ria13479
10.04.12,20:47
Dobrý ... chcem sa spýtať či mi niekto nevie poradiť
mám problém s vtákom (asi trasochvost, ale neviem to presne) mi naráža do okna, opakovane niekoľko krát za deň, okno ostáva špinavé a ja neviem čo s tým...
ďakujem za každú radu
Ria
lujza.j
10.04.12,18:51
hubatá
10.04.12,18:52
Cez Veľkonočné sviatky som bola na jednej návšteve a tam sýkorka sa takto dobýjala dovnútra ...... Tiež nás to zarazilo, ozimilo sa síce, ale že by preto chcela ísť sa zohriať? Pri balkóne mali krásnu palmu, žeby po nej sýkorka túžila? Robila to tak v 10 minútových intervaloch, odletela a zasa doletela a narážala do balkónových dverí .....
lujza.j
10.04.12,18:53
že by príliš čisté okná........ :D
marjankaj
10.04.12,18:57
Dobrý ... chcem sa spýtať či mi niekto nevie poradiť
mám problém s vtákom (asi trasochvost, ale neviem to presne) mi naráža do okna, opakovane niekoľko krát za deň, okno ostáva špinavé a ja neviem čo s tým...
ďakujem za každú radu
Ria
No myslím, že sa v okne vidí a myslí si, že je to konkurencia. Tak sa ho snaží odohnať.
Raz som videl trasochvosta ako doráža na spätné zrkadlo na aute. Bavilo ho to dlho.:D
Martin1310
10.04.12,18:58
Nemáte náhodou na protilahlej stene tiež okno?Ja to tak mám a tiež sa mi to párkrát stalo,len v tej jednej miestnosti.Ja mám zato že si proste myslí že preletí ked vidí to okno na druhej strane.
sestrička z KE
13.04.12,17:44
Ja by som hľadala aj v sfere odkazov z druhej strany.
kopretinka
13.04.12,18:06
Dobrý ... chcem sa spýtať či mi niekto nevie poradiť
mám problém s vtákom (asi trasochvost, ale neviem to presne) mi naráža do okna, opakovane niekoľko krát za deň, okno ostáva špinavé a ja neviem čo s tým...
ďakujem za každú radu
Ria
skús zatiahnuť roletu alebo záves,ak zas doletí.....
Melnick
13.04.12,18:31
Máš na mysli niečo nadprirodzené ?
margot157
17.04.12,08:13
Toto isté nám robila sýkorka pred Veľkou nocou, bavilo ju to dosť dlho, celá rodina sme nad tým dumali, že čo asi chce, okno som tesne predtým umyla ( dovtedy to nerobila), tak sa mi smiali, že som ho nemala tak naleštiť, lebo sa v ňom vidí, myslí si, že je to sok ( majú čas párenia a súbojov ), tak sa chcel asi biť, asi to bol on, tak sme si to vysvetlili, lebo keď som to okno otvorila, že nech teda ide dnu, keď sa toľko dobíja, tak ho zrazu nebolo, nasypala som aj slnečnicu, že ak je náhodou hladný, nevšímal si ju, ale keď som okno znova zavrela, zrazu sa objavil a nálety pokračovali:), M.
great.zv
17.04.12,08:30
Dobrý ... chcem sa spýtať či mi niekto nevie poradiť
mám problém s vtákom (asi trasochvost, ale neviem to presne) mi naráža do okna, opakovane niekoľko krát za deň, okno ostáva špinavé a ja neviem čo s tým...
ďakujem za každú radu
Ria

špinavé okno, to je ten najmenší problém... horšie je, že si môže nárazom na sklo zlomiť väz...
margot157
17.04.12,09:05
špinavé okno, to je ten najmenší problém... horšie je, že si môže nárazom na sklo zlomiť väz...
Ale on nenarážal nejakou veľkou rýchlosťou, ani to nebol príprad autobusovej zastávky, že si to sklo vták nevšimne, on len tak nadletoval v konštantnej výške, zobkal do skla, obsedkával na múre pri okne, nazeral. Tiež si ťažkú hlavu nerobím, že mi zašpinil okno, aj keď som ho predtým umyla,:) skôr sa mi páčilo, že si ho môžem tak zblízka popozerať, čo sa hocikedy napodarí, M.
ria13479
17.04.12,09:17
...hm aj tento môj vyzerá ako trasochvost a tiež už ho to baví dlho...cez víkend som bola preč a ked som sa vrátila cez okná sa nedalo pozerať....
ria13479
17.04.12,09:21
nie, bývam v rodinnom dome a robí mi to na celom poschodí na troch oknách...
ria13479
17.04.12,09:23
nepomáha ani ked je odtiahnuté ani ked sú zatiahnuté žalúzie robí to stále...opakovane občas si dá prestávku alebo ak už stojím pri okne alebo otvorím okno tak odletí...
Monika Beniačová
20.06.12,08:14
ja mám taký istý problém ako vy.....len s tým rozdielom, že mne do okna vždy narazí iný vták....dvoch som zachránila, no tretí už nemal také šťastie :(
neviete my poradiť, či neexistuje niečo na odstrašenie týchto tvorov ?
Ďakujem, za každú radu :)
Martin1310
20.06.12,19:50
Možno je to blbosť ale keby sa vystrihla z nejakeho kusu čierneho papiera silueta večšieho vtáka a nejak sa tam upevnila možno by sa menší prilietavajúci vtáčik nalakal a prášil by preč.Ale len možno neskúšal som nič také.
Excise Duty
20.06.12,20:32
Možno je to blbosť ale keby sa vystrihla z nejakeho kusu čierneho papiera silueta večšieho vtáka a nejak sa tam upevnila možno by sa menší prilietavajúci vtáčik nalakal a prášil by preč.Ale len možno neskúšal som nič také.
Vôbec to nie je blbosť.
http://bezpecnostne-tabulky.sk/samolepiace-siluety-dravcov-na-okna-p-112.html
korela
20.06.12,21:29
ja mám taký istý problém ako vy.....len s tým rozdielom, že mne do okna vždy narazí iný vták....dvoch som zachránila, no tretí už nemal také šťastie :(
neviete my poradiť, či neexistuje niečo na odstrašenie týchto tvorov ?
Ďakujem, za každú radu :)
Ptáci nám narážejí do oken. Jak tomu zabránit?
Na skleněných plochách domů, zahradních staveb ale i telefonních budek či autobusových čekáren se zabíjejí tisíce ptáků ročně. Je to proto, že se jim plocha buď zrcadlí – pták vidí odraz prostředí za sebou – nebo ptáci sklo vůbec nevidí a vidí prostředí za ním. V obou případech letící pták narazí do skla a většinou zahyne. Kdo chce problém řešit, musí popsaným zrakovým klamům zabránit.
Pokud je nutné mít na domě či v zahradě skleněné prvky, je potřeba používat skla taková, která se nezrcadlí nebo nejsou čirá. Když už takovou smrtící past máme, je dobré alespoň sklo co nejvíce zneprůhlednit - záclona, květiny vevnitř i vně, apod. Špinavé sklo je ideální, ale ne příliš oblíbená možnost. Zrcadlení lze zabránit ještě hůře.
Na sklo je možné umístit něco, co ptáka upozorní, že neletí do volného vzduchu. Zkuste na sklo třeba pověsit nějaký obrázek, vitráž, truhlík s květinami, nebo sklo pomalovat, prostě cokoliv, co ptáka může upozornit na to, že před ním ve vzduchu něco visí, a že to tedy možná nevisí ve vzduchu, nýbrž na skleněné stěně. Pokud chcete použít samolepku se siluetou letícího dravce, pak vězte, že ptáky nezaplaší. Bude fungovat stejně, jako byste na sklo umístili jakoukoliv jinou samolepku.
Je dobré podívat se na okno ptačíma očima. Vypozorovat, na kterém místě ptáci narážejí, z kterého směru a v jaké době. Někdy jde o zrakový klam, který vzniká jen za určitých světelných či klimatických podmínek. Pak se můžete soustředit jen na konkrétní nebezpečné místo.
http://www.csop.cz/
SSAndrea
21.06.12,03:48
My sme mali podobný problém v práci asi cca 1 mesiac dozadu. tak sme na okno nalepili z vonku lepiacou páskou vystrihnuté pásiky papiera a od vtedy je pokoj. No otázne je, či je to estetické a či by som ste si to lepili na okná doma..... pekný deň prajem :---