudila a riešila čo nemám vyriešené....navodila som si v 35r vysoký tlak....potom neskôr nabralo inú fázu...tak som v rámci "firmy" išla na iné miesto, ale to nie je vždy a u každého možné.
dtto, jeden môj kolega vždy prehlasoval že mal v noci návštevu ktorá ho budila "opäť prišiel na návštevu pocit zodpovednosti a budil ma" STRES JE AKO SPÚŠŤAČ všetkých telesných onemocnení
lujza.j
07.04.12,05:37
asi to je najlepšia odpoved, postupovať v dvoch krokoch, premôcť strach a teraz tam ísť a potom čo najskôr dať výpoved
nie všetci máme prácu, ktorá je náš ideál...kto áno tak ten to vyhral;) neviem v čom spočíva tvoja práca....ak sú veci ktoré sa dajú odfiltrovať treba sa o to pokúsiť, ak je to nemožné tak ako si už napísala treba dať práci "tra dá":)
lujza.j
07.04.12,05:37
stres je sviňa, len je ho veľa a všade....
pavol54
07.04.12,06:34
Nie každý môžeme robiť čokoľvek (nemá na to danosti) aj keby sme chceli, ak dosiahneme určitú hraničnú fyzickú a psychickú záťaž a ak si to uvedomíme je lepšie sa vrátiť o stupeň späť. Vo filozofii sa tomu hovorí že spoločenské vedomie zaostáva za spoločenským bytím