mco
06.04.12,23:58
Uvazujem o krbovej vlozke Romotop KV 025 G 02 s teplov. vymenikom, akumulacne vykurovanie radiatormi v zateplenej novostavbe so stratami ca 8 kW. (AN 850 l, obstavba kachlova pec)
Mate ju niekto?
Zaujimalo by ma ake su Vase skusenosti s touto KV, na co si dat pozor pri montazi a pod...
mendo933
07.04.12,04:59
Ako si k vyberu tejto vlozky dospel? Lebo ak mas tlacit do AN tak je nevhodna. Ma max. vykon 35kW a vykon TV ma len do 10kW . Do vody ide tak 25% vykonu a ostatny vykon ti ide do vzduchu.
Ked budes chcet nabit 750l AN tak sa v dome uvaris.
Romotop ma kvalitne a cenovo dostupne vlozky. Ked chces AN tak sa zameraj aby mala vlozka co najvetsi podiel vykonu do vody. Neako mi ten cely system nejde do hlavy ako vlastne chces a ake je to akumulacne vykurovanie radiatormi.
Ja mam od romotopu tuto a som max. spokojny http://www.romotop.cz/krbove-vlozky-dynamic/kv-6-6-2-teplovodni-vymenik
Nabijam snou 1000l AN
mco
07.04.12,10:23
KV mi odporucil krbar, obstavba bude kachlova pec s keramickymi tahmi nakolko chcem aj teplovzdusny ohrev (s moznostou prepinania ohrevu medzi TV vymennikom a tahmi). Teplovzdusne by to malo ohrievat miestnost ca 8x5m, chodbu a schodisko. Vykon do vody ma 'ĺen' 10 kW (to iste ako ta, ktoru spominas, ze mas ty) takze nemal by byt problem ohriat 850l AN. KV ktore som v tejto cenovej katagorii pozeral, boli max 10-11 kW do vody.
Klasicke vykurovanie radiatormi, s tym ze prebytocne teplo z TV sa bude pocas dna akumulovat do AN a neskor v noci ohrievat radiatory. Ako zalozny zdroj tepla je elektricka spirala v AN.
mendo933
07.04.12,11:28
Ked chces AN tak akumuluj teplo do vody.Tym "len" som narazal na ten nepomer vzduch/voda. Ked budes chces nahriat AN tak sa v dome uvaris. Vykonom do vzduchu by ti postacovala aj ta co mam ja,co je odost lacnejsia a nebude potrebovat taku drahu obostavbu
mco
07.04.12,12:38
u KV 6.6.2 vidim tieto nevyhody:
- rostove topenisko - menej dokonale spalovanie oproti bezrostovemu
- voda v plasti KV ma aj nevyhody - riziko nizkoteplotnej korozie a dechtovania - u takychto KV zvycajne pomerne hlho trva (ak sa to vobec podari) kym topenisko dosiahne optimalnu teplotu spalovania
- nemoznost kurit len vzduchom, t.j. 'prepnut' len na tahy
- absencia zatopovacieho okruhu

ohladne toho 'uvarenia' - ak je to tak, kde je teda vhodne vyuzitie takejto KV s TV?