SADMAN
06.04.12,20:55
Dobrý večer. Neviem či môj problém zapadá do tejto kategórie, ale nakoľko sa týka aj zdravia tak som ho dal sem tak ma prosím neodsudzujte ak som v zlej kategórií. Ďakujem.


Moja kamarátka pracuje ako barmanka. Jej manžel ju niekoľko krát podviedol a keď je opitý tak ju bije. Neviem ako často, ale povedala mi, že už neraz skončila na traumatológií. Veľmi sme sa zblížili. Prerástlo to až do lásky. Ona ľúby mňa a ja ju. Problém je však jej práca. V tom bare sa pohybujú pochybní ľudia a ona vie viac ako treba. Jej manžel patrí medzi tích pochybních ľudí. Z práce ju len tak ľahko nepustia a s prípadným rozvodom to tiež je komplikované. Ona ma choré srdiečko. Chodí na kardiológiu. Neprežil by som ak by sa jej niečo stalo. Veľmi ju ľúbim Stále mi posiela sms- ky ako veľmi ma ľúbi a že nedokáže spraviť nič aby sme boli spolu. Trápi nás to oboch. Prosím Vás pekne o akúkoľvek radu. Ak sa dá niečo podniknúť tak čo mám urobiť, alebo kam sa obrátiť. Som vďačný každému, kto si nájde chvíľku a prečíta si tieto riadky a je ochotný mi pomôcť.

Ďakujem
alaya1
06.04.12,20:06
Dobrý večer. Neviem či môj problém zapadá do tejto kategórie, ale nakoľko sa týka aj zdravia tak som ho dal sem tak ma prosím neodsudzujte ak som v zlej kategórií. Ďakujem.


Moja kamarátka pracuje ako barmanka. Jej manžel ju niekoľko krát podviedol a keď je opitý tak ju bije. Neviem ako často, ale povedala mi, že už neraz skončila na traumatológií. Veľmi sme sa zblížili. Prerástlo to až do lásky. Ona ľúby mňa a ja ju. Problém je však jej práca. V tom bare sa pohybujú pochybní ľudia a ona vie viac ako treba. Jej manžel patrí medzi tích pochybních ľudí. Z práce ju len tak ľahko nepustia a s prípadným rozvodom to tiež je komplikované. Ona ma choré srdiečko. Chodí na kardiológiu. Neprežil by som ak by sa jej niečo stalo. Veľmi ju ľúbim Stále mi posiela sms- ky ako veľmi ma ľúbi a že nedokáže spraviť nič aby sme boli spolu. Trápi nás to oboch. Prosím Vás pekne o akúkoľvek radu. Ak sa dá niečo podniknúť tak čo mám urobiť, alebo kam sa obrátiť. Som vďačný každému, kto si nájde chvíľku a prečíta si tieto riadky a je ochotný mi pomôcť.

Ďakujem

Myslim si, ze urobit mala nieco ona a uz velmi davno.
kopretinka
06.04.12,20:13
odísť od neho a okamžitý rozvod.....
Erzebeth
06.04.12,20:14
No nenapísal si veľa. Prečo nemôže priateľka odísť z práce. Dnes je skôr problém v práci zostať ako odísť. Prečo sa priateľka nemôže rozviesť? Chorému srdiečku by urobilo dobre, keby ste boli spolu.Ak je chorá na srdiečko a bude dlhšie PN je pravdepodobné, že z práce ju prepustia. Prečo nemôže jednoducho odísť k tebe? Má deti?
kopretinka
06.04.12,20:20
No nenapísal si veľa. Prečo nemôže priateľka odísť z práce. Dnes je skôr problém v práci zostať ako odísť. Prečo sa priateľka nemôže rozviesť? píše to v zadaní otázky Chorému srdiečku by urobilo dobre, keby ste boli spolu.Ak je chorá na srdiečko a bude dlhšie PN je pravdepodobné, že z práce ju prepustia. Prečo nemôže jednoducho odísť k tebe? Má deti?
.
SADMAN
06.04.12,20:23
Má dve deti, ale to by až tak nevadilo. Ide o to ako som písal, že sa pohybuje medzi pochybními ľuďmi. Možno ti nedošlo čo tým myslím. Sú to mafoši a jej manžel je s nimi. Nemyslím že by ju len tak nechali ísť. Jej šéf je takisto mafoš.
Jurry
06.04.12,20:29
Tak ak nechceš čakať (aj roky) kym sa to same vyrieši tak jedine útek do zahraničia
lujza.j
06.04.12,20:32
....myslím, že toto ty nevyriešiš.... zaľúbil si sa do nesprávnej...je svojprávna, matka dvoch detí mala by vedieť ako dalej a sama by sa mala rozhodnúť.
Martin1310
06.04.12,20:34
Upozornujem ta že tie ženy (mafošov) sú obyčajne tiež neni žiadne neviniatka , nemusím mať pravdu ale aspon sa nad tým zamysli , či ju naozaj dobre poznáš. Ak sa totíž v tom bare sem tam do niekoho zalúbi tak potom sa neni čo čudovať že sa (mafoš) hnevá.
SADMAN
06.04.12,20:44
Vďaka za odpovede. Už mám v tom jasno.
Martin1310
06.04.12,20:49
No dúfam že si sa neurazil ale mám svoje skúsenosti.
Napísal som že nemusím mať pravdu.
SADMAN
06.04.12,20:56
Práve naopak otvoril si mi oci
petermikuláš
17.04.12,09:16
alaya1 v prvom príspevku to napísala výstižne
korela
18.04.12,07:35
alaya1 v prvom príspevku to napísala výstižne

Asi by to chcelo ďalšiu kampaň na Slovensku. Každá piata.
Partnerské vzťahy sú niekedy veľmi zložité, komplikované citové väzby, v prípadoch domáceho násilia, tyranie je veľmi zložité postihnutému jedincovi sa z týchto pút bez pomoci iných ľudí vymaniť. Nebýva prítomné iba fyzické násilie, ale aj ekonomické, psychické...

Násilie nezažívajú iba ženy z nízkych vrstiev, ale aj ženy partnerov s vysoko sofistikovaným prístupom tyranie, vzdelané, krásne, s vysokým profesionálnym postavením.
Odpovede a rady typu rozviesť sa, odísť od partnera v prípade tyranie sú ľudské, ale nepostačujúce.
Na traumatológii kardiačka ušla pozornosti?
Štokholmský syndróm?
Jednoznačne odporúčam sa obrátiť na http://www.alianciazien.sk/index.php?page=30.
http://www.zenavtiesni.sk/index.php?show=9&PHPSESSID=050a01473926fd78a78f7754f06b2286
Atď.
arizona
18.04.12,08:50
Chcelo by to vystiznejsi nazov temy : Moju milenku bije jej manzel, co s tym? ;)

/nie som zastanca nasilia, ci bitiek, ale mozno by bolo dobre vediet aj to, ci zacalo prve podvadzanie zo strany manzelky,alebo bitky od manzela../
petermikuláš
18.04.12,09:04
Ej, ale si trafila tým novým názvom. Tomu sa povie vystihnúť to.
korduľa
18.04.12,09:22
no nemyslim si, ze by to pomohlo, este ju obvini z unosu deti
korduľa
18.04.12,09:24
ohladne tych fyzickych utokov, no tak to poznam, z vlastnej skusenosti /sice to nebol mafian, len obycajny zakomplexovany chlap/, ked som volala na tiesnovu linku tak mi povedali, ze bez dokazu neurobim nic, ze si to mam nahrat, "super pomoc", je to 10 rokov dozadu ale teraz ked si na to spomeniem hned ma natahuje