sally
11.04.12,18:37
Dobrý deň, chcela by som poradiť v práci sa mi začal sám od seba reštartovať počítač, sledovala som to presne každú hodinu sa mi sám reštartuje, neviete mi poradiť čo by to mohlo robiť? mám nainštalovaný windows 7. Náš programátor sa pozeral na nastavenia a nič nenašiel čo by to mohlo robiť.
Ďakujem za radu...
misoft
11.04.12,16:57
Povedz "programátorovi", aby najskôr skontroloval, či nie je náhodou PC (keďže je v práci) zanesený prachom a pri zvýšení teploty (ako ochrana) sa reštartuje.
jahoszmsk
11.04.12,17:08
ak je ten restart taký pravidelný, nemôže to mať súvis s týmto?
http://www.inet.sk/clanok/8812-ukony-spojene-s-expiraciou-windows-7-rc-zacinaju-o-2-tyzdne/
srska
11.04.12,17:28
u mňa bol dôvodom samovoľných reštartov napájací zdroj - (po 5 rokoch "zmäkol")
jahoszmsk
11.04.12,17:36
no hej, ale neviem či zdroj vypne presne po hodine, ako píše sally
ešte je tu možnosť vypnúť automatický reštart, a ak je nejaký problém vo windows, tak aspoň sa programátor môže dozvedieť dôvod a win sa nereštartuje sám. tu je návod (http://kusi.webnoviny.sk/forum/viewtopic.php?f=24&t=187)
Dáša_
11.04.12,18:02
u mňa bol dôvodom samovoľných reštartov napájací zdroj - (po 5 rokoch "zmäkol")


kedysi dávno, keď som ešte predávala PC, tak sme mali reklamáciu, že sa PC občas vypína. Nevedeli sme za nič prísť na chybu. Až som si sadla k dotyčnej pani a zrazu, čo sa nestalo - prehodila si nohu cez nohu a špičkou topánky pravidelne zasiahla tlačidlo Reset :cool::cool: Prísť na takúto chybu, to chce aj kus šťastia :D:D
srska
11.04.12,18:08
kedysi dávno, keď som ešte predávala PC, tak sme mali reklamáciu, že sa PC občas vypína. Nevedeli sme za nič prísť na chybu. Až som si sadla k dotyčnej pani a zrazu, čo sa nestalo - prehodila si nohu cez nohu a špičkou topánky pravidelne zasiahla tlačidlo Reset :cool::cool: Prísť na takúto chybu, to chce aj kus šťastia :D:Dsi mi pripomenula strednú školu, len v tomto prípade to malo opačný efekt. na prehľadovom rádiolokátore p-35 bolo na jednom el. bloku napísané: keď vypadne vn nemeniť - 3x kopnúť:D
sally
12.04.12,04:32
tým to asi nebude máme mám ho v práci a je tam legálne zakúpený windows, uvidim v piatok má prísť náš programátor tak snáď niečo zistí
PotPalo
12.04.12,06:26
Treba pozrieť do počítača, v akom stave sú na tom kondenzátory. Potom by som tiež otestoval pamäť, možno sa spustí nejaký program ktorý používa viacej pamäte a ak je pamäť vadná...
misoft
12.04.12,19:32
Veru, veru - nie je ajťák, ale aj tak je ajťák :D:D:D