Anonymous*
10.04.12,17:55
Dobrý deň ! :-)
Mal by som na Vás menší dotaz.O pár dní by namna mal prejsť pozemok s výmerou medzi 2 až 3h. Nachádza sa pri cestnej komunikácie od ktorej je štrkom spevnená cesta nanho je oplotený z 2 strán (2 ešte idem urobiť ak to už bude namňe).Jeden projekt na ňom je už zrealizovaný prenajímam tam jednej firme priestor o rozlohe 2000m2 za ktorý každý rok dostanem 1500€.Čiže mi tam zostáva kopa priestoru. Poraďte čo s tým čo tam pestovať alebo chovať ako s tým ďalej.
gerlach
11.04.12,15:19
Pokial tam nie je romska komunita tak nasad podla klimatickych podmienok čo chceš pokial su tam romovia tak nasej Bolševika:D
Anonymous*
11.04.12,16:09
Čakal som odbornejšiu radu :-D
csillag3112
11.04.12,17:03
Ja jednoznacne KONE!
marjankaj
11.04.12,17:08
Čakal som odbornejšiu radu :-D
Veď prenajmi aj ten zvyšok.:cool:
mattto
11.04.12,17:11
Veď prenajmi aj ten zvyšok.:cool:

presne to som chcel napísať :) chovanie/pestovanie nejde iba tak, ak o tom človek nemá poňatie, čas a nebaví ho to, najlepšie je to prenajať ľudom, čo to vedia, majú čas a baví ich to
arizona
11.04.12,17:17
Vysad travu,postav nejake kurniky a chovaj sliepky a kurence ;)
Domace vajicka a domaca hydina chovana volnym chovom ti urcite pojde na dracku...
marjankaj
11.04.12,17:17
Tak ono by človek vedel, čo by sa vyplatilo pestovať. Taká "tráva" vynesie aj niekoľko rokov za katrom. Viď napr. Cinkota.:rolleyes:
marjankaj
11.04.12,17:18
Janka, veď by sa tie sliepky zhulili.
pavol54
11.04.12,17:22
Čakal som odbornejšiu radu :-D
Aká otázka taká odpoveď
pozemky sa delia o. i.na stavebné, poľnohospodárske, lesné a tieto všetky ešte môžeme deliť a deliť
arizona
11.04.12,17:24
To ma nenapadlo, chi...ale mozno by sa vesele sliepocky dobre predavali :-DDD
marjankaj
11.04.12,17:25
Čakal som odbornejšiu radu :-D

A akú si čakal?
Keď budeš sadiť zemiaky, tak potom aj pre seba nasaď.:--- Dyk more.:eek:
marjankaj
11.04.12,17:31
Keby si napísala "vysiať trávu" to by bolo o inom. :D
Anonymous*
11.04.12,19:42
Príroda a veci okolo toho ma určite bavia. Rozmýšlal som zasiať tam pšenicu alebo nejakú obilninu no ked som si to v rýchlosti prepočítal neoplatí sa mi to kedže nevlastním žiadne stroje a všetko by išlo do nákladov a taktiež neviem ako by sa chovalo na tej pode (je to stare družstvo ktoré v podstate ešte funguje no ja som si odtamadial kupil parcelu ktore nieje zadrbaná z kamenmi ale v strede sú paneli na ktorých niekedy bolo hnojisko tam je teraz tá hlina takže zem okolo toho je vyhnojená ako sa patrí ) Nad konmi by som ani neuvažoval o tie zvieratá sa treba poriadňe starať nejake tie stajne alebo minimalne pristrešky... Rozmýšlal som tam vypustit zajace ovce alebo niečo nenáročné ... Alebo malú oboru kedže hned pritom je menši lesík )
arizona
11.04.12,19:46
mna vobec nenapdlo, ake vseliaka "trava" moze prist ludom na rozum ,chi
vulxy
11.04.12,20:25
ked trávu nechces tak potom mak:)
pavol54
12.04.12,03:50
Príroda a veci okolo toho ma určite bavia. Rozmýšlal som zasiať tam pšenicu alebo nejakú obilninu no ked som si to v rýchlosti prepočítal neoplatí sa mi to kedže nevlastním žiadne stroje a všetko by išlo do nákladov a taktiež neviem ako by sa chovalo na tej pode (je to stare družstvo ktoré v podstate ešte funguje no ja som si odtamadial kupil parcelu ktore nieje zadrbaná z kamenmi ale v strede sú paneli na ktorých niekedy bolo hnojisko tam je teraz tá hlina takže zem okolo toho je vyhnojená ako sa patrí ) Nad konmi by som ani neuvažoval o tie zvieratá sa treba poriadňe starať nejake tie stajne alebo minimalne pristrešky... Rozmýšlal som tam vypustit zajace ovce alebo niečo nenáročné ... Alebo malú oboru kedže hned pritom je menši lesík )
ešte si nenapísal odkedy sa tomu chceš venovať, lebo siať sa dá celý rok až do mrazov
Letko
12.04.12,03:59
Rýchlorastúce stromy na štiepku.
alusa783
12.04.12,04:31
hlavne by som ti odporučila aby si si najskôr aké dotácie sa daju zobrat a podla toho sa trozhodnut my sa snažíme pestovať vianočné stromčeky ale zatial sa moc nedarí :D tak ak niečo začneš určite sa radšej porad so skusenejšími aby si nedopadol ako ja
pavol54
12.04.12,04:56
hlavne by som ti odporučila aby si si najskôr aké dotácie sa daju zobrat a podla toho sa trozhodnut my sa snažíme pestovať vianočné stromčeky ale zatial sa moc nedarí :D tak ak niečo začneš určite sa radšej porad so skusenejšími aby si nedopadol ako ja
od 10 apríla žiadosti o priamu podporu na pôdu inak zatiaľ(vraj už) nič
Dáša_
12.04.12,05:08
Vysad travu,postav nejake kurniky a chovaj sliepky a kurence ;)
Domace vajicka a domaca hydina chovana volnym chovom ti urcite pojde na dracku...

tak toto by sa páčilo aj mne. Len asi nie ako nejaký extra podnikateľský záner, ale len pre potrebu širšej rodiny. a možno, ke´d to vyskúša človek v malom, časom by došiel aj k podnikaniu... Žiadny veľkovýkrm, ale pestovanie v lepšom prostredí, s voľným pohybom.
pavol54
12.04.12,05:35
tak toto by sa páčilo aj mne. Len asi nie ako nejaký extra podnikateľský záner, ale len pre potrebu širšej rodiny. a možno, ke´d to vyskúša človek v malom, časom by došiel aj k podnikaniu... Žiadny veľkovýkrm, ale pestovanie v lepšom prostredí, s voľným pohybom.
keby si si zapýtala cenu len na pokrytie skutočných nákladov tak by ti ich záujemcovia omlátili o hlavu za živa, za drahý mercedes sa dá pýtať koľko chce výrobca ale za zdravé potraviny to by ťa nazvali nenažrancom
anet
12.04.12,06:23
Ja by som nasiala lúku, pastvinu. Dá sa využiť či už pre zver na spásanie, prípadne skosiť, nabalíkovať a seno použiť pre vlastný chov alebo predať. Veľa chovateľov koní, dobytka je nútených v zimnom období seno dokupovať.
Každý chov si vyžaduje skúsenosti, takže asi by som šla do niečoho nenáročného. Treba vziať aj do úvahy, že ovce, hydina, dobytok potrebujú na zimu ustajnenie. Neviem či máš k dispozícii aj nejakú hospodársku budovu.
Asi by som zvažovala zver, ktorá môže žiť celoročne vonku pod dreveným, záveterným prístreškom. Okolo panelov by nemal byť problém z dreva niečo také vybudovať, panely by slúžili ako podlaha, stačí nastlať slamu. Možno chovať pštrosy, alebo neďaleko nás chovajú daniele. V každom prípade najprv si zistiť čo chov vybraného zvieraťa obnáša.
Dáša_
13.04.12,05:17
keby si si zapýtala cenu len na pokrytie skutočných nákladov tak by ti ich záujemcovia omlátili o hlavu za živa, za drahý mercedes sa dá pýtať koľko chce výrobca ale za zdravé potraviny to by ťa nazvali nenažrancom

no ve´d aj ja ja hovorím, že to nie je na podnikateľský zámer - to je len pre vlastnú potrebu rodiny.