santi1
11.04.12,10:19
Viete mi prosím poradiť približne akú životnosť má akumulátor v takejto kosačke kým ho treba vymeniť, nieje to lacná záležitosť... Prípadne aké sú ďalšie negatíva či pozitíva akum.kosačiek..
vulxy
11.04.12,08:32
nemam -nepoznam ale neda mi sa nevyjadrit:)
negativa=slaby vykon,vysoka cena,bateria
pozitiva=nepoznam.........dobra hracka pre deturence
suseda si kupila vyzinac na baterku a tak stavnato nadavat ked kosi som nepocul ani banika:D, by som to nechcel ani zadarmo to skor vytrham rucne .
uz som vyskusal vselico ale nic sa nahrabe na stary dobry spalovaci motor:)
jedina vec co by som jej vytkol je ten hrozny zvuk....
irma1
23.04.12,07:14
Mám strunovú. Ešte som sa k nej nedostala, lebo naša 79-ročná babka ju ešte nepustila z ruky. Na to, na čo je určená, je dobrá. T. j. vykosiť napr. 20 m x 10 cm popod kamenný múrik čo zostalo po normálnej veľkej kosačke.
8 árovú záhradu s tým nepokosíš.
Bebecko
10.05.12,09:42
Prednedávnom som si kúpil ručný akumulátorový vyžíňač. Bat. Li-ion, 18V/1300mA, struna 1,6mm. Z uvedených parametrov je jasné, že to nie je kosačka a už vôbec nie krovinorez, ale vyžíňač určený presne na to, čo som potreboval, teda dočistiť okraje kamenných múrikov a vyvýšených záhonov, zbytky okolo stromov a popri plote po kosení klasickou kosou. Záhradu bez elektriny mám na svahu a týchto miest mám viac, než by ma bavilo použiť nožnice na trávu.

Vyžíňač pracoval pri prvej testovacej prevádzke približne 25min. Redšia tráva i dlhšie stonky kosil bez problémov. Kde bola tráva hustejšia, bolo počuť, ako sa motor mierne namáha, ale zvládol to bez problémov. Pokosil mi riedky porast pýru na kamenistom svahu, ktoré sa ohýbali pri kosení kosou a ktoré som musel vždy doteraz strihať nožnicami. Poradil si i s mladými výhonkami štiavu i malinčia. Staršie zdrevnatelé stonky neprekonal, čo som ani nečakal, niektoré slabšie len požul. Pri múriku z voľne položených kameňov sa tenká struna opotrebovávala rýchlejšie, no nožové vyžíňače by boli na tom zrejme oveľa horšie. S vyžíňačom týchto parametrov sa dá pokosiť zhruba asi 200-300m okrajov, a odhadom 50-100m2 redšieho trávnika napríklad pred chatou.

Celkovo táto strunovka svoj účel splnila a keďže je ľahká a nevzbudzuje taký rešpekt, ako benzínový krovinorez, bol by vhodný i pre ženu, ktorá si ním môže okraj letničkového záhonu pokosiť sama. Celkom ľahko by sa nim upravovali napríklad chodníčky romanticky olemované kameňmi, ktoré sa inak zle udržiavajú.

Čo sa týka batérií, potrebujú svoju starostlivosť, aby dlho slúžili a keďže je to najdrahšia súčiastka tohto nástroja, oplatí sa dôsledne dodržiavať pokyny na ich nabíjanie i skladovanie. Neskôr možno pridám osobnú skúsenosť zo životnosťou batérie.
hubatá
13.05.12,05:02
Minule v Lídli predávali vretenovú ručnú kosačku, vôbec si neviem predstaviť že dačo pokosí. Nie je určená len na "požužlanie" trávy? Naozaj aj niečo pokosí?
vulxy
13.05.12,05:13
Minule v Lídli predávali vretenovú ručnú kosačku, vôbec si neviem predstaviť že dačo pokosí. Nie je určená len na "požužlanie" trávy? Naozaj aj niečo pokosí?
pokosi...ale to musis kazky druhy den s tym cvicit,a ziadna burina len anglicky travnicek pekne udrziavany,zavlazovany ,valcovany atd
pablito74
13.05.12,06:22
Neviem ako ta z lidlu, no niektore dnesne vretenove kosacky (tie drahsie) su uz na dost slusnej urovni.
alert_
13.05.12,07:43
Mam akumulatorovu kosacku - vretenovu so zbernym kosom, znacka BRILL - made in Germany, funguje treti rok, som maximalne spokojny, kosim kobercovy travnik 2x do tyzdna, super vysledok, trava je krasna, kosim na 3,5cm cca 250m2, bateria vydrzi bez problemov, po koseni dam na nabijacku a za dva tri dni pred kosenim odpojim a prasknem do kosacky, vrelo odporucam, nepocitujem nedostatok vykonu, travu mam velmi hustu, vretenove kosacny nepotrebuju 6 koni.. ;-) pekny den
hubatá
13.05.12,19:57
Vďaka za fundované odpovede, milí poraďáci.