Ester plus
11.04.12,14:25
V mesiaci február som na riadku 5 prehľadu nemohla uviesť sumu daňového bonusu, lebo nebolo z čoho odpočítať tak som ju uviedla na riadku C II. časť. Teraz v marci na riadku 5 mám uvedenú sumu daňového bonusu za marec. Uvažujem či tam môžem pripočítať daňový bonus aj z februára aby som nemusela žiadať a čakať na vrátenie sumy daňového bonusu od daňového úradu. Je takýto postup správny?
Paula
11.04.12,12:36
Ak sa sumou vmestíš voči riadku 4, potom môžeš. Daná suma za február bude v marcovom prehľade v r. C mínusom a v r. B plusom.
milanr
19.04.12,10:09
Zamestnancovi sa vo februári narodilo dieťa, oznámil to až po spracovaní februárových výplat, tak som mu DB za február doplatila v marcovej mzde. Celkovú sumu aj s doplatkom DB za február uvediem zamestnancovi v V. časti prehľadu iba v riadku 8 (suma vyplateného DB časť A) alebo sumu 20,51 € vyplatenú za február v marcovej výplate uvediem v riadku 8 (suma vyplateného DB časť B). Nie je mi celkom jasné, či časť B sa týka iba DB vyplateného v RZ za predchádzajúce zdaňovanie obdobie, alebo aj opráv a doplatkov za aktuálne zdaňovacie obdobie? V riadku 9 uvediem počet detí 1 aj keď celková suma vyplateného DB je 2x20,51 €? Ďakujem.