doop
07.04.12,17:41
S manželom sme kúpili zrekonštruovaný dom. Po roku sme zistili, že dom nie je skolaudovaný. Stavebné povolenie na rekonštrukciu bolo vydané na pôvodného majiteľa, ktorý ale už nevykonal kolaudáciu. Od nás kolaudačné rozhodnutie nikdy nikto nechcel, ani pri kúpe ani pri vybavovaní hypotéky. Kto je v tomto stave povinný urobiť kolaudáciu? Pôvodný majiteľ, na ktorého bolo vydané stavebné povolenie, alebo my ako súčasní majitelia domu? Ďakujem za rady.
bystrá
08.04.12,06:09
Kupou domu na vas presli aj prava a povinnosti vyplyvajuce zo stavebneho povolenia, musite to skolaudovat vy, na povodneho majitela by to uz neslo.
rbezko4
08.04.12,19:24
teda, zamyslel by som sa, ako je postavena kupna zmluva..., pretoze ak dom nie je skolaudovany, Vam mozu vyplynut dalsie naklady, ktore Vam v case kupy nemuseli byt zname. A teda utekal by som za pravnikom...inak Vas to moze vyjstr naozaj draho.... Ku kolaudaci musite mat vela... revizii, dokladov, musia byt kopec veci dodrzanych podla stav. povolenia... Teda ja by som nevahal a mazal za pravnikom a na nom by som naozaj nesetril.... Mozno by som aj na sude kupnu zmluvu rusil...