SeparateSK
12.04.12,14:29
Dobrý deň,
chcel by som vedieť či je toto šikanovanie zo strany učiteľa alebo nie.
Príklad:
Do triedy chodí 20 žiakov, majú hodinu matematiky a učia sa obsah geometrických tvarov.
Každý žiak ide k tabuli a učitelka mu zadá úlohu,aby vypočítal obsah štvorca so stranou "a" napr. 5cm.
Samozrejme, už šlo 19 žiakov a na rade je ten 20. Ten je trochu šikovnejší ako tí ostatní.
Príde k tabuli a učitelka mu zadá úlohu vypočítať obsah napr. sedemuholníka. Samozrejme, nevie lebo sa to nenaučil ,tak ešte k tomu dostane poznámku alebo 5.
Je toto šikana, keď všetci dostanú zadanú takú istú úlohu(obsah štvorca) a on jediný dostane inú (obsah sedemuholníka) a ešte k tomu dostane 5/poznámku?

Neviem či som to dal do vhodnej kategórie, lebo žiadna vhodná tu nebola
srska
12.04.12,12:31
je to minimálne nepedagogický prístup "učiteľa" ak je pravdou to čo píšeš
SeparateSK
12.04.12,12:33
srska
a ak sa to deje opakovane?
srska
12.04.12,12:34
srska
a ak sa to deje opakovane?ja by som sa pedagóga opýtal, že čo ho k takému postupu vedie
veronikasad
12.04.12,12:36
nedal žiak niekedy p. učitelke najavo, že vie viac ako ona ? (napr. jej opravil chybu)
SeparateSK
12.04.12,12:38
(napr. jej opravil chybu)
áno urobil, ale nedal to najavo sarkasticky.
veronikasad
12.04.12,12:39
a sme doma ...
myara
12.04.12,12:39
áno urobil, ale nedal to najavo sarkasticky.

no a sme doma :) toto ucitelia nemaju radi, takze je to asi pomsta :)
SeparateSK
12.04.12,12:40
takže sa žiak môže sťažovať na to ,že ho učitel/ka šikanuje?
srska
12.04.12,12:41
žiak nebol diplomat - mal to povedať pedagógovi separátne (cez prestávku)
veronikasad
12.04.12,12:42
takže sa žiak môže sťažovať na to ,že ho učitel/ka šikanuje?
ťažko to nazvať šikanou. Koľko rokov má žiak ? Nepomôže rozhovor rodiča s učitelkou, príp. aj za prítomnosti žiaka ?
SeparateSK
12.04.12,12:42
a čo rovno riaditelke?
srska
12.04.12,12:42
takže sa žiak môže sťažovať na to ,že ho učitel/ka šikanuje?ja by som to riešil najprv osobným rozhovorom s pedagógom
veronikasad
12.04.12,12:43
a čo rovno riaditelke?
Začnite u učitelky. Riaditelka nebude sedieť na každej vyučovacej hodine.
SeparateSK
12.04.12,12:45
A čo triednej?
veronikasad
12.04.12,12:46
A čo triednej?
Prečo chceš obisť učitela, ktorého sa to týka ?
srska
12.04.12,12:46
A čo triednej?treba najprv riešiť s osobou, ktorej sa to bezprostredne týka
SeparateSK
12.04.12,12:47
To by nikam neviedlo, lebo učitel je moc namyslený a myslí si,že má práve on "pravdu".
srska
12.04.12,12:48
To by nikam neviedlo, lebo učitel je moc namyslený a myslí si,že má práve on "pravdu".aj tak by som mu ja dal 2x šancu na nápravu
srska
12.04.12,12:49
na takéto situácie je dobré používať záznamník:)
Kvaka
12.04.12,12:49
To by nikam neviedlo, lebo učitel je moc namyslený a myslí si,že má práve on "pravdu".
Pozri tu, http://www.nanicmama.sk/puberta/sikana-zo-strany-ucitela (http://www.nanicmama.sk/puberta/sikana-zo-strany-ucitelam%C3%B4%C5%BEe) môže pomôcť trojrozhovor rodiča, žiaka a učiteľky.
Nedá sa nájsť táto stránka, tak doplním údaje, treba ísť na diskusiu, v nej na pubertu a téma je šikana zo strany učiteľa.
srska
12.04.12,12:52
To by nikam neviedlo, lebo učitel je moc namyslený a myslí si,že má práve on "pravdu".to je možno len tvoj uhol pohľadu
SeparateSK
12.04.12,12:52
Skúsim dať pani učiteľke ešte šancu a keď sa to zopakuje tak už zakročím.
srska
12.04.12,12:55
Skúsim dať pani učiteľke ešte šancu a keď sa to zopakuje tak už zakročím.treba sa s p. učiteľkou seriózne porozprávať a ak je to tak ako píšeš, treba ju usmerniť aby sa situácia ďalej nevyhrocovala
kukučka
12.04.12,12:56
mňa by zaujímal aj názor spolužiakov
SeparateSK
12.04.12,12:58
Ten je asi taký istý ako môj,lebo som dostal poznámku a takmer 5 a pritom som ich ešte učil, ako sa to má počítať.
srska
12.04.12,13:00
mňa by zaujímal aj názor spolužiakovmôže byť rôzny - podľa sympatií k "vinníkovi" - bifľoši nikdy neboli obľúbení
SeparateSK
12.04.12,13:03
K tomu nie som bifľoš. A zrejme som obľúbený keď si ma vybrali ako predsedu tiedy :) .
srska
12.04.12,13:04
K tomu nie som bifľoš. A zrejme som obľúbený keď si ma vybrali ako predsedu tiedy :) .preberáme problém, ktorý si nastolil - treba vziať aj to do úvahy:)
ivuliatko
12.04.12,13:06
Určite by si nemal obchádzať p. učiteľku (to by situáciu asi zhoršilo), ak rozhovor s ňou nepomôže, ešte vždy máš ďalšie možnosti.
Tvoje informácie o situácii môžu byť skreslené. Ktoré dieťa sa rodičovi prizná "opravil som chybu učiteľke a dobre som ju pred všetkými zhodil"?
Alebo napr. keby som vyvolávala k tabuli 19 žiakov a ten dvadsiaty by celú hodinu vyrušoval, komentoval...
Edit:
Prepáč, kým som písala, objavili sa odpovede, z ktorých vidím, že nie si rodič, ale "priamy účastník bojov".
Akú poznámku si dostal?
srska
12.04.12,13:10
Určite by si nemal obchádzať p. učiteľku (to by situáciu asi zhoršilo), ak rozhovor s ňou nepomôže, ešte vždy máš ďalšie možnosti.
Tvoje informácie o situácii môžu byť skreslené. Ktoré dieťa sa rodičovi prizná "opravil som chybu učiteľke a dobre som ju pred všetkými zhodil"?
Alebo napr. keby som vyvolávala k tabuli 19 žiakov a ten dvadsiaty by celú hodinu vyrušoval, komentoval...
Ozaj, a ten sedemuholník mali vedieť počítať alebo mu p. učiteľka dala vypočítať to, čo sa ešte neučili?myslím, že pedagóg je jemne ješitný a potrebuje dokázať žiakovi, že nie je až taký dobrý ako si myslí
SeparateSK
12.04.12,13:10
Ten sedemuholník bola vec ,ktorú len spomenula ako sa to počíta - ako zaujímavosť, ale nekázala sa to učiť.
Ale to bol iba príklad.
srska
12.04.12,13:16
mimotemy my sme mali na vš pedagóga, ktorý sa každého študenta opýtal kde chodil na strednú školu. ak odpoveď študenta bola, že na elektrotechnickú na zochovej v ba, tak im vš pedagóg povedal, že sú na vš omylom:D bola to šikana?
Kvaka
12.04.12,13:18
myslím, že pedagóg je jemne ješitný a potrebuje dokázať žiakovi, že nie je až taký dobrý ako si myslíAle zadávateľ má v profile, že je programátor, a ak zároveň študuje a má problém s učiteľkou, tak nech si s ňou pohovorí sám.
ivuliatko
12.04.12,13:53
Myslím, že takáto "jednorazovka" sa ešte nedá považovať za šikanu.
ivuliatko
12.04.12,13:55
A nás dejepisár na gympli častoval nežnými výrazmi "vy barbari, vandali, opice sprosté"... Radi na to spomíname :-))
Dáša_
12.04.12,14:25
mimotemy my sme mali na vš pedagóga, ktorý sa každého študenta opýtal kde chodil na strednú školu. ak odpoveď študenta bola, že na elektrotechnickú na zochovej v ba, tak im vš pedagóg povedal, že sú na vš omylom:D bola to šikana?

tipujem - doc. Mayer, Teória elektromagnetického poľa :D:D
srska
12.04.12,14:33
tipujem - doc. Mayer, Teória elektromagnetického poľa :D:Dbombáááááááááááááá:D a baby nemali nárok urobiť skúšku na 1. termín
buchač
12.04.12,14:44
mimotemy my sme mali na vš pedagóga, ktorý sa každého študenta opýtal kde chodil na strednú školu. ak odpoveď študenta bola, že na elektrotechnickú na zochovej v ba, tak im vš pedagóg povedal, že sú na vš omylom:D bola to šikana?
mimotemy

...hm .....

Stredná škola , prvý ročník - prvá hodina ruštiny ...každý sa predstavoval " pedagógovi "...

Prišlo aj na mňa ....

Dialóg :
" Volám sa ....X.Y. "
" nemáš náhodou brata v 3. F. "
"...áno..."

....he a bol som v prdely....doslovne tri roky !!!!!!... ten jeden ( druhý ročník - debo lapil infarkt ) bol o inom ...
Hneď na v prvom ročníku mi na polročné vysvečko zadrel piaťorku a na konci reparát ....
...ďalej radšej nepokračujem , neuverili by ste mi ....:confused:
Kvaka
12.04.12,14:59
Prečo myslíš, že nie?
buchač
12.04.12,17:08
Kvaka 1 Hour Ago #6253

Prečo myslíš, že nie?
..a ja viem ???...;)
..šak dobre skúsim...:rolleyes:

I.R. - 5 - respektíve po reparáte 4 ....
... doučovanie cez prázdniny u jeho kolegyne na inej škole , tiež ruska to bola...1 hodina / 150 Kčs..
II.R. - 2 - 2 ( iná profka bola .......debo , ako som spomenul , chytil infarkt ...)
III.R. - 5 - 4
IV.R. - 4 - maturitná písomka 5 , ústna ???...hm , po vytiahnutí otázky som si sadol k stolíku . Boli ( mali by byť ) tam dvaja ...kolegyňu poslal niekde preč . Po pár slovách zdvihol sa aj debo a ja do prázdneho okna som odpovedal a on ma sledoval z tých pár metrov ,no nepočul ( nemohol) ani slovo...keď videl , že mlčím , vrátil sa a spýtal , či už je koniec odpovede . Na moju kladnú odpoveď ma zabil slovami ..." tak mi to povedz ešte raz "....

Podotýkam ,že písomku - tému som písal ako jediný na dennom a večernom štúdiu ...
Dilino našiel na 4 stranách A4 cca 16 chýb ...neviem , či hodnotil pravopis alebo tému ...no pri takomto množstve písaného a následných chybách ani to by neobstálo ...

Dodnes si pamätám otázky :

1. Literatúra : Nikolaj Vasilievič Gogoľ , životopis a následne rozbor diela Taras Buľba
2. Odborná : Oceľ a jej výroba - Стали и производство

...o mŕtvych len dobre ( vraví sa ) ....no keby som ho stretol , nestačil by sa asi utierať ...alebo by mi možno ani za ten fľusanec do ksichtu nebol hoden ...
misoft
12.04.12,17:18
Buchy - verím! Ja som na strednej mal dva roky "nalepeného" na sebe jedného takého "mudrca".
misoft
12.04.12,17:24
No buchy: a ten môj "mudrc", čo na mne celé dva roky sedel (najlepšia známka bola 3 - inač len 4-5), toho som si ako na truc vyvolil (predmet) na maturitu - (písomka za 4 :D - po "reklamácii a následnej kontrole" direktorom bola 2) kým ostatní vypadli od ústnych po 10 minútach, mňa tam moril 50 minút (stále "doplňujúce" otázky), až kým ho predseda komisie (dekan z VŠ) nezabrzdil a mňa láskavo neprepustil (konštatoval, že by to malo byť za 1 - "mudrc" však že nevyhovujem, teda 5 - nakoniec 3).

No a o pár rokov dostal hodinového padáka - bral pred maturitami úplatky a načapali ho pri čine.
martina0203
12.04.12,17:46
no tak to je trochu tvrdé, učiteľ ako učiteľ......
martina0203
12.04.12,17:53
pekne, taký nemajú čo učiť......to je sila, aby učiteľ bral úplatky.................
buchač
12.04.12,18:11
pekne, taký nemajú čo učiť......to je sila, aby učiteľ bral úplatky.................
...dnes sa tomu vraví ...doučovanie , alebo príprava na skúšky ...respektíve príprava na prímačky ...

...jedného vysokoškolského pedagóga poznám......keď je určité obdobie , všeliaké ŠPZ z blízkeho a aj vzdialenejšieho okolia " zablúdia " pred náš barák....maník je vtedy vyťažený jedna radosť ...

...nezávidím......skôr ľutujem , že ja takúto možnosť nemám ...
martina0203
12.04.12,18:13
a my sme od pána farára dostávali z jeho šľapkou....
misoft
12.04.12,18:25
Buchy - nemáš čo ľutovať. Vieš, ako sa vraví: Chudoba cti netratí! To skôr treba ľutovať všelijakých tých oných - čo preberajú "poplatky", "prípravné", "všimné", "postrčné", "zanástenkové" a pod.
Podľa mňa sú to morálni chudáci - čo z toho, že má pár sto (tisíc) € navyše pomimo, keď mu na to prídu - budú mu často na ho*no - a hanbu bude mať poriadnu (toto sa ľahko roztrúbi do sveta).