comodo
07.04.12,12:53
Nevidim ziadne forum kde bysom sa na toto spytal. Poradte prosim odbornika , najlepsie rovno riesenie :-)
Ten win7 , 64 bit je katastrofa , lebo sam o sebe je ok , ale nejde na tom takmer nic , co som doteraz bez problemov na 32 bit XP pouzival. Kedze faxovaci sofware k modemu nieje k zohnaniu funkcny 64 bit , nainstalovat som virtual XP mode , ze ho tam spustim. Ale figu borovu. Software ide ,ale nevidi modem na COM1. Vedel by s tym niekto pohnut ? Virtual XP mode nevidi ani napr. pokusnu seriovu mys , a spravca zariadeni pise ze je to mys PS/2. :-(
marko182
07.04.12,11:49
S problemom ti bohuzial pomoct neviem.
Ale faxovaci software k modemu, seriova mys (???) a windows 7?
Ja som modem (klasicky 56k) pouzil naposledy pred 10 rokmi a priblizne v rovnakom case asi aj mys na seriovy port. Toto by som fakt Microsoftu nevycital, ze tak stare zariadenia plne nepodporuje.
mecky
07.04.12,12:11
virtual pc by mohol vediet vyuzit fyzycke porty, treba sa pozriet do nastaveny VM
PaloPa
07.04.12,12:18
Viac menej súhlasím s Markom, sú však niekedy, z rôznych dôvodov, staré veci, ktoré treba spojazdniť (u mňa to boli staré MS DOS programy).

XP mode bol však v podstate nepoužiteľný, všetko bolo strašne ťažkopádne a pomalé a veci som poriešil cez VMware, kde si môžeš nasimulovať akékoľvek prostredie a funguje veľmi svižne.

Alebo iná alternatíva, dual boot na aktuálnom stroji (sekund systém WIN XP), alebo jednoducho kúpiť v nejakom bazári starý NB či stroj a rozbehať to na tom.
Cena takej mašiny určite nebude vysoká.

Palo
Vlado40
07.04.12,12:28
Ja mám problém so starším skenerom HP 4400 a WIN7.Poriešil som to tak ,že na druhom HDD na konci som si vyhradil miesto 5GB a tam mám nainštalovaný OS XP,ktorý používam iba na skenovanie.Pri štarte si vyberiem z ktorého HDD má OS nabotovať.Ak nevyberiem nič ,tak nabehne WIN7.
PaloPa
07.04.12,12:38
Ja mám problém so starším skenerom HP 4400 a WIN7. Poriešil som to tak ,že na druhom HDD na konci som si vyhradil miesto 5GB a tam mám nainštalovaný OS XP,ktorý používam iba na skenovanie.Pri štarte si vyberiem z ktorého HDD má OS nabotovať.Ak nevyberiem nič ,tak nabehne WIN7.

IBA TIP: Tu by bol možno tiež užitočnejší VMware s WIN XP, lebo po skenovaní by nebolo treba rebootovať mašinu.
A data sa dajú presúvať jednoduchým drag/drop.
P.
misoft
07.04.12,18:47
Toto sa nerobí!!! Je to REKLAMA!
comodo
08.04.12,14:13
S problemom ti bohuzial pomoct neviem.
Ale faxovaci software k modemu, seriova mys (???) a windows 7?
Ja som modem (klasicky 56k) pouzil naposledy pred 10 rokmi a priblizne v rovnakom case asi aj mys na seriovy port. Toto by som fakt Microsoftu nevycital, ze tak stare zariadenia plne nepodporuje.
Zialbohu cela europa este pouziva faxy. Musim byt schopny ich prijat. Mam externy modem s faxovou pamatou. Naberie faxy a pri zapnuti PC ich presypa a vytlaci do PDF. Vyborna vec.
Ja by som to Microsoftu skor vycital , a myslim ze ich preklinna cela europa ako hnupov , co robia problemy. S prechodom na 64 bit win 7 ma problemy obrovsle mnozstvo firiem , co maju dobre zabehnute systemy a nakupeneho hardwaru ako tlaciarne , skenery a pod. , na ktore zrazu niet ovladacov.
comodo
08.04.12,14:16
Alebo iná alternatíva, dual boot na aktuálnom stroji (sekund systém WIN XP), alebo jednoducho kúpiť v nejakom bazári starý NB či stroj a rozbehať to na tom.
Cena takej mašiny určite nebude vysoká.

Palo[/QUOTE]

ano uvazujem o NB. PC mam doma 3. Ale uz je toho potom vela na stole apod nohami .
Vlado40
08.04.12,14:18
To podľa mňa nie je chyba microsoft ale výrobcov tých skenerov a modemov ,ktorým sa nechce dodať ovládače na win7 a čakajú ,že si každý kúpi nový skener...
jahoszmsk
08.04.12,14:30
Ja mám problém so starším skenerom HP 4400 a WIN7.Poriešil som to tak ,že na druhom HDD na konci som si vyhradil miesto 5GB a tam mám nainštalovaný OS XP,ktorý používam iba na skenovanie.Pri štarte si vyberiem z ktorého HDD má OS nabotovať.Ak nevyberiem nič ,tak nabehne WIN7.

neskúšal si pri inštalácii ovládača HP 4400 nastaviť kompatibilný režim Win XP SP3?
Vlado40
08.04.12,15:25
Skúšal som toho veľa,dokonca ani vo virtuálnom stroji s XP som to nerozchodil preto som to vyriešil druhým HDD na ktorom je XP.Možno by som teraz opäť mal skúsiť v novšej verzií WMvare.
mecky
08.04.12,15:32
Skúšal som toho veľa,dokonca ani vo virtuálnom stroji s XP som to nerozchodil
pri pripojeni cez usb by s tym nemal byt ziadny problem, virtualny stroj si dokaze USB prebrat z hostovskeho systemu
jahoszmsk
08.04.12,15:37
dočítal som sa že by to mohlo fungovať s ovládačom HP Scanjet 4100C.


alebo http://softmania.sk/ocr/vuescan
Vlado40
08.04.12,15:47
Vyskúšam dám vedieť ,aj ten virtuálny XP ešte raz.