Picobello
08.04.12,19:50
Dobrý večer Všetkým Poraďákom,

chcem sa opýtať, či by niekto vedel poradiť v nasledovnej veci:

rekonštruujeme nebytový priestor, ktorý bude barom/reštauráciou a treba sa rozhodnúť či najprv vybudovať po dĺžke fasády cca 9 m (celkovo bude mať nová fasáda 12 m, zahŕňa to aj vstupné dvere a dvere ktoré budú slúžiť na predaj zmrzliny v lete, v tejto časti cca 3 m je táto otázka bezpredmetná) múrik a na ňho osadiť fasádu (slovaktual: dvojsklo resp. trojsklo s plastovými nosníkmi a dverová časť kvoli namáhaniu z hliníka) alebo potiahnuť novú fasádu od podlahy a múrik vôbec neriešiť?

Zaujíma ma to po stránke energetickej ako aj po stránke praktickosti pri prevádzke tohto zariadenia ako aj iných hľadísk, ktoré ma momentálne nenapadnú, keďže niečo takéto riešim po prvý raz, tak asi tie otazky prídu až keď to bude nejaký čas v prevádzke a to už nebude potom aktuálne!
prípadne by ma zaujímali otázky na ktoré by bolo vhodné sa dodávateľov pri rozhodovaní spýtať?

Ďakujem veľmi pekne za rady a prajem pekné sviatky.

Picobello
220870
08.04.12,18:16
Neviem ako to presne je s bezpečnosťou ,ale takéto veľké plochy skla potrebujú bezpečnostné fólie(kôli rozbitiu skla a prípadnému úrazu).Múrik už len preto ,že sklo by bolo na spodku nonstop zašpinené.Neviem ,ako to bude riešené z exteriéru.Čo napadlo mňa,môže to podtekať ,čo zo snehom v zime,bude to opreté o chodník,sklo sa ľahko poškriabe zle opravuje,blbec do toho vždy kopne ,bude skúšať či je to sklo,napojenie jednotlivých konštrukcií na seba ,pozor na podmrzanie ,premrzanie ,pod sklennou plochou by mal byť radiátor aby sklo cez zimu nerosilo ,pozor na tepelnú a hydro-izoláciu.
rbezko4
08.04.12,21:21
Osobne by som murik urcite dal, uz len kvoli moznosti poskodenia... a to je podla mojho nazoru radovo niekolkokrat vacsie bez murika ako s murikom... aj mierne kopnuty kamen dokaze rozbit kalene, ci nekalene sklo... osobne by som pouzil sklo typu conex