sandi70
08.04.12,10:24
Čaute machri!!!

Mám len takú otázočku.

Dá sa v exceli uzamknúť bunky pre dve heslá?

Napríklad, že stlpec A bude mať jedno heslo a stlpec B druhé heslo. Ak áno tak ako?

Ďakujem!!!
Charon
08.04.12,09:23
Toto sa dá riešiť oveľa elegantnejším spôsobom. A to síce jedným heslom, ale pre viacerých užívateľov. Napr. užívateľ Jano, smie zapisovať do stĺpca A a užívateľ Zuzka do stĺpca B. A užívateľ Fero smie sa iba pozerať.
Neviem aký máš excel (verziu baliku), je to možné nastaviť v každej vezii. Je však potrebné sa s tým trochu pohrať, najlepšie na dvoch počítačoch pre overenie povolení.
sandi70
09.04.12,05:44
Mám excel 2007
Charon
09.04.12,07:09
To je to isté (2007 a 2010 je veľmi podobný). Mimochodom, dá sa to riešiť aj heslami na rôzne bunky. Záleží iba na Tebe, akú cestu si zvolíš...

Na to, čo som vyššie napísal - jednám heslom pre viacerých užívateľov by si potrebovala vedieť názvy ich účtov, čo je trocha roboty naviac, ale nič neriešiteľné. Toto má tú výhodu, že oni žiadne heslo nebudú zadávať. Komu sa čo má sprístupniť, to sa aj sprístupní aj bez hesla (iba na základe loginu)

Druhý typ - čo si v podstate chcela je heslo na rôzne časti listu.
1) Záložka "Posúdiť" a v pravo položka "Povoliť používateľom upravovať rozsahy"
2) Klikneš na "Nový" (rozsah - teda to, čo má napr. Jano právo upravovať) a rozsah pomenuješ napr. Jano. Do druhého okna vyplníš rozsah, ktorý bude mať právo upravovať. Môžeš vložiť napriamo rozsah, alebo kliknutím na ikonu na konci okna (riadku) (modrý štvorec s červenou šípkou) skočíš na list a vyberieš.
3) Zadáš heslo pre Jana, potvrdíš, heslo zopakuješ.
4) Opakuješ 2 a 3 pokiaľ nemáš rozsahy pre všetkých.
5) Ukončíš Ok
6) Záložka "Posúdiť" a "Zabezpečiť hárok". Tu zadáš TVOJE heslo, ktoré nikomu nedáš.

Pošleš súbor tým, ktorý ho majú upravovať aj s heslami. Každý, keď začne písať do SVOJICH buniek, bude musieť zadať svoje heslo. Pre cudzie bunky sa nebude diať nič.